Potenciometar za zvučnik

Potenciometar za zvučnik

PostPostao/la Sportline » Uto lip 25, 2013 12:33 pm

Pozdrav, pošto već ima otvorena tema potenciometri, postaviti ću pitanje tu.

Imam situaciju u izgradnji pa sam mislio ostaviti ozvucenje u dvije prostorije po jedan stropni zvučnik preko potenciometra posebno za svaki. Do zvučnika preko potenciometara bih signal išao od kućnog kina...
Zanima me da li je to izvedivo, da li postoje npr. od gewiss-a ti potenciometri jer ću imati njihov program za ostalo?
Zvuk nemora biti perfektan, hvala!
Sportline
 
Postovi: 3
Pridružen: Uto lip 25, 2013 12:22 pm

Re: Potenciometar

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto lip 25, 2013 12:55 pm

Nisam nikada preko potenciometra regulirao izlazni signal iz pojačala ali ako se ne varam bilo nekih snažnih potenciometara u chipoteci koji bi možda mogli poslužiti u tu svrhu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Potenciometar

PostPostao/la Sportline » Uto lip 25, 2013 1:20 pm

To sam vidio u nekim hotelima npr. u wc-u ima potenciometar i sad gledaš nešto na tv, moraš na wc i tamo nastaviš slušati signal sa tv-a
Sportline
 
Postovi: 3
Pridružen: Uto lip 25, 2013 12:22 pm

Re: Potenciometar

PostPostao/la tubeman » Uto lip 25, 2013 1:57 pm

To vjerojatno neće biti dobra opcija.
U hotelima se koriste sistemi koji su malo drugačiji.
Stariji sistemi su imali potenciometar koji je "skidao" signal sa100 (ili 60) voltne linije.
Taj sistem se ne koristi više, već se koriste razno razni drugi sistemi, poput ugrađenih pojačala kod kojih se opet odabire neki od ponuđenih izvora.
Mislim da ćeš morati uložiti malo više mašte u svoj sistem :) :) :)
U svakom slučaju, treba na vrijeme sakupiti ideje, novac kako sistem ne bi bio baš "hotelski":) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Potenciometar za zvučnik

PostPostao/la s@ki » Uto lip 25, 2013 9:28 pm

sportline, temu sam ti odvojio u za to predviđeni dio foruma.
Ono je ipak predviđeno za nabavku konkretnih komponentia i nema se smisla uletljati u nečiji topic.

Također, mala smo zajednica, s tendencijom rasta, pa bi riječ dvije u temi predstavljanja bilo dobrodošlo :)


Jesi li već nabavio opremu ? Kakve zvučnike koristiš?
Kako je tubeman spomenuo, hoteljerski i sličan pro-audio nerijetko koristi 100V liniju , zonska pojačala i sl i mislim da riješenje tvog problema upravo u takvoj opremi leži. kako god bilo trebati će nam nešto više detalja
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Potenciometar za zvučnik

PostPostao/la Sportline » Sri lip 26, 2013 2:44 pm

Nisam nabavio nikakvu opremu, situacija je u izgradnji kao što rekoh, imam dvije prostorije u koje ću postaviti po jedan stropni zvučnik(kakav? nemam pojma) zvučnike sam mislio spojiti preko zasebnih potenciometara da ih mogu zasebno pojačati/smanjiti/isključiti. Audio signal bi davao TV ili kućno kino, neki FM s njega ili slično. E sad kako je to izvedivo, da li je? Ta 100V pojačala to mi se čini nešto skupo i komplicirano, kako bilo da bilo ja sad moram odlučiti kako da postavim kabele jer cu u toku radovi, a ostaviti ću ih od TV-a do kutije gdije sam planirao potenciometar pa do zvučnika.
Sportline
 
Postovi: 3
Pridružen: Uto lip 25, 2013 12:22 pm


Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron