Pioneer SM 83

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Ned ruj 29, 2019 9:19 pm

Htio sam ga dovesti u red,a za početak sam uzeo fotoaparat I "opalio" nekih 200 fotki da znam di je šta spojeno.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Ned ruj 29, 2019 9:29 pm

I tako je počeo moj prvi "refreš"...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Ned ruj 29, 2019 9:39 pm

...tada je krenula famozna priča o potenciometru glasnoče. Specifičan je po tome što se on zašarafi na šasiju a ukrasna maska na njega. Znači sama njegova osovina je duga. nravno 500k I razlika u kanalima preko 60% I uz to prekiada I nakon čiščenja.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Ned ruj 29, 2019 9:50 pm

I dok sam tražio pomoć od forumaša,neta,nekih lokalnih servisera, polako sam pokušavao sređivati šasiju.
Poširglana suhobrusnim papirom gr400 I odma prelakirana prozirnim lakom za INOX. I dan danas se ne ljušti :dance: :dance: :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Ned ruj 29, 2019 10:01 pm

Naravno da sam htio napraviti retubing,ali kao što znamo 7189A ima ne baš tako simpatičnu cijenu, pa su sada umjesto njih ruske 6P14P-EV,ostale su kao što treba. I kad usporedima cijena tada i danas :doh:
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Ned ruj 29, 2019 10:07 pm

Znači… problem je i dalje prisutan kod potenciometra glasnoće.
Kad ga rotiram škrca u jednom kanalu, i jedna od izlasnih lampi bljesne kad se začuje škrcanje.
najveći mi je problem oko pota jer je osovina i navoj dug, kao i prije opisano. Pot se zašarafi na šasiju a na njega i prednja maska.
Svaka sugestija bi bila više nego od pomoći.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la pamook » Ned ruj 29, 2019 10:32 pm

:think: a ako imaš mjesta unutra, da iskoristiš stari pot (navoj i svu skalameriju što ti treba za mehaniku montaže) a izvadiš osovinu i zamijeniš je produženom na "normalni" pot montiran dublje u šasiji i povežeš to dvoje spojnicom... a la da ćeš montirat volume pot na stražnju stranu, a na prednjoj oklop i rupa od starog pota za vodilicu.... ako imaš mjesta, naravno... ako nemaš, napravi mjesta :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned ruj 29, 2019 11:01 pm

kako da se ne sjecam ove teme i tvog lijepog starca ,, na kojem ti malo i zavidim ,, bo... :think: :D
ako ti u buduce zatreba kakva galvanizacija to ti rade na putu za mene , ulazak u Pulu.
skidaju staru , stavljaju novu , moze ti ga i pozlatit ako hoces :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la davorin » Pon ruj 30, 2019 7:19 am

Pao Pepeo napisao:kako da se ne sjecam ove teme i tvog lijepog starca ,, na kojem ti malo i zavidim ,, bo... :think: :D
ako ti u buduce zatreba kakva galvanizacija to ti rade na putu za mene , ulazak u Pulu.
skidaju staru , stavljaju novu , moze ti ga i pozlatit ako hoces :D

Ako je cijela šasija od inoxa, ondatu nema nikakve površinske prevlake od galvaniziranog metala.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la Ivor » Pon ruj 30, 2019 8:13 am

cappucino napisao:Znači… problem je i dalje prisutan kod potenciometra glasnoće.
Kad ga rotiram škrca u jednom kanalu, i jedna od izlasnih lampi bljesne kad se začuje škrcanje.
najveći mi je problem oko pota jer je osovina i navoj dug, kao i prije opisano. Pot se zašarafi na šasiju a na njega i prednja maska.
Svaka sugestija bi bila više nego od pomoći.
Čudno je da ne pomaže čišćenje potenciometra. Možde je problem negdje drugdje.
Da nije možda prisutan DC napon na potenciometru? Možda propušta jedan od veznih kondenzatora oko njega.
Probaj privremeno originalni potenciometar zamijeniti drugim dobrim (običnim) iste vrijednosti 500k/log. Da li su smetnje i dalje prisutne?
Zadnja izmjena: Ivor; Pon ruj 30, 2019 8:35 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
Imam problem za svako rješenje
Avatar korisnika
Ivor
 
Postovi: 319
Pridružen: Sub ožu 16, 2019 12:27 pm
Lokacija: SLO

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju