Mrežni filter 25-35A

Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la davorin » Pet lip 09, 2023 9:24 am

Za potrebe napajanja audio uređaja pri održavanju blues-rock festivala u Novalji ("'Rockin in the Fields' " u Novaljskom polju, Caska) sam napravio mrežni filter za trajnnu struju od 25A. Uz odvojni trafo od 5kVA i odvojeno uzemljenje će se tako smanjiti smetnje koje generiraju ostali uređaji (frižideri, zamrzivači, kafe aparat, rasvjeta, mlinac za kavu, perilica čaša, itd.) koji se koriste u objektu pri održavanju festivala.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la Fantocci » Pet lip 09, 2023 10:25 am

Zanimljivo. Ja sam baš jučer poručio jedan manji filter od Kineza: https://vi.aliexpress.com/item/10050047 ... pt=glo2vnm

Ako bude koristi od njega, staviću ga na pretpojačalo, koje mi hvata neke smetnje, osobito ako ga napajam iz istog SMPS kao i izlazno pojačalo.


P.S. Jel ima već neka stranica sa najavom za taj festival? Našao sam samo neke starije iz prošlih godina. Čini se zanimljivo u ovoj poplavi party i DJ fešti...
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 460
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la davorin » Pet lip 09, 2023 10:35 am

Fantocci napisao:Zanimljivo. Ja sam baš jučer poručio jedan manji filter od Kineza: https://vi.aliexpress.com/item/10050047 ... pt=glo2vnm" target="_blank

Ako bude koristi od njega, staviću ga na pretpojačalo, koje mi hvata neke smetnje, osobito ako ga napajam iz istog SMPS kao i izlazno pojačalo.


P.S. Jel ima već neka stranica sa najavom za taj festival? Našao sam samo neke starije iz prošlih godina. Čini se zanimljivo u ovoj poplavi party i DJ fešti...


Ima izgleda na facebook-u, ali ja nemam profil tamo pa niti pristup.
Kontaktirat ću organizatora...
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la davorin » Pet lip 09, 2023 11:02 am

Uglavnom je smetnje najbolje potisnuti tamo gdje se stvaraju, dakle u uređajima koji ih generiraju, ali to ponekad nije moguće zbog toga što to traži otvaranje samog uređaja (nije dozvoljeno zbog gubitka jamstva proizvođača) i/ili se sam filter ne može fizički smjestiti blizu ometača.
Ovaj festival se organizira na imanju organizatora koje se nalazi u polju Caska i nema priključak naponskoj mreži.
Napajanje strujom ide sa trofaznog dizel-agregata od 16,5kVA koji je smješten ~50-ak metara od objekta gdje nastupaju glazbenici i gdje se nalazi i ugostiteljski dio. U pomoćnoj manjoj kući se nalaze zamrzivači.
https://www.google.com/maps/@44.5549199 ... ?entry=ttu" target="_blank" target="_blank" target="_blank
https://www.google.com/maps/@44.5582478 ... ?entry=ttu" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet lip 09, 2023 4:12 pm

Možda je to ovo https://www.facebook.com/people/Udruga- ... 464077269/ ali ne vidim nigdje da ima datum za ovu godinu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5746
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la grunf » Pet lip 09, 2023 8:43 pm

davorin napisao:Za potrebe napajanja audio uređaja pri održavanju blues-rock festivala u Novalji ("'Rockin in the Fields' " u Novaljskom polju, Caska) sam napravio mrežni filter za trajnnu struju od 25A. Uz odvojni trafo od 5kVA i odvojeno uzemljenje će se tako smanjiti smetnje koje generiraju ostali uređaji (frižideri, zamrzivači, kafe aparat, rasvjeta, mlinac za kavu, perilica čaša, itd.) koji se koriste u objektu pri održavanju festivala.


a di je uzemljenje na filteru , X i Y kondezatori :?
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la grunf » Pet lip 09, 2023 8:52 pm

par ovakvih kutija smo nabavili za jedan malo veći dogđaj u Šibeniku baš za binu i razglas , u kutijama su fidovka, osigurači ,filteri, IP65
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la davorin » Pet lip 09, 2023 9:19 pm

grunf napisao:
davorin napisao:Za potrebe napajanja audio uređaja pri održavanju blues-rock festivala u Novalji ("'Rockin in the Fields' " u Novaljskom polju, Caska) sam napravio mrežni filter za trajnnu struju od 25A. Uz odvojni trafo od 5kVA i odvojeno uzemljenje će se tako smanjiti smetnje koje generiraju ostali uređaji (frižideri, zamrzivači, kafe aparat, rasvjeta, mlinac za kavu, perilica čaša, itd.) koji se koriste u objektu pri održavanju festivala.


a di je uzemljenje na filteru , X i Y kondezatori :?


Kako misliš prema uzemljenju?!
Filter se spaja na sekundar posebnog odvojnog trafa od 5kVA kojima ima i izolacioni namotaj/foliju (koja jeste spojena na uzemljenje, kao i masa od trafa; napon proboja primar-sekundar-folija uzemljenja-limovi odvojnog trafa ima atest od 7,5kV), a sekundarni namotaj nema nikakvih "faza" i "nula" već su oba voda odvojena u potpunosti od uzemljenja i na toj strani nema nikakvog "nulovanja". Sva pojačala imaju svoj poseban vod za uzemljenje s kojim su i spojena na njega, a dodavanje bilo kakvih kondenzatora između vodova napajanja sa sekundara prema uzemljenju (koje je zajedničko za cijeli objekt i prema tome i za sve 3 faze, a time i za ostale potrošače koji mogu biti i generatori smetnji) može samo potencijalno dovesti eventualne smetnje u napajanje audio uređaja.
U praksi sam već radio ovakva napajanja koja su se sa stanovišta bilo kakvih smetnji pokazala odličnima, a na sličan način su problemi rješavani i sa profesionalnom tehnikom u firmi u kojoj sam radio do mirovine (Odašiljači i Veze).
Mogu se eventualno dodati sklopovi koji bi u slučajevima pojave bilo kakvog napona višeg od 45V između mase/uzemljenja i bilo kojeg naponskog sekundarnog voda isključili glavnu sklopku u primaru odvojnog transformatora, a za one "grintave" i sklop koji bi monitorirao struje i u slučaju razlike veće od 100mA koja bi se pojavila u vodovima napajanja sekundara, također sve isključila.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la davorin » Pet lip 09, 2023 9:24 pm

grunf napisao:par ovakvih kutija smo nabavili za jedan malo veći dogđaj u Šibeniku baš za binu i razglas , u kutijama su fidovka, osigurači ,filteri, IP65


To je ispravna i kvalitetna instalacija za uobičajeni mrežni spoj normalnih instalacija, ali to nije razvod kakav se koristi u Novalji.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Mrežni filter 25-35A

PostPostao/la davorin » Pet lip 09, 2023 9:37 pm

Khadgar2007 napisao:Možda je to ovo https://www.facebook.com/people/Udruga- ... 464077269/" target="_blank ali ne vidim nigdje da ima datum za ovu godinu.

Službeni plakat za ovu godinu još nije objavljen.
Objavio je jedino preciznu naznaku lokacije (festival u Novalji), ali ona se ne razlikuje bitno od moje:
https://www.google.com/maps/place/44.55 ... 1e3!4m4!3m"
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Sljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost