UPRAVO PRONAĐENO TESLA 58-U

UPRAVO PRONAĐENO TESLA 58-U

PostPostao/la Zmajz » Pet lis 02, 2015 1:32 pm

Roštao sam po jednoj šupi i pronašao ovo, suho, relativno očuvana drvenarija, ništa polomljeno. Nije bilo na vlazi osim vlage iz zraka, koliko je stajao nemam pojma, najmanje 15ak ggodina. nije bilo živih stanara u njemu, a ni mrtvih. koliko vidim nisu ga posjećivali ni glodavci i slični, možda koji pauk i to.
Tubemane, javi se!!! treba mi tvoje mišljenje.

20151002_112952[1].jpg
20151002_112941[1].jpg
20151002_112930[1].jpg
20151002_112847[1].jpg
Roštao sam po jednoj šupi i pronašao ovo, suho, relativno očuvana drvenarija, ništa polomljeno. Nije bilo na vlazi osim vlage iz zraka, koliko je stajao nemam pojma, najmanje 15ak ggodina. nije bilo živih stanara u njemu, a ni mrtvih. koliko vidim nisu ga posjećivali ni glodavci i slični, možda koji pauk i to.
Tubemane, javi se!!! treba mi tvoje mišljenje.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: UPRAVO PRONAĐENO TESLA 58-U

PostPostao/la tubeman » Pet lis 02, 2015 11:12 pm

Napisao sam odgovor prije dva sata, ali taman prije nego sam htio pritisnuti SUBMIT, slučajno sam pritisnuo <- i sve je otišlo u Honduras :(
No ponavljam osnovne crte:

U principu nemam što pametno reči za taj radio.
Nije neka rijetkost i nisam siguran isplati ga li se restaurirati pogotovo jer je u dosta lošem stanju, prvenstveno šasija.
Tih godina je bilo proizvoditi jeftine radije "za mase". Ovaj spada ba š u tu kategoriju.
Kod njega je najzanimljivija kutija koja ponešto odudara od uobičajenih oblika u to vrijeme u EX YU.
Kao takav predstavlja jeftiniju verziJu T57B, a od T58A, T58B i T58B1 se razlikuje po drugačijoj kutiji, jeftinijem magičnom oku i po tome što nema normalan trafo već samo autotrafo što nije čudno jer koristi U seriju cijevi.

Zbog toga nije neki kandidat za rasturanje jer praktički ništa od toga se ne isplati planirati u za kakav audio projekt.

Daklem, kao jedino ispravno rješenje nameće se da završi kod mene :)
Šalim se.
Imam T58U, doduše u tek nešto boljem stanju od ovog (puno bolja šasija) pa zato i nije još došao na red.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: UPRAVO PRONAĐENO TESLA 58-U

PostPostao/la Zmajz » Pet lis 02, 2015 11:51 pm

OK, počistiti ću ga od pražine i paučine koliko budem mogao a da ništa ne oštetim, pa kad naiđeš u Kc, čekat će te.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica


Vrati se na: Zanimljivi uređaji iz davnina

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju