konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

ON TOPIC forum. sav off topic biti će premješten

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Uto lis 27, 2020 9:35 am

SasaKC83 napisao:Inače plan za ovu godinu mi je bio kupiti nove zvučnike, i da se nisam odlučio sagraditi SBA MTM bio bi kupljen ATC 19 v2...to je još jedino što bih mogao slušati od bookshelfa, sound koji izlazi iz njih je meni apsolutan....jedino treba jačalo neko jače....

Jel može ovaj tvoj rokati s malim cjevašima?

znaci ustedio si vec :lol: mali cjevas "kopira" impedancu zvucnika i tako svira.. ATCu dosta imp. varira, uobicajeno za dvostazni zv, pa nisam ni pokusavao.. tranzistorac 50-100W ili lampas 40W +, to treba pa je rezultat odlican
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la joe dalton » Ned stu 15, 2020 2:21 pm

Ekipa gdje skidate frd i zma fajlove za drajvere?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Ned stu 15, 2020 3:57 pm

sam to iztrejsas iz datasheeta, datasheet, print screen, obrada u paintu da ostane samo graf. onda otvoris vituixcad, ima tamo trace curve pod nekim menijem i napravis
stavio sam video na prvu stranu ove teme
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Uto sij 19, 2021 9:42 pm

uvijek treba nesto oko zvucnika cackat .. pregovaran za neke Eton srednjetonce i pokusat cu jedan 3 stazni napravit..kutija je gotova , driveri su montirani..samo ce trebat jednu rupu dodatnu napravit i nutra odvojit komoru za srednjetonac, oko 5,6 litara..Seas A26 projekt, tu je onaj skupi visokotonac T35 od seasa i prava je steta da ne upotrebljavan ove kutije...puna je kuca zvucnika pa ovi nisu ni dobili priliku
seas.jpg


Eton mid je lepi driver kojeg se jako hvali a i komercijalno je po nekim skupim kutijama, 4-300/25 Hex. Osim ca mu je frekv. kar jako ravna, ima i jako niska izoblicenja na svom srednjetonskom i visokom podrucju / jako bitno
eton 1.png

Slika
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: Bepone; Uto sij 19, 2021 9:54 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Uto sij 19, 2021 9:50 pm

Malo sam istrejsao krivulje i ubacio u simulator, kako se slazu Eton mid i visoki Seas..rezultat:
seas eton.png

.. je ravnica lepa, cak i faza i impedanca su poprilicno ravne i bez korekcija dodatnih, za ovu jednostavnu skretnicu od par elemenata.. jako obecava kombinacija! :P
naknadno sam uspio fazu i imp jos malo poravnat.. vec iman par razlicitih skretnica za isprobat!
bass od 10" ce lamatat ispod 100Hz, on mi je i nebitan.. kad je vec montiran na kutiju neka raspuhuje zrak.. samo visoki su mi bitni..kako oba zvucnika imaju niska izoblicenja, moglo bi to jako lepo izgledat i delat na kraju
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Pon ožu 15, 2021 2:28 pm

ni milosti..
eton.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Pon ožu 15, 2021 2:51 pm

malo pomalo i eko ga trostazni zvucnik!
eton2.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la cappucino » Pon ožu 15, 2021 3:12 pm

Molim lijepo, prijaviti alat za rezanje rupa i upuštanje rupe za zvučnik.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Pon ožu 15, 2021 3:25 pm

glodalica,iman neku jednorucnu malu, a treba ti tanko glodalo, recimo 3mm promjer, i jedno deblje..i jig za montirat na glodalicu pomocu kojega ce glodalica kao sestar u krug delat rupe. eko moji na slike:
gl.jpg


ja prvo napravin ovaj vanjski precizni sa ovin malim, i gren u dubinu za debljinu oboda zvucnika plus 1.5-2mm (to ce bit ona guarnicjon od gume spoda zvucnika)
i kad si zadovoljan da je na lepu meru onda gres prema sredini sa ovin debljin.. mores i obrnuto! to se dela na malo i puno prolaza itd
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: konstrukcija zvucnika u moderno vrijeme

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 17, 2021 11:07 pm

nacrt skretnice za modificirani A26 projekt, koju cu probat sutra sklepat (lepo je ispala fazna i imp. krivulja, mid i visoki su se spojili skretnicom prvog reda (!!) a sa donje strane mid sa basom 2. reda):
SEAS A26 mod.png
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tutoriali

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju