Mouser EU nabava dijelova

Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 03, 2016 10:13 am

Pa kakvi smo mi to samograditelji kad nam je ovo proletilo ispod radara. Dobro da mi je Edison rekao da je i Kale došao na TF jer bez njega bi živio u neznanju da Mouser ima samo distribuciju iz SADa, a Kale mi kaže da su otvorili podružnicu u Italiji, porez je 20%(jedino ako naši sa vremenom ne pronađu rupu da na obračunaju dodatnih 5% :twisted: ) Također nisam sto posto siguran ali Kale kaže da imaju i besplatnu poštarinu(možda za veće iznose).

Tako da otvaram sezonu lova na dijelove iz Mousera.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la tom_hifi » Uto svi 03, 2016 10:44 am

Ako će biti neki GB, možda se i ja priključim, pa uzmem neke dijelove za CFA pojačalo, da počnem polako sakupljati.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 03, 2016 10:51 am

Ja neću još ništa naručivati ali evo otvorio sam temu neka se zna da je i sada Mouser opcija za povoljno naručivanje dijelova.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la drazenK » Uto svi 03, 2016 12:30 pm

bepo i ja smo bili nešto naručivali od njih iz italije, bilo je preko 50 eur i free poštarina. nemam pojma dali je to bila neka akcija ili je uvijek tako.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la audio kutak » Uto svi 03, 2016 1:20 pm

isto i na hr.mouser.com ...

Free shipping on most orders over 50 € (EUR) ... ispod toga je poštarina 20 €
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Kale021 » Uto svi 03, 2016 6:20 pm

Ma odavna su oni imali predstavnistvo za EU u Italiji, ali ova pogodnost je uvedena za Hrvatsku od 12 mjeseca prosle godine (tako su mi kazali u Mauser IT), dok za ostali dio EU je od tko zna otkad ali znam da je odavna.
Poanta je u tome da u EU nema dvostrukog oprezivanja, tako kada se jednom neki proizvod uveze u EU i opali porez u drzavi uvoza, onda je to to.
Ja sam prije ovoga kupovao na webu od Mousera i slao na US adresu prijatelju a onda mi je on to slao meni, jer bi na ovakav nacin postarina bila kudikamo jeftinija nego da mi je Mouser slao direkt.
Sto je zanimljivo, racun bi i tada dobivao opet od mouser.it...
Dakle, nisam siguran od kojeg iznosa je free shipping, ali od 12tog mjeseca prosle godine sam dva puta narucivao, jedan put oko 60tak EUR, drugi put oko 100tinjak EUR, i oba puta je to stiglo vrlo brzo sa free shippingom i sa 20%VAT. Napominjem da valutu na webu od Mousera treba staviti EUR, a ne US$. Placanje je kreditnom karticom.
Avatar korisnika
Kale021
 
Postovi: 135
Pridružen: Pon kol 26, 2013 5:29 pm
Lokacija: Kastel Sucurac

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Kale021 » Čet svi 05, 2016 11:21 am

Evo narucio stvari 02.05. i prije pola sata kuriska sluzba donijela! Fantasticno!! Koji Farnell, a pogotovo koji Primotronik!
Ovo je br.1. trgovina za nas!
Avatar korisnika
Kale021
 
Postovi: 135
Pridružen: Pon kol 26, 2013 5:29 pm
Lokacija: Kastel Sucurac

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet svi 05, 2016 11:41 am

Čuj isto tako ti je i TME dobar, za 3-4 dana roba stiže osim ako kod naših ne zapne koji dan. Čim je roba poslana iz Poljske(isti dan koji naručim) skoro isti dan je u Sloveniji,a onda dolazi na red Hrvatska gdje se sve odvija puževim korakom,ali sve u svemu od kada znam za TME sve naručujem od njih.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Dorian » Čet svi 19, 2016 8:27 pm

sada sam tek ovo vidio,mauser odavno ima predstavnistvo u italiji,austriji,pa cak i ovaj hr mauser je vec dosta dugo,no problem sa mauserom je bio suluda postarina za hr,jedno vrijeme je bila koliko se mogu sjetiti 92eur,a za bilo gdje ostalo u eu je bilo besplatno,pa sam jedno vrijeme slao na adresu u bec,ovo je sada super vijest.
trenutno mi neke sitnice trebaju iz mausera,nitko drugi nema,pa ima li netko mozda u planu ovih dana sto narucivati da ubacim jednu stavku u narudzbu ili ako netko slucajno ima sto od ovoga doma na lageru,a voljan se dva komada odreci za krznate zivotinjice
treba mi nesto od ovoga,tranzistor namjenjen za muting sklopove
2sc4695 je original koji mi treba,a moze i nesto od sljedeceg
2sc2878
2sc3326a
2sd2114k
2sd2704k
ktc2874
pa cak bi pomoglo i u to92 kucistu
nte2672 ili nesto takvo
fora je u velikom Veb0 20-25V
i u velikom hfe preko 1000,a nije darlington
furdu sam naopacke okrenuo i ni slicno nista nemam,pomagajte
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la josh » Sri pro 07, 2016 9:26 pm

Kale021 napisao:Poanta je u tome da u EU nema dvostrukog oprezivanja, tako kada se jednom neki proizvod uveze u EU i opali porez u drzavi uvoza, onda je to to.

Dakle, nisam siguran od kojeg iznosa je free shipping, ali od 12tog mjeseca prosle godine sam dva puta narucivao, jedan put oko 60tak EUR, drugi put oko 100tinjak EUR, i oba puta je to stiglo vrlo brzo sa free shippingom i sa 20%VAT. Napominjem da valutu na webu od Mousera treba staviti EUR, a ne US$. Placanje je kreditnom karticom.


Neke stvari su (dosta) jeftinije nego kod Altpro-a (kod kojeg inače naručujem), pa me zanima dali je netko u bližoj prošlosti naručivao nešto kod njih, i gdje se tih 20% VAT-a obračuna? Dali taj paket (od kuda god da ide HR narudžba) staje na HR carini ili prolazi bez tupih pogleda? Još kad bih mogao platiti VISA debitnom koja mi je vezana na devizni račun (EUR), ni konverzije bilo nebi.
josh
 
Postovi: 54
Pridružen: Sri pro 07, 2016 9:12 pm
Lokacija: Vinkovci - Poreč

Sljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost