Dual CV 1200 problem

Dual CV 1200 problem

PostPostao/la mario 12 » Ned lip 26, 2022 9:04 pm

Pozdrav. Malo lutanja i evo me tu.
Radi se o njemačkom pojačalu sa kraja 70-tih koje je jako fino radilo do trenutka kad je jedan kanal zabrundao. Trajalo je sekundu prije nego sam ga ugasio. To je bilo jačine na nekih 7/10 i bilo je spojeno na mob. Taj isti dan pojačalo je ponovo radilo na jačini 2/10 nekih pola sata sasvim normalno. Drugi dan je isto na 2/10 radilo cca 15min i opet zabrujalo. Sad mi ga se više ne pali da ga dodatno ne zeznem. Otvorio sam ga i sve izgleda ok, čisto i uredno, pa me zanima bi li iz toga mogli sumnjat na nešto? Možda malo smješno pitanje, ali mi je sumnjivo pošto je radilo i onda se valjda neki dio pregrije il nešto, ili neki kondenzator, pitajboga, no pojačalo ni u jernom trenu nije bilo čak ni toplo.

Btw na 7/10 je bilo jer sam taj dan skužio da mi tako daje skroz drugi zvuk, pogotovo basa, i nekako mi sveukipno zvuči finije. No to je bila greška s kojom se sad mučim.

Slika
mario 12
 
Postovi: 6
Pridružen: Ned lip 26, 2022 6:23 pm

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la davorin » Ned lip 26, 2022 9:20 pm

Evo i šeme iz 2 dijela:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la mario 12 » Ned lip 26, 2022 10:14 pm

Tnx
Ako nitko ništa ne spomene, ne preostaje mi zurit u nju i instrument a to nisam radio skoro iz srednje.
mario 12
 
Postovi: 6
Pridružen: Ned lip 26, 2022 6:23 pm

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la tom_hifi » Ned lip 26, 2022 10:56 pm

Napamet nemoguće pronaći kvar ... Ako zabruji glasno, možda bez mase na ulazu ostane (napuknut RCA konektor).
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la davorin » Pon lip 27, 2022 10:31 am

Probaj uključiti pojačalo bez uključenih kablova u ulaze i sa smanjenim potencetiometrom te pričekaj hoće li se brujanje i tako pojaviti. Ukoliko se brujanje pojavi treba isključiti zvučnik i mjeriti napone u pojačalu po šemi, kako bez brujanja, tako i sa brujanjem.
Ukoliko ga ne bude, onda pojačaj potenciometar glasnoće, ali i dalje bez uključenih izvora signala pa ponovo pričekaj rezultat. Ukoliko brujanja ne bude onda svakako prekontroliraj ulazne konektore (kako je Tom rekao), a i interkonencijske kablove. Ukoliko se brujanje pojavi, prekontroliraj potenciometar za glasnoću, a ukoliko je on ispravan, također treba isključiti zvučnik i mjeriti napone u pojačalu po šemi.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la mario 12 » Čet lip 30, 2022 8:51 pm

Hvala na objašnjenju i shemama, makar sam njih i prije našao na netu, no ovo sa testiranjem mi nikad ne bi palo na pamet. Javim kad ulovim malo vremena da probam.
mario 12
 
Postovi: 6
Pridružen: Ned lip 26, 2022 6:23 pm


Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju