Zmajevi i ostale bajke...

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Bepone » Sri tra 01, 2020 11:37 pm

inace najbolje je ovo, ca se poteze zadnjih 10tak godina+, schultz je nabavio :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Edison » Sri tra 01, 2020 11:52 pm

Bepone napisao:tako isto i svi oni "pio" pustaju.. kad s emjeri ima otpor, ne kapacitet! vezni kond iz prahistorije je opasan...a pogotovo tek kad je ispred izlaznih lampi


Imao je ESR 0,9 Ohma, nije bas puno previse za 4,7uF kondenzator.
I nije iz "prahistorije", iz 87. je, ja sam stariji... :lol:
A nije bas ni puno opasan, je ga zalemim, je ga i odlemim... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Bepone » Sri tra 01, 2020 11:58 pm

mislin probaj mjerit na otporu cemo vidjet ako ce pokazat megaome, ili kiloome, a ne open loop 8-)
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Bepone » Čet tra 02, 2020 12:03 am

p.s. kako delaju ove obicne ruskinje..vec sam zaboravio prebacio se na usa verzije.. jesi li malo tamne? ili su razigrane?
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Edison » Čet tra 02, 2020 12:12 am

Bepone napisao:inace najbolje je ovo, ca se poteze zadnjih 10tak godina+, schultz je nabavio :lol: :lol:


Pa tako je bilo. Schultz trazi po ebayu, i kad ga sto zanima kupi. Mene je zanimalo kako to radi pa sam ga sastavio, jer tko zna kad bi on. Dobro radi pa sam i ja kupio sebi. Nekad kupim ja prvi pa mu kazem ako valja, pa kupi i on. Nekad on ili ja odmah uzmemo dva komada. :dance:

Schultz ima dvoje male djece za kojima mora trcati u parku, pregledati im zadace i slicno... Ja imam vise vremena, a lemljenje me opusta. Ipak, Schultz odradi veliki dio posla oko odlaska po trgovinama, piljenja limova i profila... Da Schultz ima vise vremena, slozio bi on to sve sam, dobar je majstor. A i meni je ovako ljepse kad uz kavu planiramo sto novo napraviti. Nego, sad je izolacija, nema ni kave na terasama, ni nekih velikih planova... Sve zamrlo... :cry:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Edison » Čet tra 02, 2020 12:18 am

Bepone napisao:p.s. kako delaju ove obicne ruskinje..vec sam zaboravio prebacio se na usa verzije.. jesi li malo tamne? ili su razigrane?


Dobro rade, ako nisu mikrofonicne, a ima ih mikrofonicnih... A svaka sorta radi malo drugacije. I nove Tung-sol su napravljene u Rusiji, ali to savim drugacije izgleda, i bolje svira. Mikorfonije nemaju. A sam izgled je par klasa iznad ovih starih SSSR. Slusao sam i neke americke u sivim balonima, te su svirale odlicno, ali, nazalost, nisu moje...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la dadod » Čet tra 02, 2020 11:01 am

Kako se to DC offset mjeri u mA? Prvi april?
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 842
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la audio kutak » Čet tra 02, 2020 11:15 am

dadod napisao:Kako se to DC offset mjeri u mA? Prvi april?


feler kod printanja, :lol: :lol:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Edison » Čet tra 02, 2020 11:25 am

dadod napisao:Kako se to DC offset mjeri u mA? Prvi april?


Ma nije Prvi april, nego umor. Kasno sam to pisao, i na brzinu. A prije toga sam odgovarao u temi o cjevnom OTL-u... i potkrali mi se mA umjesto mV. I to nekoliko puta u cijelom tekstu. :doh:

Dobro da si primjetio. A meni je opravdanje umor, i sto je cijela tema "bajkovita"... :)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Zmajevi i ostale bajke...

PostPostao/la Edison » Čet tra 02, 2020 9:25 pm

Evo da javim rezultate mjerenja jucerasnjeg pretpojacala. Pojacanje je 5,5x. Znao sam da ce biti nesto vece pojacanje nego kod Schultzovog pretpojacala. Tamo je pojacanje bilo 4,5x. Kod svoga sam podigao napon napajanja, a povratna veza je ostala ista.

Frekvencijska karakteristika je ravna od 30Hz do 22kHz. Na 20Hz nisam mjerio. Na 40kHz je pad od 0,3dB, na 70 kHz pad je 0,6dB. Na 100 kHz pad je 0,85dB. Jako dobri rezultati. Cisto iz znatizelje potjerao sam signal do 1MHz, i tamo je bio pad od 14dB, ali je sinusoida odlicno izgledala. Sad, koliko je ovaj rezultat ma 1 MHz realan, vjerojatno bas i ne puno. Tko zna koliko tamo grijese moj generator i osciloskop. No, interesantno je bilo vidjeti.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju