Gorenje GC 201 muzička linija

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la grunf » Uto svi 23, 2023 11:20 pm

evo sad se sitija :idea: , to je samo dodatno učvršćenje konektora , mislim da su imali i nekakvu funkciju prekidača , treba ispitati kad se ubode DIN konektor
žuto zaokruženo je spoj
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Fantocci » Sri svi 24, 2023 8:32 am

Ovu liniju smo imali u srednjoj školi za predmet muzičko obrazovanje (druga polovina osamdesetih). Zaključana u ormaru, obično smo morali slušati neku klasiku, što nam nije bilo baš zanimljivo.

A ja sam tada iz stipendije i letnjeg rada kupio sebi prvi HIFI: pojačalo Körting A-100 i tuner T-102 (novo, to se jedino dobilo kod nas u Elektrotehni za dinare) i neke rabljene Iskra zvučnike, nisu bili loši. Malo kasnije još platenšpiler Akai AP-D33C, isto polovni. I godinu kasnije kasetar AIWA ADF-360, opet iz rada u raspustu.
I bio sam sretan tinejđer :)

p.S. Sječam se, da je tada bio prijenos Band aid koncerta istovremeno na TV i na FM radiu, pa smo si namjestili stereo zvuk iz linije uz TV sliku i uživali u kućnom kinu prije je ono bilo izmišljeno... Na TV je još bio mono zvuk u to vrijeme.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 458
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Ivor » Sri svi 24, 2023 9:27 am

Fantocci napisao:Sječam se, da je tada bio prijenos Band aid koncerta istovremeno na TV i na FM radiu, pa smo si namjestili stereo zvuk iz linije uz TV sliku i uživali u kućnom kinu prije je ono bilo izmišljeno... Na TV je još bio mono zvuk u to vrijeme.
Stara dobra vremena. Tada se to moglo jer je zvuk na FM radiju i TV bio sinhron, što danas više nije slučaj :cry: (nije bilo latencije).
Imam problem za svako rješenje
Avatar korisnika
Ivor
 
Postovi: 322
Pridružen: Sub ožu 16, 2019 12:27 pm
Lokacija: SLO

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Edison » Sri svi 24, 2023 9:41 am

Sada zvuk na TV-u kasni 3-4 sekunde za onim s FM radija. U biti, kasni cijeli TV prijenos...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Fantocci » Sri svi 24, 2023 1:18 pm

ne samo to, kasni različito zavisi preko čega gledaš. Tako možda susjed zaurla gooool jednu sekundu ispred tebe :)
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 458
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Prethodni

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost