Raspberry Pi

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la pamook » Ned sij 11, 2015 11:21 am

Imam WDTV Live Hub unazad nekoliko godina i za sada nema problema :think: ... jest da mu je vrijeme odziva preko daljinskog za popeezdit (sporo radi, prebacuje, pa treba stavit zivce na standby) ali kod reprodukcije do sada nikakvih problema...

s druge strane, ona ITX-ica je nedavno prosla hard-core test, Avatar 1080 3D side-by-side, odvrtio bez štucanja (file 36GB) :dance: :dance:

:laughing-rofl: da banana pi :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la denis_vz » Ned sij 11, 2015 11:39 am

Ne bih se previše zalijetao na Banana Pi, nisam siguran kako ide video.... Treba pogledati na XBMC forumima, što se događa s HD videom...

Yoke, to me čudi da ti 1080p HD filmovi štekaju.... Kod mene ide uredno. Da ti se ne vrti još nešto u pozadini? Isključi sve nepotrebne add-inove (RSS ticker i ostalo), možda ga tu nešto guši...
Osim toga, probaj neku drugu XBMC distru za RasPi - makar je i kod mene raspbmc, i radi bez nekih problema.

Doduše, nisam probavao HD "tešku artiljeriju", uglavnom su to filmovi 1,3 do max. 2GB, u 1080p rezoluciji.... Nema nekih primjedbi. Kad krene, uredno radi.
A koji točno RasPi imaš? Da nije B, ali Rev. A (taj ima manje RAMa)?
Moj frend ima RasPi A (slabiji model, samo jedan USB port i 256MB RAM), a čak i kod njega 1080p ide bez nekih problema i štekanja....
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la yoke » Ned sij 11, 2015 12:14 pm

denis_vz napisao:Ne bih se previše zalijetao na Banana Pi, nisam siguran kako ide video.... Treba pogledati na XBMC forumima, što se događa s HD videom...

Yoke, to me čudi da ti 1080p HD filmovi štekaju.... Kod mene ide uredno. Da ti se ne vrti još nešto u pozadini? Isključi sve nepotrebne add-inove (RSS ticker i ostalo), možda ga tu nešto guši...
Osim toga, probaj neku drugu XBMC distru za RasPi - makar je i kod mene raspbmc, i radi bez nekih problema.

Doduše, nisam probavao HD "tešku artiljeriju", uglavnom su to filmovi 1,3 do max. 2GB, u 1080p rezoluciji.... Nema nekih primjedbi. Kad krene, uredno radi.
A koji točno RasPi imaš? Da nije B, ali Rev. A (taj ima manje RAMa)?
Moj frend ima RasPi A (slabiji model, samo jedan USB port i 256MB RAM), a čak i kod njega 1080p ide bez nekih problema i štekanja....


probam utakati USB HD u drugi port...mozda to popravi na stvari ;)

ali recimo i da ne steka, sta je s zvukom ?
dali tebi prepoznaje reciver sta je na izlazu rPi-a ? (kroz xbmc)
(to mi je bitno, jer kad gledam film ond mi je bitno dali je dolbi,acc,ili nesto deseto...ne odgovara mi da ja moram rucno nabadati dekodiranje)

mislim da je nas, B ali prva generacija, ne ova B+ (B+ ima 4 usba, nas ima 2)...i mislim da je samim tim i predzanje izbacen rPi...na utiji pise samo model B

ako nista, instalirao sam xbmc na laptop i mogu ga kontrolirati preko tableta/mobaca/androida... :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la yoke » Ned sij 11, 2015 12:47 pm

evo, ponovo sam pokrenuo rPi ali sam HDD utakao u gornji USB (jucer je bio ukljucen u donji) i izgleda da sad vrti kako treba
scene na kojima je jucer zastajkivao, trzao, danas odradi kako treba...
jas moram skuziti koja je prica oko audia...kako dobiti passthrugh...

kod mene sucelje ovako izgleda

Slika

dok je na wikipediji

Slika




ps. ne volim stavljati sucelja na hrvastki, ali mi u pocetku nije ispravno prikazivao titlove, pa sam za pocetak nakeljio HR...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la denis_vz » Ned sij 11, 2015 10:22 pm

Yoke, obrati pažnju na donjoj slici donji lijevi kantun:
Settings level:
Expert"

To napravi i kod sebe, pa ćeš doći do dodatnih postavki... na kojima ćeš naći i opcije za HDMI passthru...
Vrati si jezik na engleski, a titlove rješavaš pod Settings - Video - Subtitles, gdje treba odabrati "Character set: Central Europe (Windows), pa će ti prikazivati naše znakove kako treba...
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la yoke » Pon sij 12, 2015 8:42 pm

tnx denis
izgleda da sad to radi kako treba...
budem se jos malo igrao za vikend
a wdtv bi mogao u oglasnik :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la DjMK2 » Čet stu 26, 2015 3:57 pm

imam ja vec par mj. odlicna stvar, doduse meni sluzi kao media centar; vise filmovi i serije te youtube, nego mjuza. Njegov audio izlaz je govno, narucujem hifiberry digi+ pa ce vidimo :)
...sve je moguće, ako se dogodi...
Avatar korisnika
DjMK2
 
Postovi: 8
Pridružen: Sri stu 25, 2015 5:13 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la denis_vz » Čet stu 26, 2015 10:22 pm

Inače, vezano uz Raspberry, u subotu, 12.12. og. u Rijeci u "Peek & Poke" muzeju imam dogovorenu prezentaciju svojih uređaja i kratko "predavanje" o računalnom audiju (zapravo više diskusija s potpitanjima iz publike...), pa tko je zainteresiran, neka navrati.

Konačno ću u javnosti pokazati i demonstrirati svoje "Hana Lab" audio servere, bazirane na Raspberry Pi hardveru...
Nakon godinu i više dana teških zafrkancija i natezanja, konačno sam priveo stvar završetku, više to nisu prototipovi, nego gotovi uređaji :)

Uglavnom, vidimo se uskoro u Rijeci :)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la Edison » Čet stu 26, 2015 10:29 pm

Denis, svakako objavi ovo i koji dan ranije s vise detalja. Ako nadjem slobodnog vremena, volio bih navratiti na to predavanje...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Raspberry Pi

PostPostao/la denis_vz » Čet stu 26, 2015 11:23 pm

Ma "predavanje" je možda malo preozbiljan naziv - mislim samo predstaviti mogućnosti računalnog audija (računalo kao server glazbe u digitalnom obliku/zapisu), navesti par primjera i uputa kako se to može napraviti i u kućnoj radinosti, pa onda i pokazati ovo što radim, između ostaloga prezentirati i te svoje gotove, nove uređaje.

Dakle, nije neko "predavanje" s visoka, više kao osnovne informacije o tome što se može napraviti - za one koji o tome malo (ili ništa) znaju. Dosta se ljudi interesira za npr, internetski radio, a ne znaju kako bi to najbolje izveli, pa ili kupuju jako skupe (a nekvalitetne) uređaje, ili koriste računalo na prilično nepraktičan način (non-stop prčkanje po mišu i tipkovnici, itd.). Dakle, demonstracija komfora (upravljanje putem mobitela/tableta itd.), plus osnovne smjernice na što obratiti pažnju kod "uradi sam" varijanti...

Nisam ni ja baš takav znalac, ima tu na forumu dosta njih koji bi takvo predavanje održali puno kvalitetnije od mene :)
A bit će i neka "mini-slušaona", gdje će se to moći i poslušati, da nije samo pokazivanje kozmetike :)
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju