JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Uto ruj 27, 2022 10:55 pm

I ovaj put je bilo manjih problema.
Jedan je bio uzrokovan lošim driverima/dekoderima na relejnim pločama.
Ovaj put sam nabavio one u DIL pakiranju ali izgleda da je to bio problem jer je jedan probio odmah a ostali su izgleda vukli previše struje pa je svako malo iskakao osigurač u sklopu koji ih je napajao.
Promijenjeni su sa SMD izvedbom i nakon toga sve radi bez greške.

Još jedna stvar koja je dosta pomogla je to što se nabavila "originalna" kutija pa je otpala izrada.
Istina da je nešto skuplja ali se isplatilo jer nisam siguran da bih ju ponovo sam radio.
Ionako je sve ovo što se radilo bilo PRO BONO.

Bilo je i drugih problemčića poput onih vezanih uz nabavu dijelova jer nitko nema sve ono što naručiš pa je tako nabava išla u 7-8 rundi:)
Više puta je stiglo ono što se nije naručilo i sl. Driver za USB se nije mogao nabaviti nigdje pa sam ga čupao iz nekakvog starog uređaja :)
Bilo je još takvih "situacija".
Podešavanje je ovaj put bilo jednostavnije jer sam proceduru savladao prije a pomogao je i sklop za kalibraciju (opisan prije) s kojim su dodatna podešavanja i kasnija kalibracija dosta pojednostavljeni budući softver ima i rutinu za kalibraciju.

Gradnja je trajala preko mjesec dana, uglavnom zbog logistike. Sami radovi su isto potrajali jer je uređaj dosta kompleksan a svaka komponenta je prije ugradnje bila provjerena a ima ih na stotine uz tisuće lemnih točki.
Posebna priča su moduli s podnožjima.

Slika
Slika
Slika
Slika

Napravljen je i inicijalni set modula s podnožjima koji je kasnije još porasao.

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la daluka » Sri ruj 28, 2022 11:51 am

Sadašnjim cijenama komponenti na tržištu ovakva gradnja sigurno je teška bar 1,5K eura, prije par godina sam poslao upit autoru i onda je cijena bila, mislim, oko 800 eura.
daluka
 
Postovi: 155
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Schultz » Sri ruj 28, 2022 2:13 pm

daluka napisao:Sadašnjim cijenama komponenti na tržištu ovakva gradnja sigurno je teška bar 1,5K eura, prije par godina sam poslao upit autoru i onda je cijena bila, mislim, oko 800 eura.


Je, bila ja 800€ sigurno jer ja mjerkam isti već neko vrijeme...

Koliko je sada, ne znam.... Ali neće biti jeftina što u biti ne bi trebao biti ključni problem. Problemi su sigurno ovi što je Tubeman spomenuo a to je sama nabavka dijelova i logistika....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Sri ruj 28, 2022 2:48 pm

Brzi i kratki odgovor...

Zaboravite 800 €
800+ € su SAMO dijelovi koje isporučuje Helmut (transformatori, DACovi kutija i još nešto sitno.
Ostatak je još cca 600-700 € tako da NETO cijena BEZ modula ispadne oko 1.600€
Treba računati na još koju stotinu € za ostali sitniš tipa kutijice, šarafi, ekstenderi, konektori itd...
Bez barem dvadeset modula stvar nema smisla.
Tako da se krajnja cijena ispada cca 1.800 - 2.000€, sve ovisi koliko i kakva podnožja imamo po ladicama.
Provjereno u praksi nedavno :) :) :( :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Schultz » Sri ruj 28, 2022 4:28 pm

tubeman napisao:800+ € su SAMO dijelovi koje isporučuje Helmut (transformatori, DACovi kutija i još nešto sitno.


Na to sam i mislio. Ne znam koliko je sada...

A ostalo je u domeni koliko se snađeš i gdje naruči dijelove. U svakom slučaju nije jeftino ali usudio bi se reći da vrijedi...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tom_hifi » Sri ruj 28, 2022 8:35 pm

Znat ćete uskoro jer ja kupujem jedan! Danas sam naručio dobar dio dijelova. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tom_hifi » Pon lis 03, 2022 8:54 am

Evo pričamo o cijenama, nema nikakve tajne ... prema onome što sam naručio cijena je trenutno ovakva:

1. Reichelt
400€ dijelovi

2. Mouser
70€ dijelovi

3. Tevetron i Elmatis
50€

4. Helmuth
800€

Ukupno: 1320€ cca 9929kn dosada

Znači, tu još nisu uračunate kutijice za raznorazna podnožja, sama podnožja i vjerojatno će se, kao u uvijek, neka sitnica usput pojavit.

Tester kao takav je KIT i treba ga kompletno sastavit, kalibrirat itd. Nije baš za bilo-koga posao, koliko sam shvatio.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la pinco » Pon lis 03, 2022 11:52 am

Vrhunski tester, isplati se ako ćeš ga puno koristit, ili je jednostavno gušt uradit takvi projekt, tada pare nisu bitna stavka ako to možeš priuštit, naravno.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tom_hifi » Pon lis 03, 2022 12:17 pm

pinco napisao:Vrhunski tester, isplati se ako ćeš ga puno koristit, ili je jednostavno gušt uradit takvi projekt, tada pare nisu bitna stavka ako to možeš priuštit, naravno.


Je, slažem se, vrhunski tester. I želim ga, a i treba mi. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto stu 29, 2022 4:51 pm

Tubemane, od kuda nabavljaš one kutijice i konektore za module za ovaj tester?
Kako mi je vjerojatno propala nabava Teslinog BM215 testera razmišljam o gradnji nekog relativno jednostavnog kao što je Elvis sebi složio,a ovi pluginovi mi se čine odličnim riješenjem nebitno o kakvom se testeru za lampe radi.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron