Opremanje radionice

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Toma » Pet tra 19, 2019 2:32 pm

Neka te lipo sluzi,samo pažljiv budi prema njoj.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la SaWa » Pet tra 19, 2019 3:09 pm

pamook... :handgestures-thumbupleft:
najvažniji alat(poslje cirkulara) ako misliš raditi bilo što od drveta.
i ja sam imao,ali ručnu dok nisam posudio...sad više namam... :doh:

međutim,danas me supruga pošalje u Lidl po ribu,a ja se vratim sa vodilicom za ručni cirkular... :D

89kn

IMG_20190419_105213.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Toma » Pet tra 19, 2019 3:15 pm

U mog lidla toga nema vise a bez stolne blanje nema ni rada sa drvom.Nakon toga tracna pila
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Pet tra 19, 2019 4:26 pm

:D ma meni super ova blanja... barem ono malo koliko sam probao :P

ovih vodilica kod nas ima, ako hoces mogu uzet pa vec nekako cemo to dobavit do ST do ljeta :think: ... ja sam uzeo jednu prije nekoliko mjeseci (valjda u "jesenskoj" ponudi alata za po doma) i pokazala se odlicnom... sad se sve nesto mislim, mogao sam ćopit jos jednu :evil: ... doduse, malo fali da me zena posalje na skijanje sa svim tim skalamerijama koje zgrćem :lol: , a zna da mrzim zimu i snijeg...

sad jos "samo" negdje srednje dobar cirkular(čić) ubost, i onda mir, barem dok ne dodje vrijeme za malu fiksnu frezu i onaj češalj za lastin rep :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

mozda da ja ipak prvo oporuku, onako, pri "zdravoj" pameti, pa onda nastavak :lol: :lol:

Toma, fala ti jos jednom :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Schultz » Sub tra 20, 2019 3:05 pm

I ja bio danas u Lidelu. I uzeo tu vodilicu. Dvije, zlu ne trebalo.... :-D
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Master of disaster » Sub tra 20, 2019 3:58 pm

I ja imam tu vodilicu! Dobra je.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Master of disaster » Ned svi 26, 2019 10:02 pm

Kako su noge od cirkulara koji je zbog nepostojanja samog cirkulara :mrgreen: služio kao radna površina, koja je bila premalena za... praktički sve; otišle g. Davorinu došlo je vrijeme da se realizira već stari plan da napravim jedan montažni stol. U budućnosti me čeka izrada preko stotinjak metara ograde, par portuna, kapija, a povariti nešto bez ravne površine koja je uz to i u škvari kako bi i uradak bio takvih karakteristika hobistu poput mene je teže izvedivo i iziskuje puno zahebancije.
Kupljene su cijevi sa stjenkom od 4mm kako bi konstrukcija bila adekvatno robusna a baza je zavarena u jednoj firmi koja ima montažni stol.

20180917_153642(6).jpg


20180930_153044.jpg


Pojačanja, nosače za pibor je trebalo riješiti u vlastitoj režiji. Stol je zamišljen kao okvir na koji će dolaziti poprečni pomični nosači koji će se moći pomicati i samim time prilagođavati onome što se radi, a kada treba učvrstiti i samim time postati dio konstrukcije. Do sada sam napravio dva kompleta tih nosača. Prije nego nastavim, odlučio sam isprobati koncept i od otpadnih komada skupljenih gdje se stiglo, napravio sam stol za stupnu bušilicu sa kojom sam se počastio, a usput sam do nje ugurao i tračnu brusilicu, nek se nađe.
Stol funkcionira odlično. :D

DSCN5123.JPG


DSCN5125.JPG


U međuvremenu sam napravio i ladicu, za svrdla i pribor, ali u žaru borbe nisam slikao. :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Master of disaster » Ned svi 26, 2019 10:16 pm

Kada me je već krenulo, još sam malo rovario po otpadu, i našao komad lima, motor od brisača od autobusa, a uletila je i jedna polurastavljena montica, koja je donirala ležajeve iz zadnje felge, osovinu i prednji zupčanik. Izuzev pogonskog zupčanika koji sam morao napraviti sam i koji sam uspio napraviti na zadovoljavajući način tek iz trećeg pokušaja, ostalo nije znatno teže za napraviti od ražnja :mrgreen: , jedino se treba potruditi da samo vitlo sa ležajevima i velikim zupčanikom budu dobro centrirani.

I eto radioničke dizalice.

Na kraju sam zapeo na ne imanju omanjih ležajeva kako bi ista fino klizila po I profilu. Nazad na otpad... :lol:

krama.jpg

DSCN5143.JPG

DSCN5150.JPG

DSCN5154.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned svi 26, 2019 11:08 pm

lijepo je vidjeti i moto guzicu ( 350 ? ) i devu :D :clap:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Master of disaster » Pon svi 27, 2019 5:34 am

Je. :) I da, 350. Jednog dana će na cestu. Kada dođe financijski na red. Znači ne tako brzo. :(
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost