Glodalica za drvo

Glodalica za drvo

PostPostao/la Toma » Pon sij 28, 2019 5:07 pm

Glodalica je alat bez kojeg se skoro pa ne moze.Kad sam pocea sa drvom radit prije 10 godina nabavia sam neku glodalicu iskra rne1200.Nakon nje skill master neku i nakon sta sam izludia sa te dvi i doslovno ih bavia u skovace nabavia sam bosch pof1400.
Problem kod jeftinih glodalica je podesavanje visine i usred rada im se to poremeti pa ujebes komad drva.
Taj mehanizam sam proba popravit ali premekan je celik i jednostavno nemozes zakljucat poziciju.

BOSCH POF 1400 je odlicna i nema taj problem.
Nakon nje uzea sam jos black and decker kw1600 eka i ima snage masu,prihvat 12mm ali opet problem zakljucavanja visine ali zato je korisitim iskljucivo sa velikim kopirnim glodađom sa lezajem od ispod pa nemam problema.

Imam jos makita rt0700cx2j
Super jednorucna glodalica,nema snage kao ove dvi gore ali za manje radove odlicna.

Jos je tu dremel trio koji je ipak igracka ,moze se sa njim svasta ali bas je gubljenje vremena kraj boljih strojeva
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la Schultz » Pon sij 28, 2019 6:38 pm

Ja imam neku prastaru najjeftiniju iz Peveca proje nego što je propao i ta je više da kažeš da je imaš nego što vrijedi...

U međuvremenu sam kupio malu jednoručnu Bosch-ovu i ta je odlična ali je mala...

Sada sam gledao u Lidlu je glodalica ovaj ili slijedeći tjedan za 300 kuna i ne znam ni sam.... Najvjerojatnije ću preskočiti...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la Toma » Pon sij 28, 2019 6:48 pm

Preskoci te jeftine jer sve imaju isti problem a to je da nemozes nista sa njom precizno radit.Na kraju svi dođu do zelenog boscha

Evo kod ove black and decker kw1600eka koja kosta 1500kn je problem sta ne zadrzaje brzinu koja je zadana jer zbog vibracija potenciometar pocne plesat.Na kraju ga zalipim krep trakom
Zato sam i otvoria temu da ljudi ne rade iste greske i bacaju lovu na zapravo sranja od proizvoda.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la drazenK » Pon sij 28, 2019 11:33 pm

i ja se zagledao u tu iz lidla, mislim da ću je kupiti. koliko meni treba mislim da će biti oke
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la yoke » Pon sij 28, 2019 11:58 pm

Kad sam radio prve zvucnike posudio glodicu od prijatelja
Neka iskra vulgaris...crvena...
Izmaltretirao ju samo tako...odradio hrpu tog...istupio po koje glodalo na njoj i vratio ju zivu i zdravu prijatelje....
Imala je fino pofesavanje dubine koje nije tako lako pobjeglo

Glodalica je i dan danas ziva

Pred par godina kupio blek'n deker...bilo zatvaranje merkura ili nekog slicnog ducana pa uzeo glodalicu od 1300kn za 700...
Kao nema sta nema, regulaciju brzine, trlji brlji, jaci motor od one iskre...

Fino namjestanje dubine nikad nije radilo
A nakon godini dana maltretiranja otisli lezakevi pa sad tandrce...
Al radi jos uvijek ;)

Nema do iskre ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la joe dalton » Uto sij 29, 2019 12:07 am

drazenK napisao:i ja se zagledao u tu iz lidla, mislim da ću je kupiti. koliko meni treba mislim da će biti oke

Lijepo ti covjek kaze zaboravi. Ja isto imam jeftinu iz BH i isti problem sa glodalom koje proklizi i samo zeznes materijal. Bolje da ju nemam. :doh:
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la Toma » Uto sij 29, 2019 1:12 am

Pa da,namjera mi je prenit svoje iskustvo.Mogu rec da ga imam sa glodalicama sasvim dovoljno.
Po meni a invecini ljudi zeleni bosch je best buy.
Ja sam je uzea na preporuku jednog momka koji je sa njom napravia 30 gitara i jos radi.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la Bepone » Uto sij 29, 2019 2:17 am

ja sam se mislio prvu uzet jeftinjak ili skupu, i na kraju ovu drugu opciju, makita RT0700C, mala jednorucna, rupe za zvucnike, poravnavanja rubova, zaobljavanja, ufrezi, zasada sve ok!
svako toliko joj kupin neko profi glodalo -->hudek zg
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la drazenK » Uto sij 29, 2019 1:16 pm

joe dalton napisao:
drazenK napisao:i ja se zagledao u tu iz lidla, mislim da ću je kupiti. koliko meni treba mislim da će biti oke

Lijepo ti covjek kaze zaboravi. Ja isto imam jeftinu iz BH i isti problem sa glodalom koje proklizi i samo zeznes materijal. Bolje da ju nemam. :doh:

a onda ću otići makar po jedan vijak. ili borer. moram nešto..
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Glodalica za drvo

PostPostao/la Toma » Uto sij 29, 2019 7:08 pm

drazenK napisao:
joe dalton napisao:
drazenK napisao:i ja se zagledao u tu iz lidla, mislim da ću je kupiti. koliko meni treba mislim da će biti oke

Lijepo ti covjek kaze zaboravi. Ja isto imam jeftinu iz BH i isti problem sa glodalom koje proklizi i samo zeznes materijal. Bolje da ju nemam. :doh:

a onda ću otići makar po jedan vijak. ili borer. moram nešto..



hahah,kad se mora nesto onda jbg :D .Tako i mene uvati a lidl je idealan za gluposti
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Sljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost