wi fi remote control

Re: wi fi remote control

PostPostao/la davidbraco » Ned srp 30, 2017 9:21 pm

Di se moze uclaniti u sektu "obozavatelja" ?
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: wi fi remote control

PostPostao/la Johnny » Pon srp 31, 2017 8:13 am

To sam se ja malo šalio jer sam bio sretan i zadovoljan kako sam to napravio.

Inače se na sličnoj platformi može tjerati i 40 releja, sa npr. logikama odgode paljenja, senzorima za termičku zaštitu itd..

Ali ja ne znam ništa o tome, a kako bi i znao kad nemam formalnog obrazovanja, star sam i nikada nisam radio u ITC sektoru.
Samo mažnjavam komadiće koda po Internetu od drugih ljudi bez suštinskog razumijevanja.

Nazivali su me još i "stackoverflow programer" i zum zum programer...
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: wi fi remote control

PostPostao/la Dean » Pon srp 31, 2017 7:08 pm

Mislim da ovdje nisi doživio takve izjave. To što radiš svakako je zanimljivo jer se takve spravice mogu korisno upotrijebiti u našim uređajima. Ne brini se.
Ako se slažeš, objavi, piši, crtaj, slikaj. Neki će pitati, neki neće, ali naposljetku, to je naš hoby. Netko će reagirati odmah, netko kasnije, ali samo ti daj...... :dance:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: wi fi remote control

PostPostao/la Johnny » Pon srp 31, 2017 8:39 pm

Ako se hoće tko pozabaviti možemo skupa nešto ambicioznije...
Ako će netko crtati pločice ja mogu riješiti kod. Makar ne mogu garantirati koliko brzo ...

Ideja bi bila da se nacrta shield za wi fi arduino uno ili mega pločicu.
Shield je "piggy back" pločica koja se utakne na glavnu pločicu.
Ova bi imala jednostavno napajanje za sve i izlazne pinove u jednom redu s kojim bi se povezala sa relej pločicom nekim ribbon kabelom.

To su ON-ON releji 10A i nisu audio pa bi nam trebala i još jedna pločica s kojom bi ti releji upravljali audio relejima u nekom "T" aranžmanu.
Bezkompromisno bi bilo da ih imamo 45 na MEGA pločici i to u shuntu tako da signal ide samo preko jednog, a neki kompromis bi bio 3,4,5?
Taj dio ne znam i onda bi valjda i ta pločica ili upravljanje njom trebalo imati neki dodatnu logiku?

UNO ima 16 pinova, MEGA 51 pin.

Minus 2 komada na ovim pločicama za serijsku komunikaciju.

Imam moć da ih palim i gasim kako hoću.

Također imamo analogne ulaze gdje možemo očitavati sonde ili poziciju potenciometra.
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: wi fi remote control

PostPostao/la s@ki » Uto kol 01, 2017 10:27 am

čisto da vam uzmem par minuta vremena i ne kažem niš pametno :
ja sma krenuo nepto drugim smjerom i uzeo PWM 16 kanalni PWM modul i na njega spojio pločicu s relejima. Možda (sigurno) je overkill ali bio mi je pri ruci jer sam planirao neku rasvjetu sa LEDom raditi i sl. Jednostavno sam išao logikom da je PWM sa pulsom u nedogled zapravo prekidač :) NAravno, moduli se mogu linkati pa zapravo sa 4 žice upravljaš sa 2-3-4-- modula odnosno toliko x 16 releja.
Trenutno imam napisan rudimentalan kod za arduino koji pika gore dolje po PWM modulu i nešto malo manje rudimentalan za raspberry s kojim ću nastaviti.
Za potrebe mokrog hobija (pamook, dean, bez zlih primisli :) ) razvijam neki kontroler koji bi upravljao "strujnom letvom" od 12 utičnica (proširivo) te 4 peristaltičke dozirne pumpe. Ulazni dio se sastoji od nekolicine plovaka koji bi ovisno o poziciji služili kao zaštita od preljevanja, dopuna vode i tome sl. te upravjali jednim ili grupom releja(utičnica). Uz navedeno biti će (zasada) 2 temperaturne sonde.
Prednost raspberry-a u ovom momentu je u integriranoj mreži, konkretno ide na raspberry zero Wifi, te RTC za koje bi mi arduino popapao neke pinove.
Sam kod je jednostavan, a trenutno koncipiran tako da imaš txt dokument sa tablicom koja sadrži redni broj kanala, količinu doziranja, te vremenski period u kojem treba dozirati. Upisanu vrijednost raspberry automatski podijeli na 5 intervala (i količina doziranja). Ukoliko nema vrijednosti za doziranje ponaša se kao normalni vremenski prekidač i drži upaljeno u vremenu od do.
Ideja s tim txt dokumentom je radi jednostavnosti "programiranja" a i zbog toga da se ne petljam u ovoj testnoj fazi sa sučeljem.
Ionako će kompić kad ga ispizdim napraviti neku android aplikaciju za upravljanje :)
Dosta zgodni su NEXTION displayi, pogotovo za arduino. Novi modeli imaju i svoj set I/O pinova pa se i na taj način može povećati kapacitet.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: wi fi remote control

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned pro 17, 2017 3:53 pm

Nextion displayi su se pokazali veoma zgodni ali nestabilni, drugim riječima znaju početi blesirati se nakon nekog vremena upotrebe. Ovo ne govorim napamet već iz iskustva. Prijatelj i ja već duže vrijeme se "igramo" sa sličnom idejom kao i ovom ovdje a i još nekoliko stvari radimo sa tim displayom i MCUima. Display koji koristimo je NX4832T035 i već tokom razvijanja softvera je pokazao da nakon silnog upisivanja,brisanja i rada počne se čudno ponašati, da li je do njegovog napajanja ili nešto drugo ne znam. Uglavnom to je bio dovoljan razlog da se manimo displaya i sve prebacimo na aplikaciju preko mobitela.

Samo da se zna, prijatelj doslovce živi za programiranje na svim razinama i vrhunski je stručnjak u tome polju. Baš smo zajedno otišli u Pakrac kada je bio sajam i naletili na Nika i Željca tako da dok smo Nik i ja pričali o lakšim temama njih dvoje su se našli na istoj valnoj duljini koju ja naravno nisam mogao niti u snu pratiti. :lol:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Prethodni

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju

cron