TME nabava dijelova

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la aparatusonitus » Sri stu 29, 2017 7:08 pm

Ne treba ti račun u €, treba ti kartica koja je vezana za račun u kunama (tekući npr.) i stvar šljaka kako sam naveo.
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned sij 21, 2018 3:26 pm

Da se malo nadovežem na temu. Nisam ništa kupovao u TMEu od ljeta kada su im cijene bile u valuti(dolari) koju sam ja odabrao kod kreiranja korisničkog računa prije nekoliko godina. Do tada je bilo jednostavno,napunim košaricu, kažem plati i platim uz pomoć prepaid kartice. Znači uplatim na karticu kune, banka to preračuna u eure,dolare ili što već i platim njima preko paypala ili Eservice(kako se to već zove kada se plaća bez treće strane).

U prosincu ili studenom prošle godine sam htio napraviti narudžbu. Pogledam ja cijene u kunama, odlično, ne trebam preračunavati i gledati po kojem tečaju da napravim konverziju valute da znam koliko kuna staviti na prepaid karticu. Naslažem ja stvari u košaricu, odem na plati a ono ništa od plaćanja. Nigdje ne piše da mogu platiti paypalom ili Eservice kao do sada već samo ban transfer . Nakon nekoliko dana dopisivanja sa mailom oni meni kažu da mogu platiti samo bank transferom(čitaj. banka će da mi uzme pola bubrega za proviziju). To sam riješio tako da sam naručio preko firme(rtv servis) di radim jer za divno čudo njima još uvijek stoji euri kao valuta plaćanja pa je sve prošlo bez problema.

Zanima me da li se još netko susreo sa ovim problemom i kako ga je riješio?

Vidim da je Aparatusonitus to riješio tako da je platio Eservice ali ta opcija prije nekih mjesec i po dana nije bila moguća u mome slučaju pa me zanima jel još tko u međuvremenu naručivao nešto od tamo i kako je platio?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la ilimzn » Čet sij 25, 2018 2:56 pm

JA mislim da s njima necu ikad vise ista raditi, jer su to ukratko, idioti.
Oni su u 11. mjesecu otvorili fiktivnu firmu u HR, tako da sada privatnim gradjanima mogu prodavati samo u kunama i naravno placa se HR PDV, sto i ne bi bio neki problem da su se sjetili:
0) (da, nula, ne 1) ikoga o tome obavijestiti (ali su bez problema mi na mail spamali ponude, reklame, itd, o ovom ni rijeci), sto je u startu razlog za diskvalifikaciju. Po toj logici mogu promijeniti i odluciti bilo sto jednostrano bilo kad, a ti se onda snalazi.
1) Otvoriti racun u nekoj HR banci
Buduci da sad primaju samo kune, e onda su cijene preracunate iz PLN i idu po kursu iz neke njihove banke koji je bogmeubi (usporedite s cijenama bez logina, uz korekciju da su bez PDV-a!), i jos moras placati transfer na vanjsku banku koji u prosjeku kosta toliko da ti pamet stane. Brimjerice, zaba naplacuje preko 200KN slali 1KN ili 100000KN.
Isto tako ne prihvacaju placanje PayPalom jer ne prihvacaju KN preko PayPala (kao da je to problem jer PayPal ionako konvertira u sto god primatelj odredi), ali evidentno vrla nam drzava nema kontrolu nad paypalom a mora znati ko je potrosio 100kn na dijelove s kojima ce jamacno zaraditi 10000% (jer tako razmisljaju oni koji kradu i poslije na ukradenom tako zaradjuju, sude po sebi). Istovremeno vrla nam drzava dozvoljava da joj gradjane uz nju guli i poljska banka, jer gle fiktivna firma moze imati racun vani (kako bi inace kojekakvi politicari imali fiktivne firme ovdje s racunima na kajmanskim otocima).
A onda, ako si za svrhe placanja TME-u imao novce na PayPalu, u EUR, dok ih vratis na svoj kunski racun, ode 8% konverzija + 5E transfer + cekaj + potencijalno plati porez na vlastite novce koje si prije prebacio s banke na PayPal, jer eto, po zakonu s pocetka 2017. je svaka uplata prihod. izuzeci definirani podzakonskim aktima, koji nisu nikad doneseni.

Ali to nije sve.

Primjer 1: narucis nesto, potvrde ti uplatu s banke ali se nista ne isporucuje. Zoves telefonom (jer na mail ne trzaju, s obzirom da je ljeto pa su valjda tu na jadranu), ah, nas sustaj je napravio gresku, trebali ste platiti 9EUR vise. Sad cekamo da platite jos tih 9EUR (na koje cete platiti 200+ KN za transfer) pa cemo isporuciti. NIKAKVE obavijesti dok se nije nazvalo. Nakon uplacenih 9EUR (s 200+ kuna provizije), ispada da je predracun napravljen prosli mjesec a doplata ovaj, pa je sad to nemoguce spojiti, budemo mi vama sve to skupa vratili, pa onda vi nama posaljite sve skupa, dakle inicijalni racun s greskom + 9EUR + jos jednom provizija 200kn, sad vec 3. put. Ukupna provizija 600KN, racun 300EUR, dakle 30% provizije. Slijei pasmater jer je u startu bila njihova greska i nakon povlacenja i dozivanja managementa, racuni se spajaju i roba se isporucuje, s 5 tjedana zakasnjenja.

Primjer 2: Namolim frenda da mi naruci preko firme. 45 stavaka, sve je debelo in stock. Platis, dobijes potvrdu. Drugi dan stize potvrda o isporuci, fali 4 stavke. Odes na sajt, izlistas, i jedna od 4 stavke je bila, i dalje je in stock, ali nije isporucena. Zasto? Opet telefon, na pitanje zasto, shum nijagare. Na pitanje, kako vi to sad mislite isporuciti, jer ja sam platio sve, a sad nema dovoljno razlike da se plati postarina na stavku koju ste trebali isporuciti? Shum nijagare. Je li moguce zamijeniti neisporucene stavke sa alternativnima koje imaju na skladistu? Nije. Mozes cekati 3 MJESECA na isporuku ili stornirati SVE stavke koje nisu isporucene, na sto ce oni vratiti visak novca na banku - dok se ne docekaju sve stavke, nema isporuke, makar jedna nije isporucena a mogla je biti i i dalje stoji na skladistu. Kakvu banku, placeno je karticom??? S druge strane: To su vam jedine opcije, a vi odlucite.
Rezultat: nova (zadnja) narudzba u kojoj je ponovo 4 stavke, jedna koja se vec mogla isporuciti, i 3 alternativne, dodatni trosak 7.5EUR. U medjuvremenu, moram popuniti formular s kojima ukidam preostalo neisporuceno is prethodne narudzbe, a oni ce onda vratiti novce na bankovni racun koji specificiram. E vala i oce, i nadam se da ce ih za tih 9EUR kostati barem 30EUR, ili barem 9EUR samo da im se ne isplati. Jos sam morao trece osobe namuciti s tudjom gluposcu.

Ukupno: neposlovni polukreteni. Najgore je sto drze neke stvari koje nitko drugi ne drzi. Ubuduce idem do njih ako ce mi ikad trebati preko forme, elmatisa ili chipoteke, pa nek se oni bakcu s njima, makar ja vise platio, kad na kraju izracunam vrijeme i dodatni trosak, dodje me i vise.

PS po pitanju placanja:
Kaze lik iz supporta da mu je vec dosta poziva iz HR, prosli mjesec ih je bilo na stotine, sto on moze kad je management tako odlucio. Paaaa recimo da pozdravis management i kazes im da stotine privatnih osoba iz HR nece vise kupovati? Pa neka malo izracunaju kako vise prodaju, na troznamenkasti a mozda i cetveroznamenkasti broj privatnih osoba, ili na jedva dvoznamenkasti broj firmi koje jedva spajaju kraj s krajem.
Dakle kratak odgovor: NEMA vise placanja PayPalom i nikad ga ni nece biti.

PPS razvoj dogadjaja: frend je upravo dobio od PayPala poruku da dostavi sve moguce podatke o sebi ukljucivo slike pasosa, racuna itd, inace mu se blokira PayPal za mjesec dana. Tako da slijedi jos jedna epopeja za sve koji su mislili nekako suvislo dolaziti do dijelova.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Bepone » Čet sij 25, 2018 3:03 pm

hm bilo je preidealno prije.. dostava u 24h u hr, placanje, cijene jeftine i sve ostalo..poceli je sa zavlacenjem s dostavom , platis roba je u hr isti dan a onda overseas koji je propao drzi po skladistima nekoliko tjedana, a nitko se ne javlja... sad i ovo.. lagani pozdrav
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Bepone » Čet sij 25, 2018 3:05 pm

inace mouser USA ima (o je) mozda su i oni promijenili, TREBA PROVJERITI!

preko 50 eur besplatnu dostavu u HR i nema carine... samo treba na cijene koje su na netu dodat 25% jer se odmah plati sa racunom........
mozda su cijene zrno vece , ali je izbor svjetski i originali su.....
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Bepone » Čet sij 25, 2018 3:07 pm

inace zamrzio sam poljake na brodu, cast izuzecima, sve samo za svoj interes taj ti nebi pomogao nikad, ali za protiv tebe je uvijek, to je taj kompleks malog naroda kojeg svi karaju, jos odavnina,
sad su se dignuli ekonomski pa odmah i dizu i nos......dobro
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet sij 25, 2018 4:05 pm

Bome je ovo njesra^10.
Gledao sam dok sam kupovao po TMEu cijene dijelova u farnellu,mouseru i sve je to bilo skuplje. TME ima najbolji količinski popust,brzu dostavu a i njihova tražilica dijelova mi je odlična,a sada sve to pada u vodu.
Ovo je bome užasna vijest kao što Ilimzn kaže za veliki broj ljudi koji su kupovali od tamo.

Za Mouser ja mislim da je Kale od tamo dosta naručivao i ima pozitivna iskustva.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la SaWa » Čet sij 25, 2018 4:19 pm

Koliko sam ja shvatio i dalje se može plaćati PayPal-om,ali treba imati eure na PayPal računu!?!....ili?
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Bepone » Čet sij 25, 2018 4:20 pm

mojih 10 tak x od mousera sve bez problema
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet sij 25, 2018 4:53 pm

Sawa, Ilimzn je lijepo rekao privatne osobe ne mogu više plaćati paypalom, debitnim karticama i sl.. Jedino preostaje bank transfer a banka tu dere sa provizijom u nebesa...

Valuta nikada nije bila bitna što se tiče plaćanja,paypal ili banka sama napravi konverziju valute.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost