Tascam Porta One

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la grunf » Sri pro 07, 2022 11:33 pm

tubeman napisao:Nesposoban si samo ako iz svake faze izađeš tako da si se kroz nju "švercao".
Ako si već izašao iz neke faze i nastavio dalje nikako nisi nesposoban.
Svaka faza te nešto nauči, a vrlo je individualno koliki će taj napredak biti.
Pogotovo je neispravno i bezvezno mišljenje da si iza fakulteta nesposoban, pogotovo ako ga završiš.
Toga je možda bilo (uvjetno rečeno) do prije dvadesetak godina na "nekim" fakultetima ali opet je sve individualno.


nažalost danas je još gore prije, u pola godine smo na poslu primili dva mlada inžinjera sa istog faksa, jedan rastura a drugi nije ni odradio probni rok do kraja, mama i tata su platili i on je sad inžinjer , moš mislit :lol:
takvi se obično skrase negdi pod državnim jaslama di se mogu utopiti u moru nesposobnih


tubeman napisao:Ako završiš kakav dobar informtički, elektrotehnički, medicinski i sl. fakultet (nenamjerno sam spomenuo samo "tehničke" ) nikako se ne može reči da si nesposoban.
Ako se kroz faks misliš za.e.avati onda si "badava krečio", ali ako se uhvatiš posla ( i pogotovo ako studiraš ono što STVARNO želiš i za što imaš afinitet) nikako neće biti beskorisno.
Ako ništa drugo, sposoban si krenuti dalje, na ovaj ili onaj način.
To da danas studenti NEKIH fakulteta imaju malo predobro mišljenje o sebi je moguće istina, ali njih ionako jako brzo kanaliziraju i spuste na zemlju tamo gdje će se zaposliti.

Ta priča pogotovo vrijedi za "informatičare" koji, na žalost, nakon što isprogramiraju svoju prvu stupidnu mobilnu aplikaciju ili LEGO robota misle da su Boga za bradu uhvatili a onda shvate da to danas rade djeca od 12-13 godina.
U "pravom" poslu je programiranje najniža razina kojom se u "normalnom" svijetu bave oni sa srednjom školom ili početnici u poslu.


uopće se ne slažem šta se tiče informatičara , imam prijatelja koji radi i do 12 sati dnevno , ima tri četri monitora ispred sebe , jedno vrime je radia za Google, Microsoft i brinia se da mi možemo tipkati po forumimam ,da sve stranice rade i slično ali je sad solo igrač ,on postavlja uvjete , iz svog stana zaradi mjesečno bar dvije bepove plaće koje bepo krvavo zaradi u inozemstvu negdi priko mora a ovaj se nije maka od svog dnevnog i radne sobe

nije 'informatičar' samo onaj šta radi za web stranice već je to i onaj programer plc-ova u industrijskim procesima ,automobilima , pa i za glupu makinu za prati robu, za sve to netko treba napisati nekakv program,izraditi grafičko sučelje ,iplementirati i ti ljudi se danas najviše cijene zato nikako ne smijemo podcjenjivati te ljude jer bez njih danas život ne bi bio moguć

normalno da u svakom žitu ima kukolja pa tako i tu ,istih onih kojima su mame i tate sredile ispite i našle posli posao u javnoj službi da se opet mogu utopiti u moru nesposobnih i tako će do penzije živjeti na naš račun a neće raditi ništa niti će išta naučiti i tako uvik u krug u ovoj državi

evo nek sa javi netko sa ovog foruma ko zna isprogramirati Arduino da kontrolira CS8416 na koji je spojen TDA1541 bez digitalnog filtera , mislim da neće nitko ;)


tubeman napisao:Tako da svaki korak u školovanju i životu treba shvatiti kao "next level" u igrici karijere i života koji ti daje uopće mogućnost nastavka na sljedeći.
Kod nas su moguća i neka preskakanja ali to je već devijacija ovakvog "banana" društva u kojem živimo ali nikako nije i ne bi trebalo biti pravilo.
Uz to su bitne i neke druge, ljudske karakteristike kojih danas na žalost ima sve manje :(

A to da uvijek imaš osjećaj da sve manje znaš koliko god da radiš i napreduješ nije ništa loše i tjera te da se stalno educiraš i grizeš što zna biti frustrirajuće jer nema kraja, pogotovo ako ostaneš na nekom niskom levelu :)
Na žalost, to najviše pogađa nas u malim okruženjima gdje često moraš biti "one man show" :(


čovjek uči dok je živ ,normalno ako ima volje i potencijala i s time se potpuno slažem
i ja sam prije 10 godina prešao na novi posao i rekao gazdi iskreno da ništa ne znam o kompresorima, freonu i sl. ali da ću naučiti a danas me drži ko kap vode na dlanu jer sad znam više od njega
danas naći dobrog radnika, meštra,inžinjera je ravno dobitku na lotu jer mlade ništa više ne interesira , gledaju samo kako će negdi škivati, ništa ne raditi i primati plaću a to je sve preslika društva u kojem živimo gdje su sve vrijednosti izokrenute naopako
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la Bepone » Čet pro 08, 2022 12:10 am

znaci citajte bolje i dublje,

u srednjoj skoli mislis da si nesto u 4.srednje. ali realnost je da si nesposoban za bilo kakav ozbiljni posao i ako te netko zaposli sigurno neces radit neki odgovoran posao,
na fakultetu doguras do kraja, mislis da si vrhu svijeta, zaposlis se i nisi sposoban ni kavu nosit i printer papir, kamoli sam rjesavat probleme u firmi, proizvodnji , kolege ce te docekat na noz, znaci opet si na nuli, skuzio da nemas pojma o nicemu i ne mores doprinosit bez obzora na sve fakultete ca si skupio.

nakon 5 godina posla ajde nisi vise nula nego polusposoban, ali opet ti nitko nece dati neke velike odgovornosti, 20 i nestogodisnjaku, osim u nekoj ludoj firmi koja ide na max rizik, ili uspjeh ili sramota. pogotovo neces ic sma na neke terenske popravke, osim ako firma jako ne riskira, pa se snalazis negsje 15.000 km dalje, stilom hoces li isplivati ili neces.

nakon 10 godina tuc po istom jos uvijek kuzis da nisi ni na pol koliko toga ima pogotovo
u elektronici,automatici, u audiju ..znaxi ostaje polusposoban :lol:

i tako, dalje, i tako dalje. najgore je promjenit posao nakon 10g jer novi posao je opet nosit kafe i printer papir, i naravno, pad na nulu :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la Bepone » Čet pro 08, 2022 12:20 am

to sve pisen tako da naravno firebottle lakse popravi tascam! :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la Bepone » Pet pro 09, 2022 1:49 am

jesi skuzio ca firebottle ili opet neces 10 godina i 6 meseci pogledat forum??
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la DrFireBottle » Pet pro 09, 2022 11:28 pm

Tu sam, ali treba mi vremena da procesiram sve napisano i da mi se mozak vrati u normalno stanje, ne spavam pretjerano puno zadnjih dana
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la joe dalton » Čet pro 22, 2022 10:58 pm

Ne citaj ove grintavce. Gubljenje vremena. Samo kukaju kako danas vise nista ne valja i kako je nekad bilo bolje. Normalno da im je bilo bolje kad su bili mladi pa su mogli cak i zenske ganjati. :)
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la Edison » Čet pro 22, 2022 11:20 pm

joe dalton napisao:Ne citaj ove grintavce. Gubljenje vremena. Samo kukaju kako danas vise nista ne valja i kako je nekad bilo bolje. Normalno da im je bilo bolje kad su bili mladi pa su mogli cak i zenske ganjati. :)


Hey Joe, where you goin' with that gun in your hand? :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la DrFireBottle » Sub pro 24, 2022 5:30 pm

Cijene otišle u oblake :shock:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/ta ... s-39250551" target="_blank

Također se pojavio fenomen od kako sam svojeg oglasio i postao tu na forumu da je svanulo dosta njih u oglasima na domaćem tržištu :lol:
(Pa čak i preko granica)

Moj je tek tolko na oglasu da si entuzijasti glade oči dok ga gledaju, sumnjam da ću ga prodati, a vjerojatno ću ga uskoro i popravit, treba pronaći te potenciometre kakvih nema nigdje...
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la joe dalton » Pet pro 30, 2022 10:51 pm

Edison napisao:
joe dalton napisao:Ne citaj ove grintavce. Gubljenje vremena. Samo kukaju kako danas vise nista ne valja i kako je nekad bilo bolje. Normalno da im je bilo bolje kad su bili mladi pa su mogli cak i zenske ganjati. :)


Hey Joe, where you goin' with that gun in your hand? :lol:


Ej Edisone, ša' mai. Nisam te vidio 100 godina :)
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tascam Porta One

PostPostao/la joe dalton » Pet pro 30, 2022 10:56 pm

phobon napisao:
DrFireBottle napisao:
Ali opet, žao mi je da leti kroz prozor jer vidim da ih prodaju po 300 eura na stranim oglasima.


Ovo mi je najbolji dio.
Znaš li zašto su cijene po oglasnicima takve?
Upravo zbog ovakvih foruma.

