PYLEpro 1600 FACELIFTING

PYLEpro 1600 FACELIFTING

PostPostao/la tubeman » Uto pro 26, 2017 4:09 am

Prije točno dvije godine jedan od "dobavljača" donio mi je oveću, pomalo kičastu kantu meni nepoznate firme PYLE pro.
Radi se o izlaznom pojačalu kojem se imenom i natpisom sugerira povelika snaga :)
Nije radio lijevi instrument, sve ostalo je trebalo biti ispravno.
Unatoč dosta velikoj težini, zbog "razglasnog" izgleda i neispravnog instrumenta nije ga mogao prodati, pa mi ga je donio "kao privagu".
Ja sam ga ponudio na forumu za bilo kakvu razmjenu ali isto nije bilo nikakve povratne informacije.

Srećom po mene :)

Danas sam ga iz samilosti stavio na navoz da pobliže vidim o čemu se radi, da mu se odredi sudbina...

Odmah sam ustanovio da je svitak instrumenta ispravan ali da je iz nekog razloga "zakočen".
To je inače "kvar" s kakvim se baš ne volim petljati, ali srećom nije bilo prekomplicirano.
Trebalo je "podmazati lagere" i malo otpustiti jedan vijak. Proradio je bez problema :)
Odmah sam zamijenio obje sijalice za osvjetljenje skale koje su bile neispravne.

Slika
Slika
Slika
Slika

Samo pojačalo izvana i iznutra ne izgleda nimalo loše.
Izrada je vrlo dobra.
Unutra je velik 400W transformator a samo pojačalo je smješteno na profesionalno odrađenoj velikoj ploči.
Svaki kanal ima po dva para izlaznih tranzistora 2SA1516 / 2SC3907.
Hladnjak nije velik pa zato ima dodatno hlađenje pomoću ventilatora s reguliranom brzinom vrtnje koji uglavnom miruje.

Slika

Sa stražnje strane postoji preklopnik s kojim se može odabrati rad u standardnom stereo modu, ili u mostu kao mono.

Naknadno sam nabavio dokumentaciju u kojoj piše da je snaga 2 x 100W na 8 ili 2 x 140W na 4 oma.
To je posve u skladu s veličinom transformatora i izlaznim parovima tranzistora, čak je deklarirano prilično konzervativno.
Kod klasičnih HI-FI pojačala tu bi bez srama bili duplo veći brojevi :) :)

Zbilja ne znam što im je trebalo kititi prednju ploču s ogromnim natpisom 800W :) :) :)
Preliminarna mjerenja pokazuju da sve skupa nije nimalo naivno :)

Danas ću ga ozbiljnije upogoniti da vidim kako diše u stvarnim uvjetima.

Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: PYLEpro 1600 FACELIFTING

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 26, 2017 12:09 pm

Slike se ne vide
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: PYLEpro 1600 FACELIFTING

PostPostao/la tubeman » Uto pro 26, 2017 12:30 pm

Tako je.
Izgleda da opet na faksu nešto pretumbavaju jer su sve domene (pa i ova gdje imam slike ) trenutno "u mraku".
Vjerujem da će sve biti uskoro OK.

U međuvremenu sam prikopčao pojačalo u sustav i sada već sat vremena praši na veliko.
Isprva je sve bilo nekako "tanko", ali sada se dobrim dijelom stabiliziralo i nemam zamjerki :)
Snage kao u priči, i jednostavno ne znam od kuda ju izvlači :) :)
Koliko god odvrnem predpojačalo, ovaj kramp to s lakoćom slijedi.
Vrlo zadovoljan.

PP1600_RACK.jpg


Ostati će neko vrijeme priključen budući sam pojačalo koje sam do sada koristio (a bilo je prije par godina napravljeno za poklon :) ) konačno i na vrlo nemilosrdan način isporučio zamotano u celofan s odgovarajućim mašlekom :) :)
Prigoda je bila i više nego dobra :)

Sada ću si konačno morati napraviti nešto novo :) :)
Ono malo (hard disk PCL86( radi odlično ali sa svojim jednim vatom ipak nema dovoljno snage.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska


Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron