Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la Dorian » Sub ožu 07, 2020 12:33 pm

Evo jedan refresh profi Yamahe koja je ustvari cisti audiofilski uradak, topologija je klasicni vintage Hi-Fi malo dotjeran. U igri su dvije identicne, jedna je gotova i kolega Kutak vec gusta u jednoj koja je zavrsena, druga je trenutno na stolu pa cu kombnirati fotke s obzirom da eto nije bilo u planu raditi objavu i nemam bas cijeli postupak raden na prvoj i kombinirati cu fotke sa ovom drugom koja se radi.
Uglavnom obadvije su dosle u neispravnom stanju, jedna je malo bolja,jedna u losijem stanju misli se cisto na opce stanje ocuvanosti, obje su koristene za live svirke i jedini nacin da se uklone svi mirisi, zmazanoca je bilo potpuno raskapanje bas svega do zadnjeg vijka i potpuno pranje i plocica i limarije, taj dio fotki trenutno nemrem naci,no objavit cu i to kad prekopam diskove, za pocetak par fotki.
Izlazi su LAPT Sankeni koji su isto koristeni u top serijama home hifi uredaja
Na obadvije su kazaljke VU metara divljali sami od sebe, klasicna fora na svim Yamahama te serije, elektronika je zgurana u modul nazvan IG00137, modul je zaliven u neku plastiku sa donje strane no zagrijavanjem se bez problema ocisti
mjenjaju se oba OP i tantali, sve drugo je ok, na ovoj prvoj nisam imal pri ruci ni jedan DIL OP pa je malo kemijano sa SMD,a tantali su zamjenjeni sa obicnim low imp elektrolitima
iduca faza je bilo doslovno sve skinuti sa PCB-a, na fotki jedan kanal potpuno ogoljen i tu je vec ploca oprana
na iducoj fotki se vidi kako je izgledalo prije
na sljedecoj fotki slozen kanal
s obzirom na zateceno stanje odluceno je bas sve promjeniti, osim originalnih tranzistora koji su bili ok, odnosno drajvieri su bili skureni, no naslo se u ladici NOS originalnih tranzica,tako da je sa te strane sve potpuno originalno, no odluceno je da se mjenjaju svi pasivni dijelovi do zadnjega, otpori su bili termicki ispucani poprilicno izvan tolerancije i bas sve je islo novo, na ovoj fotki ma jos nekih starih djelova kao sto su fuse-otpori koji su isto bili nazovimo to ispravni no isto izvan tolerancije pa je radena jos jedna runda dotjerivanja poslije te fotke, no na zalost nisam slikao sam finish price, cekalo se jos jedna posiljka iz Mousera i tu samjednostavno zurio zavrsiti pricu pa nemam zadnje fotke
eto to je pocetak price nastavim objavu na dnevnoj bazi kako ce se druga raditi pa cu malo detaljnije fotkati
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la Bepone » Sub ožu 07, 2020 10:05 pm

napisi jos refresh u naslov jer ce ovi koji pate od terminologije opet morat normabele pit :lol: :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la tubeman » Sub ožu 07, 2020 10:31 pm

Fakat ih ima svakakvih.
Pogotovo kad još sračkaju bez reda gdi god stignu.
Gle. upravo to sad radim :) :) :)
Ja neću više. Obećavam.
Dorian sry za zagadbu teme.
Dalje pratim sa zanimanjem.
Inače, za one SMD-ove postoje adapteri, pa ako trebaš, pošaljem.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la Dorian » Sub ožu 07, 2020 11:01 pm

tubeman napisao:Fakat ih ima svakakvih.
Pogotovo kad još sračkaju bez reda gdi god stignu.
Gle. upravo to sad radim :) :) :)
Ja neću više. Obećavam.
Dorian sry za zagadbu teme.
Dalje pratim sa zanimanjem.
Inače, za one SMD-ove postoje adapteri, pa ako trebaš, pošaljem.

hvala, ti si uvijek bio za pomoci, to neobicno cijenim, jos pamtim kak si mi poslao izolatore za onaj veliki amp, joooj ,sram me bilo to sam zaboravio zavrsiti temu, a amp prodan odavno, frend se usrecio samo tako, svako malo dode u posjetu presretan.
uvijek se nesto narucuje,stalno dolaze paketici i uvijek nesto fali, znam za te adapterice smd na dil no to je radeno u jednom potezu i nije bilo cekanja, nije neki kriticni dio pojacala, sluzi samo za VU, a ta Yamaha je vec slozena i kod kolege Kutka svira, ne bi je vise raskapao ni pod razno, za ovu drugu su spremljeni novi DIL OP, tak da nema frke.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la tom_hifi » Ned ožu 08, 2020 6:52 am

Bepone napisao:napisi jos refresh u naslov jer ce ovi koji pate od terminologije opet morat normabele pit :lol: :lol: :lol:


Bepone, pa jel ti nešto previše rakije piješ? Mislim, ajd se malo skuliraj. Prcaš nepotrebno i bez da te itko izaziva.

Dorian, super posao, pratim dalje i sorry na offtopicu, ali eto ... mogao bih još toga reći, ali neću se "spuštati" na taj nivo.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 08, 2020 4:13 pm

napisao sam i zesci komentar /jer ljudi zasluzuju /, ali mi je pukao net :lol: :lol:
uvijek ostro protiv svake negative! :violence-hammer: :violence-hammer:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la tom_hifi » Ned ožu 08, 2020 5:19 pm

Bepone napisao:napisao sam i zesci komentar /jer ljudi zasluzuju /, ali mi je pukao net :lol: :lol:
uvijek ostro protiv svake negative! :violence-hammer: :violence-hammer:


Nema nikakve negative, svi se već odavno poznajemo. Svatko ima svoj način komuniciranja i to je sasvim razumljivo i ne može se svatko svakome 'dopasti'. Ali ajd, ti, ja, netko treći, nebitno, da prođemo taj dio tzv "potencijalne negative". Idemo nešto konstruktivno iz toga napraviti.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la Dorian » Pon tra 27, 2020 1:48 pm

Jučer bilo malo viška vremena pa malo nastavio posal sa 2nd Yamahom
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la ziki » Ned svi 03, 2020 3:06 am

Mogao bi kutak malo napisati kako svira ova složena :).
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: Yamaha P-2200 owner by kolega Kutak

PostPostao/la Dorian » Ned svi 03, 2020 12:33 pm

ziki napisao:Mogao bi kutak malo napisati kako svira ova složena :).

Ne znam što će Kutak reći, no prije nego je otišla, dost dugo je svirala kod mene ta prva, uglavnom je to rang zvuka i kvalitete izrade nešto iznad poznatog Sansui-a AU-X1, ako uspoređujemo izlazne sekcije.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Sljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju