Technics SU-V9

Technics SU-V9

PostPostao/la tdroid » Ned kol 16, 2020 10:48 pm

Napravio sam kobnu gresku koju moram sa vama podijeliti mozda cu se osjecati lakse a i dobiti kakav koristan savjet :D Nakon otklanjanja kvara na pojacalu spomenutom u naslovu dobro poznati i meni legendarni SU-V9, i uspjesnog kompletnog rastavljanja, ciscenja i ponovnog sastavljanja kao zavrsnu tocku krenuo sam ocistiti front-u no odabrao sam krivo sredstvo i napravio nepopravljivu katastrofu, obrisao dio slova na fronti (dio kod selektora, dio kod volume pot.). Postoji li i da li je imao tko iskustva da se odradi neki sitotisak na panelu, ili su slova nestala zauvijek :( . Napravio sam par fotki pa procjenite sami...
Slika
Slika
Slika
Avatar korisnika
tdroid
 
Postovi: 3
Pridružen: Ned lip 21, 2020 5:30 pm

Re: Technics SU-V9

PostPostao/la homer » Pon kol 31, 2020 4:11 pm

Uf, zeznuto.
Ja bi to u skener, sliku ubaciš u Illustrator ili Corel u pozadinu i preko toga radiš novu grafičku pripremu. Kad si gotov s pripremom daš nekome da ti to otisne u sitotisku ili UV-u, naravno prije svega se raspitaš da li je to izvedivo (izvedivo je sigurno ali je pimplavo i neće se svako sa tim zafrkavati). Prije tiska obavezno skineš ostatak slova ili prefarbaš ploču slojem boje da se prekriju stari natpisi jer je nemoguće da novi tisak nanišaniš točno preko starih natpisa i da ti negdje ne ostanu dupla slova.
Avatar korisnika
homer
 
Postovi: 63
Pridružen: Pon tra 20, 2020 9:29 pm
Lokacija: Zagreb


Vrati se na: Tweak

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost