probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la jazzri » Čet pro 27, 2018 9:51 pm

Pošto sma počeo slagat pojačalo, a ponukan iskustvom prethodnog pretpojačala,di san višekratno
lemio i odlemljiva došlo je do trenutka da se složi probna ploča.
Još se dorađuje pa ako imate kakav prijelog ili fotku svoje probne ploče.
Još ću ubacit potenciometar,prekidači za grijanje i visoki napon su na ploči ulaz i izlaz su ljevo.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
work hard,make cool shit
Avatar korisnika
jazzri
 
Postovi: 140
Pridružen: Uto kol 30, 2016 3:28 pm
Lokacija: Rijeka/Gorski kotar

Re: probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la Edison » Pet pro 28, 2018 12:17 am

Zanimljiva platforma. Iako je prilicno fleksibilna, ipak si s tipom i brojem podnozja dosta toga definirao. U isto je vrijeme fleksibilna, a i nije. No znamo da idealnog u slicnim slucajevima nema.

Ja imam nesto sto se zove "ploca s tisucu rupa". Nema ih bas tisucu, ali ni puno manje. I broj pomalo raste, tj. kad mi zatrebaju nove rupe ja ih izbusim... Radi se o aluminijskom limu od 3mm debljine. Na njega su postavljeni L-profili L-60x25 kao prednja i straznja ploca. Ispod su gumene nozice. Na prednjoj ploci je prekidac, nosac LED-a za indikaciju rada, potenciometar, preklopnik ulaza i konektor za jack slusalica. Na straznjoj ploci je IEC konektor s osiguracem, 6 rupa za zvucnicke konektore i 8 za RCA konektore. Na donoj ploci je puno rupa za montazu raznih trafoa i prigusnica. Napajanje za visoki napon i za grijanje napravim na busenim plocicama. Imam ih raznih i nastojim ih naprviti da imaju slicne dimenzije pa treba manje rupa za montazu u donjoj ploci. Sklop radim na busenoj plocici, ili na platformi u zraku. U drugom slucaju koristim lemne letvice i direktno spajanje. U sat vremena mogu s raznim trafoima i plocicama napajanja postaviti raznorazna napajanja, ukljucujuci i ono s cjevnom ispravljacicom.

U biti znam sto radim, jer koristim provjerene sheme, a i sam izracunam vrijednosti. Ako treba cujem se i s iskusnijima. Tako da nemam puno izmjena i prelemljavanja. Tako slozen sklop mi sluzi da provjerim sve napone i struje, vidim na osciloskopu kako sklop radi, i na kraju ga poslusam, a bez da se sve raspadne dok projekt prenosim. To bude toliko stabilno napravljeno da neke od prototipova slusam mjesecima u takvom stanju... A na kraju ide finalna izrada.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la jazzri » Pet pro 28, 2018 10:14 am

DODATNA.jpg
Dorada će još biti naravno, :D ,ovu ploča je kao Mk1 a vjerujem da će biti i rezanja,bušenja,i dodaotaka (poznavajući sebe, :) )
Imam samo ova podnožja (8pinska i 9 pinska ),kad mi budu trebala neka druga napravi bih kao na fotki (DODATNA).
Edison napisao:nosac LED-a za indikaciju rada

ledice koristiš za indikaciju anodnog napajanja,grijanja ili za nešto drugo :think: .
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
work hard,make cool shit
Avatar korisnika
jazzri
 
Postovi: 140
Pridružen: Uto kol 30, 2016 3:28 pm
Lokacija: Rijeka/Gorski kotar

Re: probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la Edison » Pet pro 28, 2018 11:04 am

jazzri napisao:
Edison napisao:nosac LED-a za indikaciju rada

ledice koristiš za indikaciju anodnog napajanja,grijanja ili za nešto drugo :think: .


Za indikaciju visokog napona, a ponekad i za indikaciju napona grijanja. U tom slucaju su dva raznobojna LED-a.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la fixxxer » Pet pro 28, 2018 2:01 pm

Edison napisao:... Tako slozen sklop mi sluzi da provjerim sve napone i struje, vidim na osciloskopu kako sklop radi, i na kraju ga poslusam, a bez da se sve raspadne dok projekt prenosim. To bude toliko stabilno napravljeno da neke od prototipova slusam mjesecima u takvom stanju... A na kraju ide finalna izrada.


I neretko zvuči bolje od finalnog :lol:
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la Edison » Pet pro 28, 2018 2:21 pm

fixxxer napisao:
Edison napisao:... Tako slozen sklop mi sluzi da provjerim sve napone i struje, vidim na osciloskopu kako sklop radi, i na kraju ga poslusam, a bez da se sve raspadne dok projekt prenosim. To bude toliko stabilno napravljeno da neke od prototipova slusam mjesecima u takvom stanju... A na kraju ide finalna izrada.


I neretko zvuči bolje od finalnog :lol:


Uglavnom nije tako, ali jednom je bilo... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: probna ploča ilitiga protoboard ili kako već

PostPostao/la zuzi » Pet pro 28, 2018 4:07 pm

Veli Edison - na kraju ide finalna izrada a ja velim - kad će prodaja :D
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm


Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju