Greatz Musica 4R

Re: Greatz Musica 4R

PostPostao/la tubeman » Ned vel 11, 2024 11:34 am

Zvučnici riješeni.
Uklopio se jedan grundigov zvučnik.
Visokotonac se ipak ne može popraviti na jednostavan i isplativ način pa je iskoriten jedan minijaturni kalotni zvučnik koji je bez problema "sjeo" u tijelo originalnog.
Dodan je serijski kondenzator od 5 uF koji se pokazao optimalan.

Radio je dovršen i prošao je čak tri testa.
S prva dva nisam bio zadovoljan pa je bilo nešto malih prepravki vodeći računa o originalnosti.
Kao takav, ovaj uređaj unatoč zanimljivom srednjetonskom rješenju nema neke impresivne zvučne mogućnosti ali sam ga uspio dotjerati u red.
Nije niti nešto tržišno rijedak i zanimljiv ali sigurno ima neke nostalgične i emotivne vrijednosti.
Jučer je konačno pušten treći, zadnji test i danas ujutro još sve radi ( :) ) kako treba.
Nadam se da će to što dulje potrajati mada se kod šezdesetogodišnjaka (ups, sedamdesetogodišnjaka) nikad ne treba oslanjati na prognoze :) :)

Radio izgleda lijepo. Pao Pepeo je napravio jako dobar posao s drvenarijom pa sam se potrudio barem djelomično to slijediti sa šasijom.
Na žalost, tkanina je ostala kakva je bila jer bilo kakva intervencija bi vjerojatno dovela do nepopravljivih posljedica.
Zato sam napravio minimalnu kozmetiku ali starost se ipak vidi. Isto je i s tipkom za UKV koja je bila jako uništena.
Donekle sam to popravio tako da ne bode oči :) Na žalost, niti jedan iz rezerve nije odgovarao :(
Stražnji karton sam isto malo uredio tako da se ne vide tragovi vlage. itd itd.

Uglavnom, na kraju je ostala lijepa hrpica zamijenjenih dijelova i cijevi, potrošene vate, krpa, žice, zvučnika.... ;)
Trajalo je malo dulje od plana ali mislim da se isplatilo, što se vidi i iz priloženih slika:

Slika
Slika
Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Greatz Musica 4R

PostPostao/la Edison » Ned vel 11, 2024 2:11 pm

:clap:
:D
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Greatz Musica 4R

PostPostao/la Bepone » Ned vel 11, 2024 5:06 pm

grec su mi najljepsi stari radiji.. ja iman sinfoniu :P
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Greatz Musica 4R

PostPostao/la tom_hifi » Ned vel 11, 2024 9:19 pm

Prelijepo!!! :clap: :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Greatz Musica 4R

PostPostao/la jerga » Uto vel 13, 2024 8:14 pm

Graetz je radio zaista posebno lijepe uređaje pa sam si naravno morao nabaviti jednog. Uspio sam naći Sinfoniu 522 i taj radio kako izgleda tako i zvuči.
Ne znam bih li mogao odoliti i ovom da mi naleti ;)
jerga
 
Postovi: 8
Pridružen: Uto svi 16, 2023 7:11 pm

Prethodni

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju