Francusko politiranje

ON TOPIC forum. sav off topic biti će premješten

Re: Francusko politiranje

PostPostao/la davorin » Uto pro 17, 2013 9:03 pm

:text-worthless:
Khadgar2007 napisao:Danas sam kutiju koju sam složio dovršio. Očistio sam ulje sa drvenih bočnica sa alkoholom i mogu samo reći vaaaaaauuuuuuuuu i to samo nakon par "faza" nanašanja šelaka... Slikice idu gore za koji dan kada nađem vremena da ih uploadam.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Francusko politiranje

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto pro 17, 2013 9:13 pm

Neka,neka, prvo da budući vlasnik dobije tu kutijicu i sve u njoj pa onda ide na forum. :D
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Francusko politiranje

PostPostao/la amater_total » Pet pro 20, 2013 10:11 am

Baš mi je drago ako sam uspio pomoći da vaši uradci bolje izgledaju :D
Sada samo praksa, pa će svaka iduća kutija izgledati još bolje. A što se izvlačenja ulja tiče, može i bez alkohola. Naime, kad kutija odradi sva isparavanja i površina postane ponovno matirana (na svježoj polituri bila je sjajna kao staklo), uzme se neko nježno sredstvo za poliranje auto laka i cijela kutija ispolira. Tako se otklone sve masnoće a i dodatno usjaji površina. Na sve to sloj sloj voska i kutija je savršena. Prsti klize po njoj da je nevjerojatno. To mom starom radiju daje treću dimenziju. Dakle osim slušnog i vizualnog dojma, dobijete i taj taktilni moment, tj. uhvatite se kako nesvjesno dok radio svira, prelazite vrhovima prstiju po površini :lol: :lol: :lol:
Bez brige, inače nisam nastran.
Ako se pitate koje sredstvo za poliranje koristiti, onda je moj izbor SONAX Xtreme Polish & Wax Nano Pro. Postoje tri gradacije abrazivnosti (br.1-najfiniji do br.3-najgrublji, iako je i taj dosta nježan). Dakle dvojka je nekako najbolji izbor. Budući da u sebi ima i voska, kutija je gotova u samo jednoj fazi.
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Francusko politiranje

PostPostao/la davorin » Pet pro 20, 2013 10:18 am

amater_total napisao: ...Bez brige, inače nisam nastran...

Da, ali uz dobar poticaj... :laughing-rolling: :laughing-rolling:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Francusko politiranje

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet pro 20, 2013 10:38 am

Nažalost ništa od slike jer vlasnik pasive nema fotić,a onda pretpostavljam da nije niti vičan slikanju. :(
Imam jednu praznu kutiju koja je ispolitirana na moj stari način ali budući da sam mogao popraviti to isto na ovoj novoj kutiji ne vidim razloga zašto ne bi mogao napraviti na ovoj koja mi skuplja prašinu. Kada to sredim bacim koju sliku.Malo ću se više potruditi oko slikanja i pokušati uhvatiti kada ima sunca a ne da blic moram koristiti.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Prethodni

Vrati se na: Tutoriali

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju