Fake ili original

ON TOPIC forum. sav off topic biti će premješten

Fake ili original

PostPostao/la mishox » Sub ruj 07, 2013 9:47 am

Thread gdje bi mogli staviti informacije kako razlikovati original od fake komponenti.

Izgled elektrolitskih kondenzatora
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---------------------
http://www.misho.info
Avatar korisnika
mishox
 
Postovi: 222
Pridružen: Uto srp 02, 2013 10:49 am
Lokacija: Zagreb

Re: Fake ili original

PostPostao/la mishox » Sub ruj 07, 2013 9:48 am

Jednom prilikom sam kupih MJ15003 i MJ15004 tranzistore u Chipoteci. Ovaj site pokazuje da su fake:
http://sound.westhost.com/fake/counterfeit-p1.htm" target="_blank
---------------------
http://www.misho.info
Avatar korisnika
mishox
 
Postovi: 222
Pridružen: Uto srp 02, 2013 10:49 am
Lokacija: Zagreb

Re: Fake ili original

PostPostao/la tubeman » Sub ruj 07, 2013 12:01 pm

Trebao si prvo pitati :)

Naime, ja sam svojedobno u Chipoteci kupovao dotične tranzistore.
Kaže čovjek "imamo ove po 15 kuna i ove po 50 kune" (tako nešto - nisam trenutno u kunu siguran u cijenu), i ponukan onom hrvatskom "samo najjeftinije je najbolje" i unatoč tome što sam znao da nešto "smrdi" uzmem fino tri para, koliko ih je trebalo, onih jeftinijih.
Vratim se doma, zamijenim i pfff. Krepali u snu, nisu niti mignuli :)

Nije preostalo ništa drugo nego driješiti kesu i istresti se za 3 "bolja" para. Uzeo i nešto rezerve....
Ti i danas rade svršeno rade :) :)

U čemu vidim problem: u Chipoteci gdje SU ZNALI da imaju fake robu i barem trebali upozoriti da "ovi jeftiniji" možda neće raditi na maksimalnim naponima......

Drugi problem je u eBay kupcima (opet nama) koji očekuju da će za ništa dobiti nešto i da će "TRGOVCI" uvijek biti pošteni i jeftini, pogotovo kineski (zar se ne zapitamo odakle kinezima beskrajne količine MOTOROLINIH tranzistora po $a za par ?) :)
Zato uvijek treba kupovati od provjerenog dobavljača, mada niti to nije garancija

Treći problem (opet naš) zna biti u tome da često, iz bilo kojeg razloga, SKURIMO dobru robu, a ego ne dozvoljava da priznamo da smo pogriješili i za svaki slučaj, za jad svoje nepažnje krivnju automatski prebacujemo na nekog drugog bio on kriv ili ne ;) ;)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Fake ili original

PostPostao/la mishox » Sub ruj 07, 2013 11:40 pm

prvi problem: kad sam ih kupovao u Chipoteci, pitali su me želim li jeftinije (<20 kn) ili skuplje (>35 kn). Rekoh, kad je bal, nek je maskembal i kupio te skuplje.
Usporedivši ih sa slikom originalnih, ispalo je da su ti skuplji, koje su nudili u Chipoteci, fake.

Teško je znati gdje kupiti original i bez obzira na cijenu.
---------------------
http://www.misho.info
Avatar korisnika
mishox
 
Postovi: 222
Pridružen: Uto srp 02, 2013 10:49 am
Lokacija: Zagreb

Re: Fake ili original

PostPostao/la mishox » Pon ruj 09, 2013 10:49 am

Razlika između original i fake NISSEI Vu metara:

Slika
---------------------
http://www.misho.info
Avatar korisnika
mishox
 
Postovi: 222
Pridružen: Uto srp 02, 2013 10:49 am
Lokacija: Zagreb

Re: Fake ili original

PostPostao/la tubeman » Pon ruj 09, 2013 1:50 pm

Ovo je možda najmanje važna razlika između orig i fake :) :)
Ako ovaj "fake" pokazuje što treba, i ako je jeftiniji, ja ću ga uvijek radije uzeti jer mi "originalnost" ovdje ništa ne znači.
Osjetljivi dijelovi se ionako proizvode na istim mjestima kao i "originalni".
Druga stvar je mj15003 nasuprot bd117 ili OPA027 prema MC741 s prebrisanim slovima :) :) :)
Što su oči veće po pitanju poželjnih stvari, to će više fejkova istih biti na tržištu.
To je posebno izraženo s cijevima.
Npr, gotovo sva recentna produkcija 300B (i mnogih drugih) cijevi se proizvodi u JEDNOJ JEDINOJ tvornici u Kini.
Što je onda tu Fake, što original, i zašto je npr. Golden Dragon bolji (ili lošiji) od FullMusica, Sina, Tjan-Jina itd..., a zašto je "originalni" Shuguang (u kojem se sve to i proizvodi) smeće ???
Zašto je Electro Harmonix "bolji" od Sovteka a niti jedan niti drugi NEMAJU PROIZVODNJU, već se sve proizvodi u tvornici imenom REFLEKTOR itd. itd.
Malo se promijeni staklo, stave drugi natpisi i podnožje i prema tome se formira cijena.
Moramo biti svjesni da više od pola robe koja dolazi iz kine NIJE original, ali to ne znači da i ne valja.
Često se stvari i namjerno premarkiravaju da se ne bi saznalo da se radi o "preusmjerenoj :)" robi došloj iz tvornica u kojima se radi za "poznate i dobre" marke.
E, sada ako tržište treba vintage lateralne fetove, smisliti će se nešto .....
Dobro razumijem "proizvođače originala" koji se bore za svoje interese jer drugačije obojenu skalu instrumenta i crvenu točkicu (u gornjem slučaju) naplaćuju višestruko od stvarne vrijednosti.

U "normalnom životu" mogli bismo se pitati pijemo li "fake" Coca-colu koja osim LOGA na naljepnici nema blage veze sa onom koja se prodaje u USA.
Priča se o nekakvim stogodišnjim tajnim receptima, a očito je da se kod nas pola recepta "zagubilo".
BTW, nema bitne razlike između Coca Cole i raznih Sky Cola koje su i više od dvostruko jeftinije a obje su napravljene od vodurine, nekakvog odurnog industrijskog šećera i koncentrata punog raznih E :) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska


Vrati se na: Tutoriali

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost