Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Bepone » Pet lip 30, 2023 2:55 pm

isto ja tako mislim, cak i jeftinjava dela ok..elkih ce bit uvijek
u grundigu su elki na putu signala i to njih 20 pa svira super..za se poceskat po glavi..
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Dorian » Pet lip 30, 2023 6:23 pm

dredder napisao:Nisu to jedini kondenzatori na svijetu, u refrešu staviš neke druge i bok. Znam da treba vlasnike pojačala oduševiti bojom zelenih ničikona koji sviraju zagasito, crveni ističu visoke, kakav je to neki bezlični kond koji nije metalik zelene boje sa zlatnim slovima, taj sigurno nije čarobni, fuj vadi to van :) još i kvari zvuk.

Ako u 21 st imamo lampe bit će i kondenzatora za 100godina, ko šiša nichicon najbolje da im sad ispraznimo skladište jer su se tako sjetili, kako da ne.

Baš iz principa neću nijedan uzet.

Upravo tako, osim sto su ti nichiconi sarenih boja i zlatnih slova, nikakve druge prednosti nemaju niti to ima ikakvog smisla stavljati u Vintage uredaje, nasjeo na tu foru preko forumskih zapisa jednom davno, poslije sam shvatio da je to totalno bez smisla, osim u kontekstu zaludenih vlasnika vintage uredaja koji misle da bolje svira ako se sareni unutra, nema teorije da i bi jednog uzeo
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la beboni » Pet lip 30, 2023 11:18 pm

Kad otvorim haubu nekog boljeg vintage ampa,najčešće nailazim na rubycon kondiće,a ne nichicon.
Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la pinco » Sub srp 01, 2023 9:52 am

Nije baš da nema razlike, za ES bipolarce praktički nema alternative.
Audio kondenzatori nisu od jučer, osjetljive pozicije di je jedino elektrolit radi kapaciteta praktičan su u dosta slučajeva bez DC napona, a elektrolit bez DC i ne radi baš dugotrajno i kako triba. Danas su svi bolji elektroliti na tržištu low i ultra low ESR, a ti nisu baš linearni za audio primjenu.
Ilimzn je pisa o tome, da je bolje uzet najobićniji elektrolit, neku standard seriju, ako nisu dostupni neki audio elektroliti.
Od low ESR panasonic FC je bija dobar za audio.
Moguće da ima dosta standard koji dobro radu. Sve manje je brand elektrolita po OK cijenama, nichicon se tu dobro drži.
Na tržištu sad u nas lako dostupno pridvladavaju Samwha, Elite, Aishi, Samxon, Jageo i 300 drugih....
Ove šta san nabroija san koristija i djeluju sasvin OK. ( imaju i oni bezbroj različitih serija, ovisno o namjen ).
Ne volin gomilat zalihe nećega šta nestaje, radije bi naša alternativu.
Ima li ko kakvih iskustava?
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub srp 01, 2023 11:51 pm

Auuu, ajde da doživim da se Pinco i ja donekle slažemo oko nečega. :lol:

Kao što sam već rekao par puta problem su tht elkosi/bipolarci/što već, malih fizičkih dimenzija(ES serija) jer prije nekih mjesec dana kada sam naručivao dijelove za jedan refresh nije ih bilo pa sam morao kupiti nekakve druge promjera 8mm koji su bome na knap stali.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5733
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la grunf » Ned srp 02, 2023 1:05 pm

nedavno san baš gleda iznutrice nekog novog Rotelovog preampa sa serverom i DAC-om, pun Panasonic FC za analogiju i za digitaliju OS-CON , danas klasika reklo bi se , nekad je u Rotelu bia Black Gate ali i njega odavno već nema tako da su u Rotelu krenuli sa FC serijom , međutim i ta serija bi mogla uskoro nestati

da li je svaki kondezator isti? pa normalno da nije, zato se i proizvodi toliko serija a i nije svaki za audio kako je pinco reka, jednostavno imaju loše karakteristike za audio dok za SMPS napajanja imaju odlične a to je danas primari cilj te industrije kao i elektroliti koji idu preko 125C za auto industriju , polymeri isto tako istiskuju klasične elektrolite ali oni su neupotrebljivi u audiu osim oko digitalije u DAC-evima , sve naopako rekli bi , međutim to je stvarnost , audio kreće u nekom drugom smjeru i pada potreba za nekim specifičnim audio serijama

treba pronaći alternativu za MUSE koji su bili odlični zbog nekih svojih specifičnih karaktreistika , ja sam isto bia skeptik po tom pitanju i dok nisam iša raditi niskošumne reference sa Walt Jungom mislia san da je to sve prodaja magle ali ipak nije, Walt me natira da doma napravim par pokusa i ko po običaju Walt je bia u pravu , moji regulatori sad su puni UKZ serije sa točno određenim razlogom i zasad još nismo pronašli alterantivu za ta dva elektrolita na ulazima op ampa (Panasonic FC je najbliži)

da li podržavam nasumično trpanje ovih elektrolita u vintage uređaje ? normalno da ne ali na nekim pozicijama puta signala su najjednostavnije i najbolje rješenje posebno ako je riječ o bipolarcima , o dekalpingu se još da raspravljati jer koji put i obični kond odradi dobro posao , sve ipak zavisi o poziciji i ulozi
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2467
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto tra 09, 2024 2:53 pm

Izgleda da je banzai pokupovao par kontejnera nichicona pa ih sada prodaje kao suho zlato...
Kako ono ide;siromasi ne mogu birati pa sam od njih uzeo jednu kolicinu 1u/50v koje nisam uspio kupiti u onom silnom grabežu koji se dogodio.

[attachment=0]20240409_144404_1712666752146_1.JPG[/attachment]
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5733
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Bepone » Uto tra 09, 2024 6:16 pm

ma koji grabez..ne nasjedaj..kondica ima svugdje.. ovi tvoji khad kostaju 0.375 eur kamo ja kupujen u njemackoj i ima ih koliko ces.. i ostalih tipova..
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto tra 09, 2024 6:59 pm

Ako još netko ima nichicona malih dimenzija to znači da su toga kupili na vagone. Nichicon je potvrdio da je ugasio proizvodnju FG i ES serije određenih vrijednosti i dimenzija(što smo već nekoliko puta spominjali na forumu), tako da tko je jamio jamio je(ja znam samo za banzai), a za ostale koji su ih nakupovali ne znam. Svi veliki distributeri elektroničkih komponenti već ih odavno nemaju na lageru.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5733
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Nichicon gasi dio asortimana audio elektrolita

PostPostao/la Bepone » Uto tra 09, 2024 7:01 pm

Ugasi se nesto , otvori se drugo i tako to ide napred ... nema drame. Do nedavno nije bilo elektrolita za 600v sad je i toga posvuda.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost