NOVA LEMILICA BROJ 586

Re: NOVA LEMILICA BROJ 586

PostPostao/la micro » Uto pro 26, 2023 5:19 pm

Uredjaj u weller stanicama za odlemljivanje
rastavljeni uredjaj koji pretvara komprimirani zrak u vakum , ulaz pise na ventilu 0-6bar
carolija je u ova dva dijela sa lijeve strane slike , mesingani seskant sa izbusenim rupama i navojem , sa desne strane pneumatska brza spojnica , mislim 8mm za one plasticne cijevcice, onda ovaj plavi nastavak je samo zbog polozaja u kutiji da prikljucak bude vani
Slika

Krajnji lijevi dio ima urezan navoj M10 ili neki najslicniji imperijalni sa finim navojem , dubina navoja 9mm , u sredini je izbusena rupa 2mm , 25mm duboka ,
duzina citavog komada 34mm , sa strane je alu cijevcica od 2mm unutrasnjeg precnika , u nju se uvija dizna koja ima taj navoj 1mm kraci , odnosno 8mm
Slika
sa druge strane vidi se u sredini 2mm rupa
Slika

Ovo je sad taj drugi dio sa lijeve strane , dizna koja ima 0,8mm rupicu u sredini , dubina te rupice je 5mm , onda ide rupa od 5mm koja ide u ventil
Slika
Isto to ali sa druge strane ovdje je rupa od 5mm i dubine 15 mm , postoji konus od 1mm a onda ide ova rupica od 0,8mm
Slika

Da ne zatrpavam vise slikama i sastavljen sklop
Slika
micro
 
Postovi: 613
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: NOVA LEMILICA BROJ 586

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto pro 26, 2023 5:49 pm

Ovako,u teoriji sam zainteresiran. Trebam neke relativno hitne poslove napraviti koji su čekali duže vrijeme radi moje inertnosti, ali poslije toga ću malo proučiti problematiku o kojoj pričamo. Za početak ovako, na WX tip lemne stanice bi mogao biti neriješiv problem spojiti bilo kakvu ručku koja nije predviđena za tu lemnu stanicu, jer u tim ručkama ima hrpa elektronike(eeprom,termostat,i tko zna što sve ne),ali sam mehanizam i sve potrebno za dobijanje vakuuma ne bi bio neki problem "nataknuti" na tu lemnu stanicu jer ta dva sistema ne trebaju uopće biti povezani sa ičime. Tako da najskuplje riješenje bi bilo kupiti original ručku za odlemljivanje za tu stanicu,naći/napraviti kompresor i zajedno sa ovim tvojim dijelom sve to složiti u cijelinu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVA LEMILICA BROJ 586

PostPostao/la micro » Sri pro 27, 2023 12:04 am

Ja sam imao prilike imati u rukama tu stanicu za odlemljivanje, analogna kontrola i ta venturi cijev unutra , i ona radi i sa obicnom LR21 ruckom , nije tu weller puno filosofirao upotrijebio je provjereno , takodje sa istom ruckom su radili i digitalne i analogne kontrole , mislim kutija sa trafoom.
Ovoj industrijskoj su dodali samo taj dio za vakum. Normalno postoje i weller modeli sa vakum pumpama.

Mislim da taj nedostatak ovih kineskih pistolja ili slicnih konstrukcija je ta cijevcica za vakum koja ide kroz citav grijac i zato je dugacka i u njoj se povremeno lem zaglavi , dok ta wellerova konstrukcija ili slicne mislim da nemaju tako dugu cijevcicu kroz koju ide vakum i rastaljeni lem, i s tim imaju i manje zaglavljivanja lema.
Nikad se lem nece zaglaviti u samom grijacu vec nize gdje je niza temperatura a onda se napuni do vrha.
Zato su te zice za odglavljivanje vrlo u upotrebi:) kod tih konstrukcija sa cijevcicom koja ide aksijalno kroz grijac, jer sama cekas zica je na vrhu , sto cijevcica ide blize filteru nema grijanja.

Ne nagovaram nikoga da pravi nesto ali ako moze naci jeftino taj dio sa grijacem i filterom , a i wellerovi vrhovi su kvalitetniji od ovih u ZD915.
Ali ako se to koristi povremeno i malo i rucna vakum pumpica ce zadovoljiti a i ta kineska ZD915 ce biti dobra.
micro
 
Postovi: 613
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: NOVA LEMILICA BROJ 586

PostPostao/la micro » Sri pro 27, 2023 12:48 am

Kako je to bilo jako davno kad sam ja to otvarao , ova analogna bi mogla biti shema sa ovog linka , ovu sto sad imam digitalnu ima mislim po sjecanju PIC16F(C)72 ili tako nesto. A tesko da su PIC ostavili nezakljucan da se moze kopirati :)

https://elektrotanya.com/weller_s80_ds8 ... ad.html#dl
micro
 
Postovi: 613
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: NOVA LEMILICA BROJ 586

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri pro 27, 2023 2:56 am

Imaš i kod wellera da vakuum povuče tinol aksijalno kroz cijeli grijač,recimo model WXDV-120 i na taj sam ciljao da ga kupim(u teoriji...) jer mi se čini univerzalnija od klasičnih koje držiš horizontalno. U biti dilema je ili ZD-915 ili WXDV-120 koju bi možda mogao okačiti na svoju lemnu stanicu i onda u DIY režiji složiti vakuumski dio.

Koliko sam uspio skužiti(jer njemački ne znam niti beknuti) ovaj na videu ima taj jači model lemne stanice i na njoj vidim da ima priključak na koji on okači kompresor. Pri odlemljivanju samo pritisne gumb na ručki i vakuum povuče. To bi značilo da je u samoj stanici venturijeva cijev i ništa drugo. E sada kako je točno riješen elektronički dio koji okida elektropneumatski ventil to mogu samo nagađati.
Watch on youtube.com


U biti za moj model(WX2) ima i dodatak koji se zove WXair u kojemu je kompresor koji služi za puhalicu i da stvori vakuum za odlemljivanje i on se spaja preko nekakvog data-kabela sa lemnom stanicom. To bi značilo da bi moj plan dodavanja DIY kompresora mogao proći, jedino treba smisliti kako odraditi onaj dio koji okida pneumatski ventil. Sigurno bi mogao napraviti neku nožni prekidač tako da uopće ne koristim prekidač na ručki za odlemljivanje.

Uglavnom toliko od mene,već smo previše zatrpali temu sa svojom pričom.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Prethodni

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju