TELEFUNKEN 212 AUTOMATIC

TELEFUNKEN 212 AUTOMATIC

PostPostao/la tubeman » Sub tra 08, 2023 12:38 pm

Još iz kategorije "zimnica" :)

Magnetofon s kraja šezdesetih.

Osobna ikaznica: MONO, brzina 9,5 cm/sek, 60-13000 Hz, vrlo solidan motor, 9 kg i stravičnan broj od ukupno DEVET tranzistora :)
Dobrog dizajna i telefunkeovke dobre izrade.
Nije neki HIGH-END ali je u svoje vrijeme odrađivao dobar posao i dobo je izgledao u uredima i stanovima.
Prihvaća medium size kolutove (18 cm) na koje stane do 12 sati "programa".
Zvuk je i danas pristojan, onakav kakav su proizvodili kvalitetniji kućni magnetofoni iz tog vremena.
U to vrijeme ješ nije bilo kasetofona pa je raširenost magnetofona bila poprilična.
Mogao se snimati program, npr Radio Luxemburga i sl. koji je bio jedan od najboljih izvora i promotora dobre glazbe.

Došao u dobrom kozmetičkom stanju.
Dobro čišćenje, podešavanje i zamjene nekoliko komponenti su riješili stvar.
Pinch roller nije savršen ali još e upotrebljiv tako da ništa ne zavlači ni prekida.
Glave su isto OK.

Par slika:

Slika
Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: TELEFUNKEN 212 AUTOMATIC

PostPostao/la tubeman » Sub tra 08, 2023 5:17 pm

Svako vrijeme je imalo svoj "ideal" poimanja HI-FI-a.
I onda je bilo kojekakve ezotrije i skupih uređaja.

Ovaj magnetofon je bio dio serije za malo bolju "klasu" ljudi koji nisu patili na preskupe stvari već su htjeli imati lijepi solidan sustav koji prvenstveno treba služiti za zabavu i opuštanje. Doduše, ovaj je bio samostojeći model. Onaj iz linije sa slike nije imao zvučnik, pojačalo i tonske kontrole ali je imao dodatni zatezač trake.
Osnova mehanike je bila posve ista.
Našao sa jednu zgodnu reklamu na netu :

Slika

Sličan način "vješanja" su imali i drugi a posebno je popularan bio "Braun" sa svojim modelom.

Njihova linija je doista upečatljiva i danas se može dobiti brdo para ako se prodaje, pogotovo u kompletu.
Izrada, kompleksnost i kvaliteta dosta nadmašuje ovu Telefunkenovu mada su vrlo slične.
Ja imam jednu i pol komponentu (TS45 receiver + zvučničke drivere iz raspadnutih kutija :) ).

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska


Vrati se na: Zanimljivi uređaji iz davnina

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost