JVC X-A9 COTTON

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la tubeman » Čet vel 01, 2018 8:31 am

1. Da ne traje dugo, ne bi bila SAGA :twisted:
2. Da je bilo isporučeno prije, ne bi Pamooku uopće palo na pamet zahebavati se s lampama i sprašivati gomile para na trafe, kondenzatore i ostalo :twisted: :twisted:
3. Da je bilo odmah, nešto bi koštalo. Ovako se već zaboravilo što se ugrađivalo :twisted: :twisted: :twisted:

E sada, bez zezanja :)
Pojačalo je odavno "gotovo" ali trebalo se nabaviti nešto gadnijih dijelova tipa 2SK150 koji su isto ispustili dušu a ima ih podosta tu unutra.
Već cijena samo DIJELA novougrađenih dijelova daleko nadmašuje vrijednost samog uređaja pa se isplati malo pričekati.
Nabavilo se nešto tih 2SK150a po svakakvim mjestima pa neće koštati ništa.
Krajem prošle godine je Deda mraz ipak mislio na Pamooka, ali je poklon završio u krečani :) :)

Slika

Teoretski ih se može zamijeniti s "običnim" fetovima tipa 2SK117 ili sličnih ali i nakon uparivanja stotinjak komada (treba 8 kom 2sk150a) nisam baš bio zadovoljan.
Nabavljeni su i jeftiniji uPA68H ali unatoč "sličnim" karakteristikama nisu baš posve zamjenjivi na svim mjestima.
Tko je malo pogledao šemu i filozofiju pojačala biti će mu sve jasno.

Istina, Zuzi je neki dan iskolačio oči na "black beauty" koji viri iz pojačala i već su mu prsti zaigrali i instinktivno se počeo hvatati za cvikcange da ga otfikari za neki svoj projekt :) :) :) Jedva sam ga obranio ;)
Da vrag ne odnese šalu odluka je pala da se to što prije dovrši jer sjaj u očima je govorio da da je spreman na sve :) :) :)
Ako ne prije, onda za TF :)

Kao takvo, pojačalo radi, ali ima još nešto malo posla oko podešavanja.
Budući da je sve što je moglo bilo skureno a dio originalnih dijelova nije više nabavljiv ili je ekstremno skup, tu se ne radi samo o standardnom podešavanju "by book" koje je "step by step" opisano na OSAM stranica.
Takve stvari se obično ne rade u "cugu" jer osim vremena treba imati i inspiracije :)
U međuvremenu je trebalo još koječega zamijeniti jer je svako malo nešto zezalo.
Trivijalne "tvorničke greške" ( :) ) tipa preklopnika i sijalica uopće ne želim spominjati.
Kad bude zgotovljeno, biti će još slika koje postoje, ali budući spadaju u "final touch", nema ih smisla stavljati dok sve ne bude zašarafljeno i u fazi konačnog 24 satnog testa.
Onih međufaznih 24 satnih testova je bilo nekoliko :)

Dakle, novi nastavci se ipak snimaju. Saga ide dalje :) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la tom_hifi » Čet vel 01, 2018 7:31 pm

Hehe, bitno da je "saga" i da su svi sretni :D

Inace da, gledao sam ja prošle godine oko tih NECovih tranzistora i još pokojih i cijene su dosta visoke, a pitanje dal su sve originali? Ne sumnjam u ove što ti imaš Danko, nego generalno na ebay ponudu?

Peace out 8-)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la tubeman » Čet vel 01, 2018 9:52 pm

Osobno nisam imao problema s nabavom preko Interneta.
Ako se obuzdaju "velike oči" da se za dolar + free shipping može nabaviti pet pari bilo kakvih danas egzotičnih tranzistora onda problema ne bi trebalo biti :)
Hrpu tranzistora imam doma odavno.
Što onih koje sam kupovao još prije eBay vremena, što dobrih pullout-ova, što nabavljenih iz pouzdanih izvora.
Može se i na internetu dosta toga nabaviti ali treba paziti i slijediti provjerene dobavljače i ne preskakati odmah k nekom drugom zbog 5 centi niže cijene :)
Osobno, kada procijenim da bi nešto moglo biti OK, kupim to i izbuksam.
Puno toga najvjerojatnije nikada neću potrošiti, ali od viška glava ne boli :)
Dosta uređaja koje sam nabavio bili su neispravni ili neupotrebljivi pa nakon "inspekcije" obično popišem što bi trebalo nabaviti, često znajući da neki od njih nikada neće doći na red.
Onda povremeno to i nabavim uz (naravno) koji komad više jer se mnoge stvari ponavljaju :)
S druge strane, mnogo starih poluvodiča se uz nikakve ili minimalne korekcije mogu zamijeniti s novom produkcijom.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la ziki » Sub pro 26, 2020 4:09 am

Nastavlja li se saga početkom 2021. ili je ovo kompletirano?
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la gilhooley » Sub pro 26, 2020 9:54 am

Koji je to točno model? Ne vidim pod tom oznakom išta na Internetu...

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la audio kutak » Sub pro 26, 2020 6:16 pm

gilhooley napisao:Koji je to točno model? Ne vidim pod tom oznakom išta na Internetu...

Gill


A-X9 :mrgreen:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la ziki » Uto svi 10, 2022 4:21 pm

Nastavlja li se saga sredinom 2022. ili je ovo kompletirano? :D
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la pamook » Čet svi 12, 2022 12:24 pm

...ne bi bila saga da je gotovo :lol: .... a sve dok se Precjednik ne domogne black beauty pota iz tog pojacala, saga je u pogonu :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet svi 12, 2022 12:33 pm

Imam mu ja jednog Crnog alpsa, jest da je neispravan ali to mu nećemo reći. Tubeman sada može slobodno odvršiti ovo pojačalo bez da mu Precjednik dahće za vratom. :mrgreen:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: JVC X-A9 COTTON

PostPostao/la pamook » Pon sij 16, 2023 11:48 am

...vidim, sutra je utorak... herr Precjednik će znati što mu je činiti :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :laughing-rofl: :laughing-rofl: :laughing-rofl: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

20230116_104030.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost