IWATSU 571C

IWATSU 571C

PostPostao/la tubeman » Pon tra 10, 2023 10:10 am

IWATSU 571C analogni četverokanalni osciloskop s kraja osamdesetih.
4 x 60 MHz.

Uskrs je (skoro) prošao ( :( ) ali to nije prepreka za jedno drukčije "uskrsnuće" koje je ,doduše, odrađeno prije nekog vremena :)
Ipak je ovih dana bavljenje šunkama i francuskim salatama zabavnije od brljanja po struji :)

Došao s pola kanalnih snaga pa bi i kao dvokanalni poslužio (komu ???) ali druga dva su se časkom riješila.
Fale još dva gumbića koji će se pronaći ili napraviti novi i to je to.
Izgleda prilično impozantno. Zgodno je i to što (cerzija "C") ima integriran frekvencmetar nakoji se može dovesti i vanjski signal.
Prilično ozbiljan uređaj koji se često koristio na izazovnijim mjestima gdje je bila potrebna preciznost i pouzdanost.
Iwatsu je u našim okvirima relativno nepoznata firma i to vjerojatno zato jer su njihovi uređaji (bili) cjenovno malo iznad onoga što češće susrećemo.
Danas se takvi i slični uređaji prilično neozbiljno podcjenjuju, ali takvo je vrijeme i takvi su novi običaji.
Ovaj će zasluženo spavati negdje na polici :) :)

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: IWATSU 571C

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon tra 10, 2023 11:55 am

Što je bio kvar na ta dva kanala koja nisu radila? Također kako se mijenja v/div na CH3 i 4 jer nigdje ne vidim preklopnik za to.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: IWATSU 571C

PostPostao/la tubeman » Pon tra 10, 2023 7:10 pm

Puno me pitaš :)
To je zimnica od prije nekog vremena. na jednom kanalu je bila neka kontaktna greška a na drugom ????? Ne sjećam se više.

Mod rada kanala se bira pomoću ovih tipki.
Sistem je malo drukčiji nego kod ostalih standardnih osciloskopa jer se može zamijetiti i to da nema trigger ulaza.

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska


Vrati se na: Zanimljivi uređaji iz davnina

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju