Opremanje radionice

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la micro » Sub tra 27, 2024 11:15 pm

Grunfe , pucas na pogresnu metu , pogledaj kako sjeku brusilicom, ako me oci ne varaju nemaju zastitu , tako da ova selna sa kompresora frizidera je nista :lol: , ja znam jednog kome je ta sajba pukla dok je sjekao beton a nije imao zastitu i polomila mu obje kosti u ruci , doktor mu je rekao da je komad odletio malo vise ne bi mu morao gipsati ruku :lol:
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned tra 28, 2024 12:43 am

Upravo tako.
Pa naravno da mislim koristiti ovaj mali kompresor umjesto stolca da na njemu sjedim. Zato mi i treba da je tih,ne vibrira u radu i sve to. Što će mi kompresor kada ga ne mogu staviti u sobu di radim.Osim toga ima da uštedim još dodatno na spojnom crijevu koje će biti kratko... :mrgreen:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5746
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la grunf » Ned tra 28, 2024 9:24 am

micro napisao:Grunfe , pucas na pogresnu metu , pogledaj kako sjeku brusilicom, ako me oci ne varaju nemaju zastitu , tako da ova selna sa kompresora frizidera je nista :lol: , ja znam jednog kome je ta sajba pukla dok je sjekao beton a nije imao zastitu i polomila mu obje kosti u ruci , doktor mu je rekao da je komad odletio malo vise ne bi mu morao gipsati ruku :lol:


Tog 'majstora' uopće ne triba komentirati ,bez oćala i zaštite na brusilici :lol: :lol: :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la grunf » Ned tra 28, 2024 9:27 am

Khadgar2007 napisao:Upravo tako.
Pa naravno da mislim koristiti ovaj mali kompresor umjesto stolca da na njemu sjedim. Zato mi i treba da je tih,ne vibrira u radu i sve to. Što će mi kompresor kada ga ne mogu staviti u sobu di radim.Osim toga ima da uštedim još dodatno na spojnom crijevu koje će biti kratko... :mrgreen:


I onda ćeš udisati zrak pomišan sa uljen iz kompresora , bravo :clap: :clap: :clap:

Šta drugo nego zapljeskati

Ja od srama ne bi stavia sliku tog kompresora i pofalija se time na forumu pa ni na onome A je to forumu :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned tra 28, 2024 11:04 am

Ja nemam srama što se tiče ovakvih stvari. Prije nekih sedam godina od kako sam nabavio dva kompresora od frižidera mislim složiti diy kompresor i to nije uopće upitno. Zašto nisam kupio sve ove godine gotov kompresor, zato jer ne želim imati mlazni motor u stanu/podrumu/di već, već nešto što radi toliko tiho da uopće ne znam da postoji,znači kompresor od frižidera spada u to riješenje. Slažem se sa tobom vezano za stanje boce, ali nije kineski kompresor pa da ima bocu od lima,a ne od debelog materijala. Ako treba odnesem je nekome da mi nafila bocu na tko zna koliko bara i provjeri jel sve ok.

Vezano za kompresor od frižidera uopće se ne bi složio sa tobom, pa ne mislim farbati aute sa time, otvoriti trgovinu za ispuhivanje prašine iz kompova,laptopa i sl. pa da trebam ispuhati 1001 laptop po danu. Prvenstveno mi treba za ono što sam rekao već dvije stranice ranije- za vakuum pumpu za odlemljivanje, a drugo, za tu i tamo ispuhati neki uređaj ako ima prašine. U praksi vjerujem da bi cijelo jutro mogao odlemljivati da mi se samo tu i tamo upali kompresor. Kažeš ulje je problem, pa zar je problem tu i tamo doliti malo ulja kroz usisni ventil kada zatreba. Pregrijavanje,kao što rekoh sumnjam da će on toliko dugo raditi da uopće dođe do pregrijavanja.

Ajde kada hoćeš da me uvjeriš da je ovo jako loše riješenje, ponudi mi riješenje za kompresor kojeg mogu kupiti u trgovini da je tihi(znači nšta iznad 40-45db) a da ne košta oba bubrega?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5746
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la grunf » Ned tra 28, 2024 12:38 pm

Problem je šta je to kompresor za zatvoreni sustav i freon ga mora hladiti, ulje u njemu je Ok dok ne dođe u dodir sa kisikom nakon toga mjenja svojsta i postajje kiselo i ujedno više ne podmazuje već oštrćuje ležajeve ,znači radi sasvim suprotno. Usput to ulje završava u komprimiranom zraku i doće do tvoje lemilice a i ti ćeš ga udisati šta nije baš zdravo .
Te ideje sa komp za friđ je ideja ravna A je to crtiću i nema nikakve logike posebno sa stručnog gledišta, a ako ti želiš samo naprid , meni je bitno da ja ne udišem taj zrak u kojem su čestice pokvarenog ulja
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la grunf » Ned tra 28, 2024 12:41 pm

Ako oćeš nešto tiho nabavi veliku bocu za dušik i imaš 200bara u njojj s kojim možreš čistiti šta god oćeš pa i najfiniju elektroniku jer je to inertan plin i neće s ničim reagirati
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned tra 28, 2024 1:17 pm

Kažeš usput imam i mogućnost da lemim pod dušikom. :D

Inače ulje u tim kompresorima se izlije van ako se ide preraditi iz zatvorenog u otvoreni sistem i stavi se neko odgovarajuće. Recimo u jednom članku iz Sam časopisa kažu da se stavi SAE-20(članak od prije 30tak godina). Možda danas postoje i neka bolja ulja za tu svrhu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5746
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la grunf » Ned tra 28, 2024 1:33 pm

Khadgar2007 napisao:Kažeš usput imam i mogućnost da lemim pod dušikom. :D

Inače ulje u tim kompresorima se izlije van ako se ide preraditi iz zatvorenog u otvoreni sistem i stavi se neko odgovarajuće. Recimo u jednom članku iz Sam časopisa kažu da se stavi SAE-20(članak od prije 30tak godina). Možda danas postoje i neka bolja ulja za tu svrhu.


Vidin da nema smisla uopće išta više pisati o ovome , inače se baviš rashladom i klimatizacijom pa znaš sve o ovim kompresorima i kako šta
Baš idem u Italiju na obuku idući tjedani pa ću im reću da ima jedan u RH šta sve zna i da te odma zovu radit , inače veliki stručnjak za kompresore koji je sve naučia iz SAMa
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la 1958 » Ned tra 28, 2024 6:11 pm

Moja preporuka, JUN AIR kompresor, iskstvo od 20 god, tih kao friziderski i pouzdan.zahteva samo proveru ulja i dopunu sa originalnil uljem.
Sam kompresor koncepciski je isti kao za frizidere, razlika je sto gorni deo moze da se skine i servisira.
Neznam dali su jos dostupna
1958
 
Postovi: 21
Pridružen: Ned tra 18, 2021 7:25 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju