Još jedan AU919

Još jedan AU919

PostPostao/la Dorian » Čet srp 16, 2020 10:27 pm

Od Covid-a bar neke koristi, redom cu pozavrsavati sve sto se dugo kiseli zbog nedostatka vremena, za ovaj primjerak me je vlasnik doslovno molio da uzmem jer su ga svi redom odbili, a na kraju je i kod mene dosta dugo stajao zbog hrpe neplaniranih okolnosti i mojih prioriteta oko proizvodnje, no na veselje vlasnika dosal je na stol.
Iako je vec vise puta 919 objavljen ne skodi ponoviti gradivo.
Primjerak je dobro ocuvan i vlasnik ga je kupio novoga, no na nesrecu bila je havarija dok je jos bio nov pa su mjenjani drajveri i izlazi(kupus od mesunga tranzica) i isti kanal je ponovno otisao u dim, takav mi je dosal sa jednim neispravnim kanalom.
Vlasnik je vec prije kupio od Kaleta izlazne Sankene za AU-X1 i novi komplet izlaznih je dosao zajedno sa ampom.
Kod prve havarije, vjerojatno se tada jos nije znalo za probleme sa black flag i bobicastim diodama pa je u prvom pokusaju napravljena samo izmjena tranzistora sto je jasno kad tad moralo dovesti do novog pustanja bjelih dimnih signala.
Pokoja fotka za sada samo rastavljanje.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la tom_hifi » Pet srp 17, 2020 5:24 am

E ovo je vrlo dobro i zanimljivo pojačalo!! :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la Dorian » Pet srp 17, 2020 12:52 pm

Usput pitanje za kolegu Imenjaka Ilimzn-a, drajverska ploca je jedna od varijacija, imas li neku ideju za objasniti koji je smisao elektrolita smjestenih lijevo i desno od zavojnice na gornjoj fotki, spojeni su serijski na + i - rail napajanja, a srednji izvod im je plivajuci, odnosno nije nigdje spojen, postoji mjesto na plocici za kratkospojnik koji bi zajednicki kraj spojio na GND, no ti kratkospojnici nisu ugradeni, jos bi razumio da je preko kondica neki otpor za simetriju ili da je samo jedan kondic, ovako ne shvacam sto je pjesnik htio reci sa tim.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la Dorian » Uto ruj 15, 2020 9:23 pm

Veceras prvo opaljenje i bjeli dim je na srecu ostao unutra, sto bi se reklo da radi, objave radove ce ici od kraja prema pocetku.
Evo samo par fotki dok ne slozim redoslijed radova za objavu.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la audio kutak » Uto ruj 15, 2020 11:31 pm

Lijepo, jako lijepo....

Ali moja Yamaha je bolja ! :mrgreen:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la Dorian » Uto ruj 15, 2020 11:55 pm

audio kutak napisao:Lijepo, jako lijepo....

Ali moja Yamaha je bolja ! :mrgreen:

hehe, pa uopce nisi fulao, iako je tvoja Yamaha samo izlaz, a ovo je integrirac, sto se tice samog izlaza Yamaha je sve ovo i dosta bolje uz jasno duplo snage
daleko od toga da ovo ne radi dobro, nije slucajno u rangu legendarnih ampova
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la audio kutak » Sri ruj 16, 2020 12:00 am

Bravo majstore! Samo i dalje tako...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la ziki » Sri ruj 16, 2020 10:03 am

Dobar je to amp.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la Dorian » Sub lis 10, 2020 1:54 pm

I ova prica je sretno zavrsila, 919 je jucer dosao vlasniku, svi sretni, veseli i prezadovoljni zvukom, gotovo mi ga bilo zao ugasiti zadnje vece na slusnom testiranju, doslovno vuce pusti jos jedan album, sada jos da poslozim jedan dan slikice pa da zavrsimo temu.
Moram priznati da me je prilicno namucio, iako je uredaj vlasnicki i nista nije bilo raskopusano, prilicno dugo je stajao i nikad ni jednom uredaju mi se nije dogodilo da cijeli niz "small signal" tranzica koji su vec prosli prvi test i nisu bili oksidiranih nozica otkaze poslusnost i u periodu testiranja je ih poprilican broj "procurio" i natjerao me na ponovno raskapanje, na kraju ih je vecina zamjenjena novima.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Još jedan AU919

PostPostao/la ziki » Sub lis 10, 2020 1:58 pm

Bravo. Dobro je to pojačalo.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Sljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron