Opremanje radionice

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la grunf » Sub ožu 30, 2024 9:43 pm

ja ne volim nikakve aktivne skretnice ,posebno ove današnje di se sve odrađuje digitalno a puno petljanja po jedinicama i nulama ne vodi ničem dobrom
to treba ostaviti za PA sustave di te mane ne dolaze do izražaja a doma imati sustav sa šta manje petljanije u signal bilo analogni ili digitalni

sad vidin Davorinov post i na istom smo tragu ;)
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2486
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Edison » Sub ožu 30, 2024 10:08 pm

grunf napisao:a doma imati sustav sa šta manje petljanije u signal


Slozio bih se s Grunfom. Sto jednostavnije, ali kvalitetno odradjeno... i puna kapa zvuka. :D

Zadnje vrijeme pretezno slusam gramofon (dobro podesen), cjevno phono pojacalo, i cjevno SE pojacalo (300b cijevi). Nigdje poluvodica. Pojacala sam sam izradio. 8 Watta nije puno, ali zvucnici imaju 96 dB (po specifikaciji, realno je to nesto manje, ali tako je i kod drugih zvucnika). Meni se zvuk cini sasvim u redu i uzivam u njemu, a nisu se bunili ni oni koji su dosli poslusati...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub ožu 30, 2024 11:21 pm

Znači ono 300B iz Krasnog je još živo?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la micro » Ned ožu 31, 2024 12:39 am

grunf napisao:ja ne volim nikakve aktivne skretnice ,posebno ove današnje di se sve odrađuje digitalno a puno petljanja po jedinicama i nulama ne vodi ničem dobrom
to treba ostaviti za PA sustave di te mane ne dolaze do izražaja a doma imati sustav sa šta manje petljanije u signal bilo analogni ili digitalni

sad vidin Davorinov post i na istom smo tragu ;)



Jedno vrijeme sam pogledao sve sto se moglo naci na netu bilo na ruskom ili engleskom o sovjetskim podmornicama tkz "zlatna ribica" ili koje su rusi zvali "widow maker" ili "ubice nosaca aviona".
Vrlo malo ima o njima iako su davno isjecene na otpadima , pravljenje od titaniuma , sa dva nuklearna reaktora hladjenja tecnim metalom, naoruzane podvodnim raketama koje se krecu ispod vode kavitacijom tkz skval , i torpedima sa nuklearnim, glavama itd. inace jako "spore" ispod vode , po americkim izvorima ispod vode preracunato iz cvorova u km oko 88km/h brzina ispod leda .

Ali to nije toliko bitno nego snimak jednog sovjetskog admirala u jednom od tih videa , snimano 20 godina prije , gdje kaze , nasi naucnici su bili u zabludi i vjerovali u analognu obradu "zvuka" (signala) na podmornicama , sada kasnimo najmanje 15 godina , trebalo je davno prijeci na digitalnu obradu zvuka (signala).
A na podmornicama se isto obradjuje "zvuk".
micro
 
Postovi: 620
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Edison » Ned ožu 31, 2024 12:56 am

Khadgar2007 napisao:Znači ono 300B iz Krasnog je još živo?


Kako ne bi bilo zivo? I sve na njemu jos uvijek radi kao i prvog dana.

I jos se sjecam kako ste se Lest i ti namucili dok ste ga nosili, a tad ste bili dosta mladji i jaci... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Edison » Ned ožu 31, 2024 1:01 am

micro napisao:snimak jednog sovjetskog admirala u jednom od tih videa , snimano 20 godina prije , gdje kaze , nasi naucnici su bili u zabludi i vjerovali u analognu obradu "zvuka" (signala) na podmornicama , sada kasnimo najmanje 15 godina , trebalo je davno prijeci na digitalnu obradu zvuka (signala).
A na podmornicama se isto obradjuje "zvuk".


I zato je propao Sovjetski savez... :?

Sorry, nisam mogao odolit... :)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la micro » Ned ožu 31, 2024 1:16 am

Da su valjali ne bi propali , kao i bivsa drzava u kojoj sam se ja rodio :lol:

Prica je o digitalizaciji , propao je kad gledas medij koji je bio kvalitetniji a zamjenio ga digitalni koji ima losiju rezoluciju , celulozni film.
micro
 
Postovi: 620
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Fantocci » Ned ožu 31, 2024 10:22 am

Mislim, da onaj dbx nema nikakve digitalne obrade signala već je sve rješeno analogno sa klasičnim OP.
Pasivne skretnice su OK dok je ne probaš izraditi za ukrštanje na jako niskim frekvencijama, za sub na primjer. Tada je aktiva jedino logični rješenje.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 462
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la micro » Ned ožu 31, 2024 11:35 am

Fantocci napisao:Mislim, da onaj dbx nema nikakve digitalne obrade signala već je sve rješeno analogno sa klasičnim OP.
Pasivne skretnice su OK dok je ne probaš izraditi za ukrštanje na jako niskim frekvencijama, za sub na primjer. Tada je aktiva jedino logični rješenje.


Pasivne skretnice su skupe kako okrenes ne samo niske frekvencije :lol: , pogledaj troelsov sajt i 3 sistemske zvucnike , vecinom su pasivne skretnice skuplje od drajvera i ostalog ponekad i nekoliko puta :lol: To vazi i za njegove projekte sa 95dB osjetljivosti drajvera da ne ispadne da sam protiv lampi i A klase :D
Tako i ne cudi "audiofilska" filozofija 3W , A klasa i FR zvucnik , jedini problem tom konceptu pocinje da pravi ako ono sto se slusa ima snimljeno vise od 2 instrumenta i vokal :lol:
micro
 
Postovi: 620
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la micro » Ned ožu 31, 2024 11:44 am

Mozda je pravo mjesto da postavim pitanje ovdje , imam Harkonenova(Drazenova) 2 mono bloka sa GM70 PP pojacala , nisam ih palio godinama , ljeti zbog vrucina 4 kom GM70, a onda i zimi prestao.
Da li treba otvoriti od dolje poklopce i provjeriti vizuelno kondenzatore ili startati pa sta bude , nema automatsko ukljucivanje nego se rucno prvo ukljuci grijanje a onda poslije pali visoki napon i stela sa pot struja kroz GM70 , ja zaboravio i sekvencu paljenja , poceo da zaboravljam :lol:
micro
 
Postovi: 620
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju