Sansui G-401

Re: Sansui G-401

PostPostao/la zlatko » Uto srp 23, 2019 11:02 am

Bepone napisao:
ilimzn napisao:
cappucino napisao:Svaka čast Tome.
Nego... pokušavaš preteći Ilimzina ? :D



... pa zar to nije pozitivno ? ... vjerujem da ilimuzina to ne smeta ni najmanje, naprotiv ...osvrne se i :clap:
inače Tome hvala ti od srce što si iznio na svjetlo ovog vremešnog zelenoogog ljepotana i vratio mu stari sjaj ... suze mi naviru na oči :drool: ... moj prvi 'pravi' tvornički hi-fi ...ah :drool:
zlatko
 
Postovi: 101
Pridružen: Sri svi 09, 2018 10:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sansui G-401

PostPostao/la tom_hifi » Uto srp 23, 2019 2:39 pm

Naravno da je pozitivno, treba učiti od iskusnijih i treba biti zahvalan što imaju strpljenja prenositi znanje dalje, bez obzira na to koliko su u svakodnevnim žurbama i sa svojim poslom i hobijima. To treba izuzetno cijeniti i već sam više puta napomenuo kako mi je Željko neizmjerno pomogao. Nadam se da će i dalje imati strpljenja. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Sansui G-401

PostPostao/la Kale021 » Sri srp 24, 2019 10:34 pm

tom_hifi napisao:Elmatis nema ništa, Tevetron ima samo male. 8V 300mA nemaju, probat ću pripasati 12V ubodne ili konverzija na LED.

Tome, vrlo lijep refresh! Odlicno uradjeno! :clap:
Sto se tice laampica, imam ti ja 8V sad ne znam jesu li 250mA ili 300mA, ali nije velika razlika, no te od 12V ti niti malo ne odgovaraju, jer na 7V (koliko je napajanje tih lampica), te od 12 Volti lampice jedva tinjaju.
No moram ti kazati da su ove moje tzv. WEDGE
Slika
Pa ih moras adaptirati za prihvat lema, naime ove kontaktne zice od zaruljice ne prihvacaju lem, pa ja zakrimpam ove stopice na te kontakte
Slika
i onda se kabel bez problema moze zalemiti na njih....
Sve ovo je uz uvjet da jos imas gumene nosace od zaruljica neostecene....
Avatar korisnika
Kale021
 
Postovi: 135
Pridružen: Pon kol 26, 2013 5:29 pm
Lokacija: Kastel Sucurac

Re: Sansui G-401

PostPostao/la tom_hifi » Čet srp 25, 2019 5:34 am

Gumene nosače imam, hvala bogu :) Prema servisnoj knjizi, te lampice se spajaju u seriju na 16V napajanje, pa ću vidjeti kako će to raditi. Ako neće raditi dobro, budem te kontaktirao. Inače, fora stvar s tim tuljcima. Koriste se za krimpanje kablova, imam toga na tone u firmi.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Sansui G-401

PostPostao/la Kale021 » Čet srp 25, 2019 11:54 am

Da... u pravu si,,, sada sam pogledao service manual (doduse za G2000), i zapravo napon je 16.5 V i zaruljice se spajaju serijski,
Kako zapravo tih "malih" G receivera nisam imao puno na stolu, a kako znam da kod jacih G receivera na trafou ima poseban namotaj samo za rasvjetu (i on je 7,5V) pa se zaruljice spajaju paralelno, mislio sam da je i tu slucaj isti.
Naime Sansui je namjerno koristio nizi napon od nominalnog napona zaruljica, da bi im time produljio vijek trajanja, no mana tog je da su zaruljice imale zuckasto svjetlo. Kasnije je Stanley to pokusao rijesiti sa blagim zelenim toniranjem zaruljice (kao filter zutog svjetla), i onda se dobije jedna karakteristicna bijela boja koju niti jedna LED zaruljica ne moze klonirat.
Slika
No, dobro... ako ti tribaju dva komada ovih 8V 300mA bijelih zaruljica, javi se sa adresom na email (nemoj na PM), i saljem ti ih. Imam i ogranicenu kolicinu original Stanley, ali njih ipak cuvam....
Avatar korisnika
Kale021
 
Postovi: 135
Pridružen: Pon kol 26, 2013 5:29 pm
Lokacija: Kastel Sucurac

Re: Sansui G-401

PostPostao/la tom_hifi » Čet srp 25, 2019 12:40 pm

Evo, poslao sam ti mail. :) Hvala lijepa.

:clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Sansui G-401

PostPostao/la tom_hifi » Pon ruj 16, 2019 6:13 am

Uređaj kod mene radi, dok se ne vrati vlasniku, no, napokon su stigle i napokon sam stavio original 8V 300mA žaruljice. Veliko Hvala Kale!!

1.jpg


2.jpg


Svira na moje mini monitore. Nemam što reći, iznenađujuće dobar zvuk iz tog uređaja, ali to me čak manje fascinira, znam se uloviti i "buljiti" u njega minutu 'bez da trepnem'.

Baš nešto posebno ima u tom dizajnu.

Uglavnom, donja ploča stavljena, gornja ušarafljena, sve gotovo.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Prethodni

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 3 gostiju

cron