Koliko realno vrijedi tvoj TASCAM, ili općenito bilo koji uređaj takve vrste, prvo sam mislio nabrojati nekoliko, ali namjerno neću, napisat ću dolje zašto.
Ne vrijedi 300e sigurno, ne vrijedi niti 50 koliko si ga ti platio (to si shvatio), ne vrijedi niti 3e,
pa koliko onda?
Ne vrijedi ništa !
Zašto?
Pa iz sasvim jednostavnog i prirodnog razloga - zato što je star, razjeban, neispravan i treba u to uložiti toliko sati rada, ne računajući dijelove, da se tako nešto ne isplati.
Ovdje ne kažem da se to ne može napraviti, normalno da može i imaš ovdje pun kufer ljudi koji to mogu.
Al ajdmo se vratiti na tu cijenu, i kako je uopće pobogu nastala ta cijena, i tko ju je formirao, da je eto i tebi negdje u ROM memoriji , pa to vrijedi 300e.
Davno sam se osvjedočio da postoji cijeli sijaset ljudi koji se bavi trgovinom i preprodajom starih stvari, svega i svačega.
Ne samo kod nas, svuda je tako.
I što se dogodi, netko pronađe nešto, i sad- što će kad o tome ne zna ništa, ajmo na google.
Kad tamo otvori nekakav forum gdje se okupljaju ljudi koji dijele interese prema određenim stvarima i čitava je rasprava o tome,
ali glavna je ona informacija da postoje ljudi kojima je to itekako interesantno, u silnoj želji da dođu do nečeg takvog
lupili su neku lovu i to su saznanje podijelili sa kompićima.
Otvori e-bay, oglasnike i slično, kad tamo ima nekih pacijenata koji su to već zakvačili i traže 500e.
Super, trlja ruke taj netko, i kaže ajd ja ću stavit 300.
Sama činjenica da je nešto na e-bay sa takvom cijenom, ne znači da se je i prodalo po toj cijeni.
Imao sam priliku biti u društvu i razgovarati sa ljudima koji trguju sa rabljenim autima.
Takvih barem kod nas imaš na hiljade. Ne mislim na autosalone ili ozbiljne trgovce, već kokošarenje
sa krntijama starim 15-20 godina.
Kad sam vidio da stavljaju izmišljene oglase na oglasnik, recimo imaju neki auto i stave slike od istog takvog,
samo 30-40% više cijene.
Pa rekoh- kako ti se da zajebavat s time, pa ljudi te zovu što onda kažeš?
Pa ili je to broj moba samo za taj oglas, ili se javim svake prestupne i kažem da je već beziciran.
Pa zašto to radiš?
Kaže, formiram pojam o vrijednosti. Taj oglas će biti tu 15-20 dana, onaj tko traži takav auto vidjet će ga sigurno,
ja ću nakon toga uletit s ovim mojim i ode on sigurno.
Imali smo nekad forum gdje smo se okupljali kolekcionari starih radija.
Bilo mi je interesantno neko početno vrijeme, a onda skužiš da od 300 članova, imaš 30 aktivnih koji pišu nešto,
od tih 30 možda 15 nešto i radi.
Ostali su sakupljači informacija. Obično su to oni koji nemaju nikad napisan niti jedan post, al nije pravilo, možda se zalomi jedan.
Budi siguran da ih ima i na ovom forumu.
I onda skužiš da nešto o čemu je bila rasprava kad se pojavi ne možeš više dobiti ni za suho zlato.
To je razlog zašto sam prestao navoditi bilo što, jedino što smatram korisno je pomoć ili uputstvo kako popraviti nešto,
jer to čitaju ljudi koji to zaista i rade.
Član sam i nekih drugih grupa, recimo stare stvari.
Najbolji su mi postovi kad netko pronađe nešto na tavanu i stavi pitanje - koliko to košta?
Kako uopće može "koštati" stvar stara 50 godina.
Nešto vrijedi određeni iznos onoliko koliko je netko drugi spreman za to dati.
Zato sam davno prestao lupati novce, a glavna referenca o vrijednosti postao mi je kolega koji provede pola dana u kladionici,
čekajući rezultate engleske i španjolske nogometne lige.
Samo kažem- stari, vidi ovaj gramofon, kolko bi ti dao za njega?
Otpuhuje dim i kaže - 30 kuna maksimalno!
Stari, popij jednu na moj račun jer si mi upravo ušparao 470 kuna.
Zašto-kaže on?
Zato što sam ja budala htio dati za to 500 kuna.
Ovo su neka moja razmišljanja, nadam se da nisam nikog uvrijedio ovdje niti mi je to bila namjera.

Ovako dobar post nisam već dugo pročitao na forumu. Phobon :text-bravo:
Citiram da se slučajno ne pobriše :D
Posebno se slažem i još jednom citiram: "Nešto vrijedi određeni iznos onoliko koliko je netko drugi spreman za to dati."
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju

cron