Signal generator-DIY

Re: Signal generator-DIY

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned lip 04, 2023 3:20 pm

I da i ne. :lol:
Imam onaj HP 5326 i jedan mali u TM506 Tekvom mainframeu,ali bilo bi dobro imati jedan na signal generatoru čisto radi orijentacije da ne trebam koristiti eksterni. Stvar je u tome da sinus,kvadrat i trokut nemaju istu skalu što se tiče frekvencijskog opsega tako da bi trebao imati nacrtane tri skale na prednjoj ploči. To su sada sve sitnice, bitno je da je riješen problem stabilnosti oscilatora i misterij zašto mi THD nije bio kakav bi trebao da bude.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Signal generator-DIY

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 17, 2023 5:47 pm

Isproban mali frekvencmetar koji bi trebao ići u ovaj ton generator. Ima ih svakakvih na internetu, neki sa LED,LCD displayima koji su relativno veliki. Ovaj sam našao krajem prošle godina sasvim slučajno nešto googlajući, ima mali ATtiny MCU, OLED display i nekoliko ostalih dijelova. Treba mu nekih 6-7Vpp signala da može izmjeriti frekvenciju. Na slici je izlaz iz ton generatora spojen na taj mali frekvencmetar i drugi u Tektronix mainframeu, nešto se razlikuju ali za okvirno očitanje frekvencije na ovom našem ton generatoru biti će sasvim dovoljno.

http://www.technoblogy.com/show?20B4" target="_blank" target="_blank

E sada ostaje jedino najvažnija stvar... Kako sam morao sniziti amplitudu oscilatora u ton generatoru nadam se da je ona i dalje dovoljno velika da ju ovaj mali frekvencmetar može izmjeriti. Istina da ton generator ima baš izlaz za frekvencmetar koji ako se ne varam daje kvadratni signal ali evo do sada nisam uopće mjerio kolika je amplituda na tom izlazu jer je to nekako bilo sporedno.

MCU frekvencmetar.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Prethodni

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju