Opremanje radionice

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la audio kutak » Pet svi 08, 2020 8:45 pm

gilhooley napisao:Ajte dečki ne lažite ovaj napaćeni narod. Prvo teta nije teta neg je frajer koji hoće lascivni razgovor, a kupon za struju nije 10 kWh, neg 12.

Drugi put se bolje informirajte.


A ti si to isprobao..... lascivni razgovor sa frajerom?? :o
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Pet svi 08, 2020 8:57 pm

Thx svima koji su se odazvali vapaju :D ... čekat ćemo drugi krug dobave, a vjerojatno će sad kad su ovako "planuli" u Kauflandu, i drugi lanci baciti copy/paste, ima nade :P

..u medjuvremenu, stigao mi rodjendanski poklon koji ce zamijeniti vec umornog black&decker-a, i pridružiti se isto tako ne baš mlađahnom Boschu :D .... all hail 18V 4Ah brata :mrgreen:

20200508_185015.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Sub svi 09, 2020 7:20 pm

:D kupiJoooooo, sa velikim J :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

išao po Nutellu, za klince.... kad ono.... nenadano :D ... sutra ću isprobat, danas nemam više volje šarafat :P

20200509_175048.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Edison » Sub svi 09, 2020 8:47 pm

:)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Bepone » Sub svi 09, 2020 9:01 pm

manje od coca cola pack-a :)
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Schultz » Ned svi 10, 2020 8:23 pm

Čak sam se i ja bio zaletio do riječkog Kaulfanda i naravno, ćorak....

Ajde pamuče, čekamo izvještaj o toj spravi.
Pogotovo me interesira da li se mogu montirati glodalice drugih proizvođača....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la ziki » Ned svi 10, 2020 9:44 pm

Pogledao i ja u Brodu, isto čorak. :)
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Ned svi 10, 2020 11:34 pm

... :? izgleda da sam napisao poluopsežan post uz nešto fotki, ali sam vjerojatno kliknuo "prikaz" a ne prihvati :evil: ... dobro je, nedavno sam u dizela natočio 20l benzina na tu foru :twisted: :twisted: :twisted:

elem :P

ponovo, po sjećanju :think:

....radi... nije za bacit, definitivno, a tu smo na granici onog koliko para.... ovaj aluminijski dio i sklopka su upotrebljivi, noge i ostatak su lim i plastika - ono što je smetnja u svemu tome je upravo plastika... ovaj "L" dio koji se montira na stolić i služi kao vodilica za obradak je najslabija karika - blago se uvija (plastika), udaljenost od centra glodala se štela sa dva duga šarafa pa je neprecizno, a (za sada) one plastične "češljeve" koji guraju obradak prema dolje nisam montirao... glodalica može bilo koja, montaža je više nego rudimentarna ali radi - 4 "poluge" koje stisnu glabalicu za stolić, malo nespretno u startu ali može se namjestiti, bit igre je ne skidati stroj sa stolića i bit će dobro :lol: ... tu "L" vodilicu ću vjerojatno napraviti novu od špere, a u razmišljanju sam da i regulaciju visine glodalice/glodala prepravim na beskonačni vijak odn. onu navojnu šipku, nešto slično sam vidio na jubito... glodalica je upotrebljiva, ali je prvo trebalo odsjeći prva 3 kruga opruga koje pružaju otpor kada ju se pritisne prema dolje, odn. prema stoliću... pre tvrde, odsjekao 3 kruga i dobio taman da funkcionira, a ne moram cijelu skalameriju upeti u trbuh da stisnem glodalicu da glodalo proviri van....

ono što definitivno treba je ubaciti (dobije se, nisam još stavio) plastični prsten koji popuni ovu rupu gdje glodalo viri van - tu obradak zapne pri startu, a plastični "zid" uz koji ga se gura tome još malo i pomogne, pa utor koji sam probno glodao u tom momentu malo pobjegne... kad taj dio prođe čelo obradka, sve dalje radi bez frke... iznenadio sam se da je uz glodalicu došao i set glodala (jedno desetak) - kakva su, pretpostavljam, ali eto, za probu su tu (ovo montirano za probu je jedno od tih)

naravno, ništa bez najlonske vezice, za držat stisnut prekidač na ručci glodalice :lol: :lol:

popratni limovi i noge su dovoljno debeli čelični lim, djeluju dosta čvrsto, ali sva ta skalamerija ima cca 8kg pa ju ipak treba ušarafiti u neku podlogu jer bježi dok se boriš sa obradkom :D

moje mišljenje - nije Khadgar daleko od istine da će zaobići, ali za 260 kn - poslužit će, definitivno... ideja je nabavit ovakvo glodalo (Dean ga je imao i koristio) za radit spojeve bočnica:

router bit.jpg


tu je nešto fotki, a ako nekoga bude zanimalo, jučer je bilo još par kutija u KF tu u VK - mogu otići pa uzeti, ako nije do navečer jučer otišlo... danas se nije radilo, pa ima neke šanse da je koja kutija ostala (mislim da je bilo još 4 ili tako nekako)

20200509_180805.jpg


20200510_104248.jpg


20200510_104257.jpg


20200510_105257.jpg


20200510_211233.jpg


20200510_211241.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Zden » Pon svi 11, 2020 6:20 pm

To je samostol bez glodalice koliko sam razumio a i cijena je ?
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Pon svi 11, 2020 7:21 pm

...samo stol, glodalica se prodaje zasebno, a cijena i jednog i drugog je 269kn komad....
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost