TME nabava dijelova

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la audio kutak » Sub sij 27, 2018 5:51 pm

nije mi nesto jasno u vezi TME...

kao PRVO... imaju reganu firmu u DE, stranica je sa DE domenom i lova se uplacuje ili Paypalom ili na NJEMACKI racun !!

kao DRUGo... imaju "kakti reganu" firmu u HR a lova se uplacuje na POLJSKI racun a ne na neki u HR ???

tko tu koga hebe pitam se ja ??

ak vec imaju firmu HR, onda bi valjda trebali imati i racun u HR ??

tme_podruznice.jpg


bas budem probao nesto kupiti iz njemacke i platiti sa paypalom koji mi je vezan za HR racun

kolika je minimalna narudzba da se ne placa postarina? Zna li netko?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub sij 27, 2018 7:42 pm

Nema toga, uvijek se plaćala poštarina,osim ako je bila neka akcija u pitanju.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Dorian » Ned sij 28, 2018 3:52 pm

TME je oduvijek bio cudan,bas nikad meni nisu ni jedan mail upit odgovorili,probao na njemackom,engleskom,talijanskom,nista...a ovo sada je zbog nase vrle porezne,ima jos bisera nevezano za TME,nego neke druge servise za placanje,za raspametiti se...inace zadnje vrijeme sam uzimao samo u mauseru i sve je bilo ok,bez ikakvih problema,a ako i to zasteka,rjesenje je povrat na stari sistem kak se to godinama prije radilo,narudzba na adresu u beču,poslije mi seka posalje po nekom tko dolazi,a boze moj,trajat ce koji dan duze,ali bez komplikacija,,kinu kad uvedu porez,carinu i sto god,vjerojatno ce biti rjesenja narudzba na adresu u BiH i opet kad neko dolazi da dopelja,,sve ima svoje rjesenje...samo mi se gade ti pohlepni mudraci koji sve zakompliciraju ne bi li naplatili kakav porez,sto se oni vise na tako gadljiv nacin trude,covjeku je vece veselje to zaobici..
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la audio kutak » Ned sij 28, 2018 4:14 pm

Dorian napisao:,kinu kad uvedu porez,carinu i sto god,vjerojatno ce biti rjesenja narudzba na adresu u BiH i opet kad neko dolazi da dopelja,,sve ima svoje rjesenje...samo mi se gade ti pohlepni mudraci koji sve zakompliciraju ne bi li naplatili kakav porez,sto se oni vise na tako gadljiv nacin trude,covjeku je vece veselje to zaobici..


ja sam u DE, narucio sam vec nekoliko stvari iz kine i nijednom nije naplacen porez niti carina.... govorim o jeftinijim stvarima, do 22 €...

tako da ne vidim razloga da nasi uvedu carinu i porez na stvari jeftinije od 160 kn iliti 22 €....

osim ako se ne nadje vise budala pametnjakovica" na okupu i predloze takvo nesto i zakonski... opet, to je NE-europski

nebi me cudilo.... nebi...

ps.zaboravih reci glede placanja bankom.... ja tu u njemackoj ne placam nikakve troskove za vodjenje racuna niti
za online transakcije unutar EU (SEPA), nista slicno... ali.... (uvijek postoji ali) mi nasa vrla PBZ uzme 1 € naknade za
obradu priljeva kada posaljem neku sumu na svoj devizni racun u HR...

svaki paketic je uredno imao naljepnicu "oslobodeno od carine" koju su njemacki carinici naljepili... nikad nista nisu naplatili za
neke manipulativne troskove , takodjer niti DE posta....

uskoro cu imati neku narudzbu preko 22€ iz Amerike pa cu vidjeti koliko i gdje...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Edison » Ned sij 28, 2018 4:43 pm

audio kutak napisao:tako da ne vidim razloga da nasi uvedu carinu i porez na stvari jeftinije od 160 kn iliti 22 €....

osim ako se ne nadje vise budala pametnjakovica" na okupu i predloze takvo nesto i zakonski... opet, to je NE-europski

nebi me cudilo.... nebi...


Kutak, ovaj put je to europska direktiva, ravno iz Brisela, a starta od iduce godine. Nasi spremno prihvatili, sto ce, moraju slijediti europske direktive... a posebno vole one koje idu na stetu gradjanima... Trgovina gradjana s Kinom je velika i hoce i sirota Europa da malo omasti brk.

audio kutak napisao:ps.zaboravih reci glede placanja bankom.... ja tu u njemackoj ne placam nikakve troskove za vodjenje racuna niti
za online transakcije unutar EU (SEPA), nista slicno... ali.... (uvijek postoji ali) mi nasa vrla PBZ uzme 1 € naknade za
obradu priljeva kada posaljem neku sumu na svoj devizni racun u HR...


PBZ nije nasa banka, nego talijanska. To sigurno ne rade u Italiji, svojim gradjanima. Ali kod nas, ma nema frke, kod nas gradjane i vlast i banke i svi ostali tretiraju kao beba zvecku.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la joe dalton » Uto sij 30, 2018 1:13 am

Edison napisao:
audio kutak napisao:tako da ne vidim razloga da nasi uvedu carinu i porez na stvari jeftinije od 160 kn iliti 22 €....

osim ako se ne nadje vise budala pametnjakovica" na okupu i predloze takvo nesto i zakonski... opet, to je NE-europski

nebi me cudilo.... nebi...


Kutak, ovaj put je to europska direktiva, ravno iz Brisela, a starta od iduce godine. Nasi spremno prihvatili, sto ce, moraju slijediti europske direktive... a posebno vole one koje idu na stetu gradjanima... Trgovina gradjana s Kinom je velika i hoce i sirota Europa da malo omasti brk.


Tako je. Evo pa se informirajte. Kutak neće te spasiti to što si zbrisao u DE ;)
https://www.tportal.hr/tehno/clanak/kupujete-preko-interneta-evo-sto-trebate-znati-o-novom-porezu-foto-20180125

Edison napisao:
audio kutak napisao:ps.zaboravih reci glede placanja bankom.... ja tu u njemackoj ne placam nikakve troskove za vodjenje racuna niti
za online transakcije unutar EU (SEPA), nista slicno... ali.... (uvijek postoji ali) mi nasa vrla PBZ uzme 1 € naknade za
obradu priljeva kada posaljem neku sumu na svoj devizni racun u HR...


PBZ nije nasa banka, nego talijanska. To sigurno ne rade u Italiji, svojim gradjanima. Ali kod nas, ma nema frke, kod nas gradjane i vlast i banke i svi ostali tretiraju kao beba zvecku.

Nema to veze sa time otkuda je banka niti sa nekakvim patriotizmom. Oni su tu zbog profita i očito nemaju dovoljno konkurencije. Vjerojatno isto radi i HPB koja je kakti hrvatska. Čak i djelomično u vlasništvu države pa onda i njenih građana što će reći nas. Preko naših izabranih predstavnika.
Dok se mi ponašamo kao stoka tako će nas i tretirati. I ne treba se tome čuditi.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la audio kutak » Uto sij 30, 2018 10:10 am

joe dalton napisao:
Tako je. Evo pa se informirajte. Kutak neće te spasiti to što si zbrisao u DE ;)
https://www.tportal.hr/tehno/clanak/kupujete-preko-interneta-evo-sto-trebate-znati-o-novom-porezu-foto-20180125


Samo je razlika u tome što ja u DE ne plaćam pošti 60kn kao kod nas.... Platim prilikom preuzimanja paketa, koliko je carina i PDV i to je to...

Ništa, tko misli išta u budućnosti raditi, sada mu je vrijeme da si naruči sve điđe iz Kine... Posljednji vlak iz Kine...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub vel 10, 2018 1:48 pm

Pred kraj mjeseca firma u kojoj radim misli praviti narudžbu iz TMEa. Prošli puta kada sam naručivao to je bilo 22.11.2017 i sve je prošlo bez problema ili ja za njih nisam znao. Paket je stigao brzo kao i uobičajeno.

Znači procedura je sljedeća ako netko misli naručivati ima vremena maksimalno nekih 2 tjedna da se odluči što misli naručiti i nema poslije toga promijena ja bi dodao ovo, oduzeo ono i to u vremenskom roku pet do dvanaest. Može se samo odustati od narudžbe. To je zbog toga što ovaj puta ja nisam taj koji naručuje pa da ne moram pratiti sve te promijene i upite po želji i da olakšam šefu koji će raditi narudžbu.

Što se tiče plaćanja zadnji puta sam dao šefu novce tek kada sam preuzeo robu tako da kada roba stigne onda ćemo se raskusurati. Poštarina je besplatna samo da napomenem. ;)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la audio kutak » Sub vel 10, 2018 11:51 pm

samo da kazem.... stigao mi paket iz amerike u njemacku... nekih 26 € , sa postarinom nekih 44€

i nisam nista morao platiti ni posti ni carini iako je vrijednost veca od 22 €...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: TME nabava dijelova

PostPostao/la tom_hifi » Ned vel 11, 2018 10:21 am

audio kutak napisao:samo da kazem.... stigao mi paket iz amerike u njemacku... nekih 26 € , sa postarinom nekih 44€

i nisam nista morao platiti ni posti ni carini iako je vrijednost veca od 22 €...


Bit će ... Ipak ne mogu preko noći napraviti sve potrebne promjene.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju