Tektronix 7903

Tektronix 7903

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon pro 25, 2017 12:27 pm

Još malo "spammanja" foruma sa novim stvarima koje sam nabavio u zadnjih godinu dana. Inače ovaj osciloskop je stajao na njuškalu duže vrijeme, vjerojatno zato što su mu pluginovi bili za nas koji se bavimo analognom tehnikom neupotrebljivi; logički analizator,digitalni delay i još nešto. Tako da sam tražio na ebayu vertikalno pojačalo,vremensku bazu i slične pluginove. Našao sam neki set od tri komada za oko 1000kn, kaže prodavač sve ispravno, ajde mu vjeruj ali cijena je bila dobra pa rekoh kupiti ću.

Došao paket DHLom a ono niti traga ni glasa od carine. Već sam osjetio kako će me to lupiti po džepu ali nije,tako da sam na kraju odlično prošao. Čitava ova priča je počela sa time da sam upoznao preko jednog drugog foruma odličnog poznavatelja elektronike koji mi je ponudio pomoć da riješim problem koji imam na Teku 466(problem je riješen već odavno uz njegovu pomoć), tako smo pričali o instrumentima, elektronici i došli mi do 7000 serije Tektronixa. Kaže on baš bi se volio toga dokopati a ja njemu pa ima jedan na lokalnom oglasniku koji se prodaje već par godina. Kaže on ako je manje više ispravan kupuj jer sitne greške vezane za starost i to se daju riješiti,tako da sam ja kupio tu gromadu od uređaja. Gromada jer mu je tlocrt oko 50x60cm.

7903 option10.jpg


20171103_153613.jpg


Nisam ga nešto puno ispitivao i gledao što valja a što ne. Na brzinu kada sam ga kupio vidio sam da ima tracea,pokazuje relativno dobar ulazni signal, ali da je u lošijem stanju nego 466 koju sam kupio od Edisona bome je i trebati će mu pošteni refresh za kojeg ima vremena jer ga sigurno ja neću raditi da ne bi nešto ukakio ili možda hoću ali "samo" na mainframeu dok se za refresh pluginova ponudio prijatelj koji mi je pomogao oko 466ce.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5721
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju