TME nabava dijelova

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Schultz » Ned vel 18, 2018 8:42 pm

Sada malo gledam ovu situaciju sa TME i samo sam ofrlje čitao da postoji neki problem sa PayPal-om

Ali na kreju uvjeta o plaćanju piše slijedeće:

eService je jedan od najvažnijih suvremenih sustava elektroničkih transakcija kreditnim karticama: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro i Diners Club.

Sigurnost obavljenog plaćanja putem eService potvrđuju sigurnosni sustavi: certifikat SSL 256 (Thawte SSL certifikat), autorizacija 3D Secure (Verified by Visa i MasterCard SecureCode) i kontinuirano praćenje svih transakcija.

Novi platni sustav podržava samo transakcije u PLN, EUR, GBP, HRK i USD zaključen s poljskom tvrtkom - Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

_________________________________

Sada, pitam da li je netko u međuvremenu nešto naručivao?
Ovdje piše da možeš platiti Maestro i MasterCard karticom u kunama.

Da li je netko to probao ili ja moram prvi?
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon vel 19, 2018 12:05 am

Pa da vas sve spojim na elkose nabijene na barem 450V... Idemo ispočetka pisati ono što je već napisano. :twisted:

Ja sam sve ove godine do sada naručivao preko eServicea,znači sve grupne kupovine koje sam ja organizirao na forumu nisam niti jednom platio preko paypala, jer zašto plaćati njima proviziju.

Sve što je Ilimzn rekao na početku ove diskusije je istina. Kao privatna osoba više se ne može naručiti ništa i da se plati preko paypala,eServicea već samo uplatom na račun u Poljskoj, prevedeno plati banci poveći iznos zbog bank transfera.

Idemo još malo činjenica, ja sam prošle godine tijekom prosinca kada sam vidio da ne mogu naručivati kao privatna osoba lijepo se ubacio u narudžbu koju je radio šef u RTV servisu di radim jer firme na neki način izgleda da još uvijek imaju mogućnost sva tri načina plaćanja(bank transfer,paypal i eService) i sve je prošlo bez problema. Znači gledam svoj račun na TMEu i vidim iznose u kunama,ja sam kucao narudžbu za firmu u njihovom TME računu i tamo sam lijepo vidio cijene u eurima.

E sada da li se nešto promijenilo(vezano za firme i privatne osobe) u ovih par mjeseci ne znam jer u međuvremenu nisam ništa naručivao, kao što rekoh narudžba bi trebala ići uskoro pa javim.

Također zaboravi što piše na TMEu, teorija je jedno a praksa je drugo. Ako hoćeš i ako ti se da napravi jednu narudžbu iz zajebancije, odi na plaćanje i vidi koje ti opcije nudi pa nas obavijesti. Kada sam radio zadnju narudžbu zadnji puta i vidio da ne prolazi uobičajeno plaćanje nisam jednostavno platio i oni su nakon nekoliko dana otkazali narudžbu i nikome ništa.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Edison » Pon vel 19, 2018 1:12 am

Khadgar2007 napisao:Kada sam radio zadnju narudžbu zadnji puta i vidio da ne prolazi uobičajeno plaćanje nisam jednostavno platio i oni su nakon nekoliko dana otkazali narudžbu i nikome ništa.


Mozda to ne bi bilo lose rijesenje, da svi svako toliko posaljemo narudzbu i ne platimao, pa nek stroniravaju... A kad se zapitaju sto nitko ne placa, objasnimo im da ne mozemo placati kao prije, i da je prije bilo u redu, a da sad bas i nije... Ae.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Schultz » Pon vel 19, 2018 8:03 am

Znači ono što piše u uvjetima poslovanja nema veze za realnom situacijom....?

Dobro.

Možda probam....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la ilimzn » Pon vel 19, 2018 3:09 pm

Poanta nije da ne vrijede uvjeti poslovanja - vrijede. Poanta je da su u 11. mjesecu po tiho promijenjeni u ovo sto je sad bez da se ikom ista reklo, a web se nije promijenio, tako da dodjes do kraja narudzbe kad si se vec obavezao da je platis i onda je ne mozes platiti kao do tada ako je to bio PayPal. U medjuvremenu (2 mjeseca) dobijes 101 reklamu mailom, ali je tesko bilo poslati obavijest o promjeni poslovanja. U medjuvremenu ostavljas novce na PayPalu za kakvu narudzbu, jer ti se vise isplati nego skidat na banku ako ti je netko slao na PayPal. Do razine da ti sad rijesenje tog problema kosta reda velicine 10-20% narudzbe od 300 EUR! Eto, to je problem, i po mome vec dovoljan razlog za diskvalificirati firmu ako postoj ikakva normalna alternativa.
Osim toga pgledaj kako radi eService. Koliko jos 'firmi' treba znati brojeve tvojih kreditnih kartica i jos im moras platiti proviziju?
Osim toga, kao da je problem da PayPal napravi konverziju cega god u sto god, jer ti drage volje zaracunaju 5-8% provizije za to, tako da 'ne primamo PayPal u kunama = ne primamo PayPal' je, ukratko, bullshit. Gospoda su otvorila ovdje firmu, ali im se nije dalo otvoriti i racun u kunama, niti im se da imati posla s HR po pitanju placanja PayPal-om, kojeg, za boga, primaju i neke HR firme.
Umjesto toga, cijena sad ima 25% HR PDV, i uracunata je provizija poljske banke HRK -> PLN kod placanja UKLJUCIVO transport i HR pdv, kao i provizija PLN -> HRK kad vrate HR PDV u HR. Provjeri malo odnos cijena kad se npr. ne logiras pa nije racunat ni PDV niti nilo kakve provizije za konverziju, i usporedi s onim sto dobijes u KN kad se logiras iz HR.
Kad dodas na to slucaj tipa imali na skladistu ali nisu poslali, a odgovor na zasto je 'ne znam', kao i nemogucnost da se stvari koje su narucene i bile su na skladistu, a u medjuvremenu vise nisu (KAKO????) zamijene alternativnima ili na jednostavan nacin otkazu, ispada da je sve to OK kad je Ok a kad nije je zaj.... da poludis. Meni i dan danas salju obavijesti o dostupnosti jednog elementa kojeg je debelo nilo na skladistu i nisu ga poslali, za 3 mjeseca iako je vec 3x otkazan. Nakon N telefonskih razgovora i emaila stvarno ne zelim imati posla s njima, ako nesto zele poslati nek salju o svom trosku.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Schultz » Pon vel 19, 2018 10:01 pm

hmmmm.... da..... Nije baš neka priča. Šteta...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la pinco » Sri tra 04, 2018 7:58 am

TME update :)
Ima desetak dana san iša vidit prvi put kako ide u TME naruđba, i ima li promina.
Sastavija 64 stavke, i korak po korak, i doša na opciju eservice, neman ja kreditnu karticu, iman onu maestro za na bankomat. Uspija platit sa njon, triba mi je i token, šta je valjda dobra stvar, ista stvar ka i kad san plača slanje telegrama pošti, nikakva razlika. Skinilo mi točno u kunu kolko je bila naruđba plus troškovi slanja. Doša paket nakon par dana i onda šok, :o , fali 16 stavki. Na fakturi su uredno, al ne i u paketu, i to san sutra dan reklamira, fizički je bilo nemoguće da sve stane u paket od 920g. Posla san mail sa popison čega fali i na iznenađenje odma su reagirali i sami napravili postupak reklamacije za sve stavke posebno i to rješeili u par sati i poslali novi paket. Sve stiglo OK.
Rezime za nekoga ko prvi put naručiva u TME:
Plačanje sa eservice je meni skroz dobra opcija jel nema dodatnih troškova, bez tokena na maestro neide ionako pa mi se ćini sigurno, a vjerovatno je i na kredinu skroz sigurno.
Problem oko stavki koje su falile je brzo rješen, moguće da je neko popija malo u skladištu, svakome se dogodi greška, nadan se da nije pravilo.
Jedna lasta ne ćini proliće, stavljan svoje iskustvo, nadan se da su se popravili, jel unatoć svemu imaju dobre cijene i neke stvari šta se teže nabavljaju na dr. misto.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 555
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri tra 04, 2018 8:19 am

Napokon da je netko odlučio naručiti u TMEu kao privatna osoba i vidjeti kako to sada funkcionira.

Pinco, da li si nakon registracije/logina imao cijene u kunama ili nekoj stranoj valuti?

Treće, možda su se popravili ali škicnem tu i tamo nekakve dijeliće da vidim koja im je cijena i imaju li na lageru i nažalost ostanem razočaran jer sve manje toga imaju na lageru, na hrpu proizvoda im je stanje 0.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la pinco » Sri tra 04, 2018 8:31 am

Khadgar2007 napisao:Napokon da je netko odlučio naručiti u TMEu kao privatna osoba i vidjeti kako to sada funkcionira.

Pinco, da li si nakon registracije/logina imao cijene u kunama ili nekoj stranoj valuti?

Treće, možda su se popravili ali škicnem tu i tamo nekakve dijeliće da vidim koja im je cijena i imaju li na lageru i nažalost ostanem razočaran jer sve manje toga imaju na lageru, na hrpu proizvoda im je stanje 0.


U kunama, sve je išlo u kunama, neznan kako to funkcionira oko plačanja al na tekući mi je uredno skinilo cifru koju san platija, bez ikakvih provizija.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 555
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri tra 04, 2018 9:12 am

Ajde onda su možda taj "propust" sredili.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju