Eumigette "W"

Eumigette "W"

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub lis 17, 2020 2:01 pm

Evo i mene u ovoj temi sa jednom starinom. Kiseli se kod mene preko pola godine i tek sam sada dobio malo motivacije i slobodnog prostora na stolu da se prihvatim posla. Već sam napravio "babušku" od glavnog dvostrukog elektrolita i strpao u njega 2x 47uF. Sada me više zanima sa čime bi se mogli zamjeniti ostali blok kondenzatori u slučaju da ne valjaju. Tu ima hrpa onih "cijevastih" keramičkih kondenzatora za koje nemam pojma što bi mogao staviti kao zamjenu dok za one "obične" koji su na gornjoj slici crvene i žute boje sam mislio zamjeniti sa nekekakvim poliester/polipropilen što se već nađe pri ruci, imam hrpu polystirena pa bi se među njima sigurno našli neki koji bi pasali ovdje po vrijednosti kapaciteta.

Inače radio nisam upalio jer sam vidio da je osigurač bio u prekidu pa rekoh da prvo pregledam/zamjenim dijelove koji ne valjaju pa da ga onda upalim.

Eumigette 1.JPG


Eumigette 2.JPG


IMG_1502.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Eumigette "W"

PostPostao/la Ivor » Sub lis 17, 2020 9:25 pm

Khadgar2007 napisao:Tu ima hrpa onih "cijevastih" keramičkih kondenzatora za koje nemam pojma što bi mogao staviti kao zamjenu
Keramičke kondenzatore ne treba preventivno mijenjati.
Imam problem za svako rješenje
Avatar korisnika
Ivor
 
Postovi: 323
Pridružen: Sub ožu 16, 2019 12:27 pm
Lokacija: SLO

Re: Eumigette "W"

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon lis 19, 2020 11:22 am

Hvala na odgovoru. Napravio sam popis ostalih kondenzatora pa sada treba vidjeti gdje ih nabaviti jer naravno da među styroflex nisam našao ništa što bi odgovaralo. Inače skala ide od 86 do 102MHz.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak


Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost