Blaupunkt Sultan 2520

Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Uto sij 10, 2017 11:39 am

Kako sam zapeo sa Sabom, a u novu godinu (i to doslovno 1. siječnja) se mora ući s nekom njemačkom produkcijom (inače cijele godine šarafim po Triglavima :lol: ), odabir je vrlo lako pao. Sultan ide na pomlađivanje :violin:
Nabavio sam ga u zalagaonici u Vinkovcima. Simpatična gospodična mi je poslala dodatne slike radija pa mi je bilo malo nejasno jer sam očekivao elemente složene na tiskanu pločicu, a njoj ni traga ni glasa. Pa zar nedostaje kompletna elektronika :oops:
Pogled na polupraznu šasiju nije baš uljevao povjerenje :angry-banghead:
Srećom, našao sam na netu da postoje i verzije spojene P2P na šasiju, upravo takav je bio moj uređaj.
Draga kolegica s posla i njezin dečko dopremili su mi ga u Zagreb.
U oglasu je pisalo da je kompletan i neispravan. Tako je i bilo...


Slika

Slika
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la tom_hifi » Uto sij 10, 2017 9:15 pm

A baš sam se pitao odakle ih nabavljaš. Znači, lokalni oglasnici i slično?

Lijepa kolekcija, uz Sabu. :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la pamook » Uto sij 10, 2017 10:34 pm

:lol:

pls. mi samo reci - da li se moze "pregovarati" oko cijena u doticnoj zalagaonici ili je fiskno kako je postavljeno?

jednom me je put naveo tamo i stajao je jedan Tesla 52A u savrseno losem stanju, nekompletan, s markicom "400kn" gore na njemu.... zato pitam... nisam cest gost tog lokala u centru grada, sto zbog parkinga, sto zbog lokacije (nalazi se odmah kraj T-com centra, dakle bljak, a tocno preko puta tzv. Govnjive zgrade odn. porezne uprave, namjerno malim slovom)...

cisto me zanima taj detalj oko eventualnih pregovora :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Sri sij 11, 2017 10:38 am

tom_hifi napisao:A baš sam se pitao odakle ih nabavljaš. Znači, lokalni oglasnici i slično?

Lijepa kolekcija, uz Sabu. :clap:


Nabavljam ih svim legalno dopuštenim sredstvima :D
Ovaj je bio u njuškalu.
Puno ljudi zna za moj hobi, pa mi i dosta toga dojave...
S pripadnicima manjinske skupine njegujem dobre odnose pa ponekad imam pravo prvokupa. Tipa, skupi se bijele tehnike u zgradi, ja nazovem svoju gospođu Anu koja napuni kombi i zaradi koju kunu na furdi, a kad njoj naleti neki radio, ponudi ga meni :whistle:
A kolekcija se polako skuplja. Tata (koji skuplja starije uređaje) i ja koji lovim UKV primjerke imamo 100-tinjak komada. Neke još treba završiti a neke i riješiti jer su ili duplići ili nisu bogznakaj a zauzimaju mjesto.
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Sri sij 11, 2017 10:46 am

pamook napisao::lol:

pls. mi samo reci - da li se moze "pregovarati" oko cijena u doticnoj zalagaonici ili je fiskno kako je postavljeno?

jednom me je put naveo tamo i stajao je jedan Tesla 52A u savrseno losem stanju, nekompletan, s markicom "400kn" gore na njemu.... zato pitam... :P


Za ovaj nije bilo potrebe pregovarati jer je cijena bila fer- 200 kn :)
Ali ponudili su mi i još neke primjerke koji su bili 2-3 puta skuplji a ne vrijede gotovo ništa (tipa Portorož bez UKV-a stoji 400 kuna a stanje je ajme meni :oops: )
Cijene kod nas su apsolutno zbrkane a i često sumanuto visoke, tak da je teško uloviti dobar primjerak, kao što je moj Sultan :banana-blonde:
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Sri sij 11, 2017 11:11 am

Nego natrag na temu.
Oživljavanje je išlo puno lakše nego sam očekivao. Izvadio sam šasiju i vizualnim pregledom ustanovio da je sve na mjestu.
Prvo paljenje- ništa. Krenem redom i ustanovim da je pregorio osigurač. Hm, nije bez veze, naravno.
Regulator naponske mreže bio je na 220 V. Budući da ima preklop na 240, prebacio sam ga na viši položaj i uključio.
Naravno da je proradio. Šuškavo i bojažljivo, ali za početak dovoljno.
Slijedilo je isprašivanje, čišćenje i lickanje, sređivanje podnožji i tastature...
Ponovno uključivanje sad je već dalo punokrvni zvuk. Za sada sam promijenio samo osigurač i elektrolit na katodi izlazne lampe i radi odlično. Daljnim testiranjem vjerojatno će pocrkavati neki elementi ali za sada :shhh:

Zbog duple tastature staklo je gotovo nemoguće skinuti sa šasije. Nekako sam uspio, ali sam i malo zagrebao skalni otisak na osovinu gumba za promjenu stanica. Ništa strašno, retuširano laganim potezom tankog kista i crne boje ali čisto za ubuduće, treba poskidati prvo sve tipke, pa tek onda staklo-puno elegantnije.

Slika
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Sri sij 11, 2017 11:22 am

Evo sređene šasije u probnom radu. Kazaljke na skali sad izgledaju fantastično a bile su crne. Pa operu se u čemu je problem, sad se pitate...
Problem je što se crvena oznaka otapa i skida pa klasično namakanje u toploj vodi i deterđentu ne dolazi u obzir.
Rješenje je- našpricati Dax-om, lagano protrljati prstima i odmah pod mlaz hladne vode. Kratko i odrješito...

Magično oko zamijenjeno ruskim. Rusko je dosta deblje od europskih ali ovdje ima mjesta pa nije problem.


Slika
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Uto sij 17, 2017 10:38 am

Ovo mi je skoro najdraži dio. Kad se sve raskupusa ispadne dosta ove plastičnarije. I ovdje se oznake brišu u dodiru s vodom, pa treba biti oprezan tj. brz.
Neke su se oznake ipak malo oprale pa sam ih morao naknadno dotjerati. Flomasterom za popravak boje namještaja zasjenča se cijela površina otiska i kasnije najfinijim brusnim papirom (2000 i više) ostrani višak tako da boja ostane samo u utisnutim djelovima (slovima) tipke. Dodatno se još može ispolirati...

Slika
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Uto sij 17, 2017 10:49 am

Slijedi sređivanje stakla. Otisak je kvalitetan i izdržljiv. Ipak, oko magičnog oka bilo je dosta "čađavo". Za miran san pošpricao sam unutarnju stranu s dvije ruke autolaka. Tu treba birati samo najkvalitetnije proizvode, jer s nekim sumnjivima počnu se nakon nekoliko tjedana stvarati neke pukotine na laku i to izgleda prestrašno. Tako sam uspio zaje... jednu skalu, a što sam nakon toga izgovorio trgovcu ne spada u ovaj forum :violence-chainsaw: :violence-chainsaw:



Slika
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Blaupunkt Sultan 2520

PostPostao/la amater_total » Uto sij 17, 2017 10:57 am

I tako, malo po malo sve sjeda na svoje mjesto. Šasija sad izgleda onako kak se spada. Priključena na zvučnik, testira se izdržljivost.
Ako nekaj treba krepati, nek to bude sada, a ne kad sve smontiram u kutiju :D
Sjećamo se Sabe jelte :angry-banghead:

Slikano mobitelom pa su slike loše. Evo verzija sa i bez bljeskalice

Slika

Slika
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Sljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju