Triode Festival 2014.

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la fixxxer » Ned svi 18, 2014 11:26 pm

Evo kako su neke od slika nastajale :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la pamook » Pon svi 19, 2014 7:12 am

vitkog li surfera :think:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la Johnny » Pon svi 19, 2014 8:53 am

Super je to izgledalo, al ja sam mogo biti samo pol sata

Nažico sam dvije cigare, popijo čašu tuduma ( :doh: ) i malo proćakulo
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la ilimzn » Pon svi 19, 2014 3:57 pm

Eto da se javim u svoje i Nikovo ime...
Za pocetak zahvala svima na fenomenalnom ugodjaju, drustvu, razgovorima i opcenito atmosferi, a posebno istovremeno nevidljivom i sveprisutnom Organizatoru i Organizatorici :) koji su se carobno pojavili kad god je nesto trebalo srediti i bez da ih se pita i zasluzili veliko O odlicno odradivsi posao tako da je da sve islo glatko i bez problema. Svaka cast!
Moram reci da su mi falili ljudi koje sam navikao vidjeti na TF-u no takva je ispala situacija, a na zalost jednog od gostiju i osnivaca vise nema medju zivima.
Bez obzira na to, TF je, a pogotovo ovaj, barem za mene mjesto gdje pozelim da mogu biti bar na 3 mjesta u isto vrijeme jer uvijek ima toliko toga za vidjeti i cuti a isto tako i premalo vremena - da ne govorimo o mogucnostima kombinacija elemenata raznih sustava koje su sudionici prezentirali, ciji broj dostize beskonacno.
Na zalost imao sam prilike iskusiti na dulje od minimalno samo par sustava, a paradoksalno i svoj s obzirom da su Lex monoblokovi svjeze modificirani u zadnju verziju par dana prije susreta u Garesnici i nikad nisu svirali u nekom normalnijem okruzenju s monitorima do TF-a. Svaki sustav kojeg sam uspio slusati dulje od 5 minuta je na svoj nacin impresivan, najdulje sam slusao Daltonove kutije, Precednikov sustav s recikliranim Braun kutijama, i krace ali ipak impresivno, PP-ove horne u prostoriji na katu. Vec sam pogled na njih je dovoljan da znas da je to nesto posebno. Isto tako odlicno su radili uredjaji kod Davorina kad bi se malo utisali :P
Svaki puta mi je zao sto ne mogu provesti po barem pola sata sa svakim sustavom jer gdje god se okrenes, ima nesto zanimljivo.
S druge strane, nije ni zanemariv napor biti na raspolaganju za hrpe pitanja, razgovora, mjerenja, no to tek shvatis kad dodjes kuci jer je atmosfera na TF-u granici euforije, i drzi me jos satima pa i danima nakon sto TF zavrsi - a mislim da bi mogao tjedan dana trajati i jos bi ostalo toga sto bi pozelio a nisam stigao.
Zato se svima jos jednom zahvaljujem na izuzetno ugodnom i zabavnom druzenju, kakvo cemo, nadam se, slijedece godine ponoviti.

P.S. ispricavam se na zakasnjelom postu, po dolasku kuci me docekala situacija PC koji se ne pali niti na guranje, tako da je isti ozivljen tek u 3 ujutro danas nakon izmjene sacice jeftinih elektrolita kojima je od 4700 mikrofarada prezivjelo niti 100... sva sreca se naslo u alibabinoj pecini nesto za zakrpat stvar :P
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la davorin » Pon svi 19, 2014 5:05 pm

Vrlo lijep Ilimzn-ov opis: euforija koja je vremenski bila ograničena!
Imao sam pri polasku nekoliko zamisli, ali s dolaskom tamo sam se "rasplinio" u ugodnim druženjima i praktično većinu zaboravio (dobro, ne baš sve, nešto sam i probao!)!
Imao sam namjeru, ali...
-Isprobati Dean-ovo pojačalo sa elektronkama 6W6 na mojim malim zvučnicima (Epos-ES12) naizmjenično s mojim pojačalom sa 6DZ7 u izlazu ("daska") zbog sticanja utiska kakva je razlika u zvuku (6W6 ima mali unutrašnji otpor, a 6DZ7 ima veliki unutrašnji otpor, topologije su vrlo slične kao i izlazna snaga).
-Isprobati Ilimzn/Nik-ov hibrid (Lex) usporedno sa mojim pojačalom od 2x50W radi sticanja subjektivnog dojma razlike između poluvodičkog i cijevnog izlaza pri slušanju glasnije i dinamičnije glazbe.
-Isprobati Edison-ovu FERATA-u i Zuzi-jev izlaz sa PP-PL519 (trafo na G2) na moje LINE ARRAY (98dB) radi sticanja dojma i usporedbe što pojačala male snage mogu bolje od onih jačih.
-Isprobati moje "usko" predpojačalo sa Edison-ovim poluvodičkim izlaznim pojačalom samo da čujem što u stvari čini elektronka ECC32 zvuku bez utjecaja izlaznog pojačala sa elektronkama.
-Isprobati Sonny-eve Tannoy-e sa mojim pojačalom od 2x50W cijevnih vati, da konačno čujem kako se ponašaju takvi čuveni zvučnici kad ih se "pogura" jače od uobičajene studijske "monitor"-ske glasnoće.
-Isprobati Pamook-ov DAC sa mojim CD-transportom (NIGHT STARR) radi usporedbe sa originalnim (čitaj: vrlo skupim!) DAC-om NIGHT STAR !(SPIDIF izlaz iz transporta!)
Ima toga još, ali...
Neke stvari sam isprobao (manji broj; nisu nabrojane) i mislim da takve probe stvarno mogu pomoći i dati dodatni poticaj za nova istraživanja i modifikacije postojećih uređaja.
Napominjem da mi je stvarno žao što je Slobodan tragično završio i svakako mi nedostaju intelektualni "dvoboji" s njima preko foruma i vrlo ugodno druženje prilikom osobnih sretanja. Napominjem također da mi niti malo nije nedostajao dio ekipe koji je svoj stvarni kulturni i civilizacijski nivo "pokazao" netom prije TF-a u Šibeniku i koji se pokušao svrstati iza Slobodana (koji po svojim zaslugama, znanjem i radom zapravo nema ništa zajedničko s njima!), a koji i ne predstavljaju nikakav kvalitetni dio DIY zajednice.
Dio ekipe koji mi je nedostajao (sa foruma, a i šire) će se, nadam se, pojaviti na slijedećem TF-u, naročito ako uspijemo kvalitetno prezentirati fantastičan doživljaj ovog TF-a iz Fužina.
I na kraju, a svakako nije zadnje već možda za naslov, organizacija sa sveprisutnim ljubaznim, brižnim i neumornim Sonny-em sa svojom Sonny-com koja je bila takva, da poželim da ih ponovo angažiramo za slijedeći TF! Mislim pri tome zahvaliti i cijeloj Riječkoj ekipi koja je skupa s njima odradila dio posla i učinila TF ovako ugodnim i nezaboravnim.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la joe dalton » Pon svi 19, 2014 7:52 pm

Uhvatio konačno vremena da se javim.
Već mi je pomalo glupo ponavljati. Sve je već rečeno.
Sonny :greetings-clappingyellow:
Čovjek se stvarno potrudio. Mislim da se ni najzahtjevniji nebi mogli požaliti.
Bilo mi vas je drago sve vidjeti. Posebno one koje ne viđam češće nego samo jednom godišnje na TFu.
Nevolja je što se svaki puta vratim sa otprilike par desetaka dobrih ideja za nove projekte. :D
Zahvaljujem na povratnoj informaciji svima koje sam zapilao sa svojim zvučnicima, a posebno Edisonu, Davorinu i Ilimznu na "posudbi" pojačala. Moram priznati da je i mene ugodno iznenadilo koliko glasno i kvaliteto je sviralo.
Žao mi je što smo zaboravili ili nismo stigli isprobati neke dogovorene kombinacije.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la Lest » Pon svi 19, 2014 11:42 pm

Kratki izvjestaj i s moje strane.

Jos jednom,sonny svaka cast sto si nas sve trpio i izdrzao sav pressing oko organizacije,te naravno stisavao nas nocne ptice koje smo u kasnim satima odupirali se tvojim zamolbama da stisamo muziku :D ;)

Zahvaljujem ilimzinu sto je donio mini monitore i dopustio meni i Duletu da preselimo sistem u gornju slusaonu.
BTW,moras naci slicne drivere jer ja zelim one zvucnike :mrgreen:

Deane,odlicna muzika i druzenje u kasne sate u subotu,tvoje pojacalo me ocaralo :o
Svaka cast na izradi i zvuku!

Daltone,zvucnici..fenomenalno!

Sawa drago mi je sto smo se upoznali i uspijeli se spojit na wifi :lol:

Fixxxer,svaka cast sto ste ti i draga dosli,iznimno mi je bilo drago!

Tomo,hebate..ne jedu se lignje u Fuzinama :doh:
Vino odlicno!!

Davorine,uvijek dobar zvuk kod tebe ;)

Pamook,ma ti nisi normalan :lol:
Mrtva priroda bi ozivjela s tobom :P
Vrlo zanimljiv sistem,no nisam uspio poslusat :(

Pao Peo i (zaboravih ime) svaka cast na hornama,impresivno!Steta sto je prostorija bila ogranicena,no bilo je tu dobrog zvuka,uff..kad sam stavio Jopekicu,aa.aaa?? :D !!
Uzivancija!A i vokal od Loreene nas je prostresao!

Harkonene,sto reci na Maestralu 4 sa Staxicama,to je to,kakve Grado,pih.. :o :clap:

Zuzi,uvijek poseban,specifican i ugodan zvuk kod tebe :clap:

Khadgare,zao mi je sto nismo uspijeli vise posvetit se slusancu PJ Harvey i Doorsa.

Ugl,bilo je odlicnog druzenja i slusanja,ekipa ste..vrhunska :clap:

Edit:

Edison,tvoji uredjaji uvijek na vrhunskoj razini!Impresionirala me A klasa od 5w,bogami :clap:
Avatar korisnika
Lest
 
Postovi: 285
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:16 pm
Lokacija: Umag

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la pamook » Ned pro 21, 2014 8:50 pm

zika napisao:
yoke napisao::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
40godina mature!!!
Slika
copyright pamook
Kao što sam to „tražio“ već i kod prethodnih TF-ova a i na našem site-u, stavite spisak sa smernicama ka osobi na slici da (napokon) povežemo (po)neki nick sa likom, za delo je već lakše... ;)


previdio sam ovaj post, pa da ne bude "opet" da nije napisano, ide s lijeva na desno:

moja malenkost
Dean
Schultz (crvena majica)
Joe Dalton (siva majica)
Sonny (bradica)
Audio Kutak
Pao Pepeo (siva)
The Bebe (naocale)
Joby (srednji red)
Davorin (fotka oko vrata)
Master of Disaster (narancasta majica)
Branko (Odeon) -skroz iza
Nik (sredina)
-ne znam ime - frend od Pao Pepela - iza Nika
Blaz (jakna bez rukava)
Lest (stoji iza)
Maltus (kraj Lesta, s kamerom)
Harkonen (prugasta kosulja)
Sveto (lijevo od stupa)
Ilimzn (palcevi u dzepovima)
Khadgar (desno od stupa)
Zuzi (g. Precjednik, The One) - crvena vesta
Fixxxer
Yoke (naocale, prvi red)
Jango (neobrijan)
Edison (svijetla jakna)
Sawa (ispred Edisona)
Nino.G (iza Edisona)

dvojicu mladitja kod samih vrata ne poznajem,
isto tako trojicu mladitja desno od stupa,

i skroz desno na slici denis_vz

mislim da nisam fulao, ali svakako me ispravite (i dodajte stogod) ako treba :obscene-drinkingcheers:

isprike sto sam poceo s magarcem :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la maltus » Ned pro 21, 2014 8:59 pm

A neki su nas u meduvremenu napustili, rip HARKONEN .....
Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

Re: Triode Festival 2014.

PostPostao/la yoke » Ned pro 21, 2014 9:02 pm

ovo se pamuk ulizuje za clana godine !!!
sreca pa me cijevi ne zanimaju :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Triode festival

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju