Opremanje radionice

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Bepone » Uto lis 25, 2022 10:56 pm

kupi na ebay.de list sa max broj zubi, 48 mi se cini tako sam i ja napravio.
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto stu 01, 2022 8:57 pm

imao sam potrebu nabaviti si nekakvu stalazu ili ormaric za drzati tokarski alat. Nemam puno mjesta za njega pa sam morao si nesto izmisliti.
U jednome kutku radionice nasao sam zaboravljen stari ormaric , osim sto je dimenzija koje meni pasu njega je moj stric prije 10 + godina posmirglao sa namjerom da ga restaurira. Kao budali samar bi se reklo.... :dance:
Da bi me bolje sluzio malo sam ga preradio i dodao po jos koju policu i ofarbao u kombinaciju boja u kakvoj su ostali ormari.
Jos ce u centralni dio doci dvije plitke ladice di cu drzati svrdla.
Jedino sto sam morao napravit je premjestiti prekidac od svjetala i vjesalicu da mi ormar legne di sam zamislio
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto stu 01, 2022 9:11 pm

u zadnje vrijeme sve vise radim sa obradom metala , tako da sam se pocastio s plazma rezacem
60 A za moje potrebe trebalo bi biti dovoljno
uzeo sam si i pametnu masku za variti koja ce sada posluziti i za rezanje.
Prvi sam se put susreo s takvim alatima prije nekih 20 godina , na mom prvom poslu nakon srednje skole u Uljaniku. Tada su bili jako skupi , znam da je maska bila preko 1000 DEM ( za mene cudo tehnike u to doba ) , a plazma rezac ne pitaj... a malih mislim da nije ni bilo
sad je srecom ipak puno dostupnije....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto stu 01, 2022 9:13 pm

Baš odlično izgleda. Volim takav stari namještaj, puno mi je "topliji" od onih novih ikea iverica namještaja. Iako u labosu imam ikebana namještaj/police i sl. jer se iskoristilo ono što se našlo pod rukom od drvenarije, regal koji tamo imam je star sigurno 50 godina i ne mislim ga mijenjati. :)

A evo i mog novog komada u radioni.
TM506.jpg


XY monitor je vrhunski, fokus mu je oštar poput britve.Ton generator nije loš(ide od 1mH pa do 1MHz) iako što se tiče THDa imam diy varijantu koja će ga prešišati samo tako ali je još uvijek u izradi. DMM će itekako biti od koristi, dok zadnji modul-frekvencmetar će ići na ebay jer imam onu pilu od HPa što sam kupio ranije ove godine. I još imam dva slobodna mjesta u TM506 kućištu za daljnje popunjavanje.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet vel 16, 2023 11:31 pm

Evo nakon godinu i po dana od početka rada Khadgar's labosa zadovoljan sam kako sve to izgleda. Prije neki dan je dodana lijeva polica za tinol,lemilicu i takve male stvarčice da su mi pri ruci.Slična polica će ići i na desnu stranu stola za monitor tako da će se otvoriti malo više prostora na radnoj površini.
TM506 je našao lijepo mjesto pored 466ce.

labos 1.jpg


Jedino što trebam dodati je još nekih 5 utičnica jer mi ovih 13 koje sam montirao na najgornju policu desno od desnog zvučnika nije baš dovoljno. Inače našao sam odlične ugradbene utičnice koje se lako montiraju na neki komad daske,lima i sl. Samo se sa krunskom pilom izbuši rupa dovoljnog promjera da upadne utičnica i prišarafi se sa četiri šarafa. Što je najbolje nisu nešto pretjerano skupe https://hr.elmarkstore.eu/ugradbena-ind ... oduct24520

utičnica.png
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Pet vel 17, 2023 12:20 am

:D vrlo lijep napredak od onog brloga od kvadrat i pol u podrumu... a i plijesan te nece tako lako ulovit ovdje :lol:

:clap: :clap:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet vel 17, 2023 1:06 am

Kvadrat i po u podrumu je još uvijek, tamo je oduvijek bila bravarija,drvenarija i slični radovi nikada elektronika. Rijetko pohodim podrum u zadnje vrijeme. Baš sam danas bio nakon dugo vremena da ispilim neki vitroplast da od njega napravim kutiju za jedan mali pomoćni uređajčić. Maltus mi je tutnuo prije par godina hrpu dvostranog fr4 koji baš ne upotrebljavam tako da dobro dođe za ovakve diy kutijice tu i tamo.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Bepone » Pet vel 17, 2023 9:12 am

treba mislit i na usisavanje dima od lemljenja, dok ne bude preksano :mrgreen: vidio sam da neki naprave ogroman vent iznad stola i ispuh van
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pinco » Pet vel 17, 2023 11:27 pm

Khadgar2007 napisao:Evo nakon godinu i po dana od početka rada Khadgar's labosa zadovoljan sam kako sve to izgleda. Prije neki dan je dodana lijeva polica za tinol,lemilicu i takve male stvarčice da su mi pri ruci.Slična polica će ići i na desnu stranu stola za monitor tako da će se otvoriti malo više prostora na radnoj površini.
TM506 je našao lijepo mjesto pored 466ce.

labos 1.jpg


Jedino što trebam dodati je još nekih 5 utičnica jer mi ovih 13 koje sam montirao na najgornju policu desno od desnog zvučnika nije baš dovoljno. Inače našao sam odlične ugradbene utičnice koje se lako montiraju na neki komad daske,lima i sl. Samo se sa krunskom pilom izbuši rupa dovoljnog promjera da upadne utičnica i prišarafi se sa četiri šarafa. Što je najbolje nisu nešto pretjerano skupe https://hr.elmarkstore.eu/ugradbena-ind ... oduct24520" target="_blank

utičnica.png


Jel moš malo podignit police pa doli stavit parapetni kanal, i nekolko trostrukih utičnica.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 571
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet vel 17, 2023 11:34 pm

Police ostaju na toj visini jer mi je to taman da dohvatim prvu i drugu a da se ne dižem sa stolca, nisam bez razloga to napravio tako. Utičnice za instrumentarij se nalaze na gornjoj policu skroz desno, a utičnice za uređaje na popravku će biti isto na desnoj strani samo trebam točno smisliti di.

To je sada sve samo tweakanje kao što Grunf tweaka svoj DAC. :mrgreen:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju