TF-2016-Zadar

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet svi 05, 2016 4:57 pm

Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la Schultz » Čet svi 05, 2016 10:35 pm

gilhooley napisao:...ili tražiš pod temom "parket"...



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:D :D :D
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la joe dalton » Čet svi 05, 2016 11:11 pm

Konačno uhvatih malo vremena (čitaj mira :mrgreen: ) da nakuckam par utisaka. Koliko god su uvjeti u holu hotela nezahvalni za neku ozbiljnu ocjenu komponenata mislim da smo stvarno iz godine u godinu sve bolji. Bilo je stvarno puno dobrih pojačala i zvučnika. SaWa, Dean i fixxxer su složili stvarno dobra pojačala (prema Davorinovim shemama naravno :mrgreen: ). Toma sa GM 70 su već svi spomenuli pa nema smisla da se ponavljam. Spojili smo ih i na moje zvučnike koje dobro poznajem tako da mogu samo potvrditi da dobro rade. Davorin je nešto gunđao da mu njegov 300B amp ne svira dobro, ja bi ga mogao odnijeti kući mirne duše. Sonnyjevi i Pamookovi zvučnici su me ugodno iznenadili. Stvarno puno muzike za nevelike novce. Nažalost neke sustave i komponente nisam stigao niti pravo poslušati.
Drago mi je da nas je Elvis ugostio da poslušamo DIY elektrostate. Skidam mu kapu na hrabrosti da se uopće upusti u takvo nešto. Praviti svoje drajvere doslovce od 0 i doći do rezultata koji je stvarno odličan. :bow-yellow: Zvuk je jednostavno drugi svijet. Ima jako puno prednosti, ali, po meni, i nekih manjih nedostataka. Za nas koji smo navikli na klasične konstrukcije je možda malo teško reći što je ispravnije i bolje, ali vidi se da tu ima jako puno potencijala i mjesta za napredak. Pogotovo u dijelu integracije sa wooferom ili subom.

Ekipa i druženje odlični kao i uvijek, ali ništa neočekivano. Koliko god otrcano zvučalo baš mi je drago da sam vas sve vidio i žao mi je da je TF samo jednom godišnje. :romance-grouphug:
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la joe dalton » Čet svi 05, 2016 11:14 pm

Dean napisao:Koji fotošop !! :o

Stari nema tog fotošopa koji može takve frajere napravit ;)
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la chuby » Pet svi 06, 2016 11:33 am

Pao Pepeo napisao:pa tom-hifi kako drugacije... :D imas pojacalo lijepo opisano u cijevnoj tehnici ;)

Hvala ;)
chuby
 
Postovi: 15
Pridružen: Sub vel 14, 2015 6:37 pm

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la tom_hifi » Pet svi 06, 2016 12:15 pm

TF je bio zaista bogat opremom i šteta što to ne traje duže da se može više kombinacija isprobati. U svakom slučaju, puno ugodnih iznenađenja i da napravimo ponovno TF sa skoro istom opremom, ja bih uživao kao da sve prvi puta vidim, toliko mi se dojam urezao u sjećanje.

Čestitke svima. :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la tom_hifi » Pet svi 06, 2016 12:16 pm

chuby napisao:Koji je nick od Tomislava koji je napravio one GM70 monoblokove?
Naime, frend me ubija od TF-a da bi i on takvo nesto pa mi trebaju informacije da ne lutam ko guska u magli :D


Dali tvoj frend ima dovoljno iskustva sa izgradnjom? Dali je spreman značajnije olakšati svoj novčanik? :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la davorin » Pet svi 06, 2016 2:11 pm

Nastavak osvrta na protekli TF:

-Komplet koji je prezentirao joe dalton je zvučao dorađeno, balansirano, usvirano i vrlo reprezantivno! Iako nije predstavio neke potpuno nove uređaje, dorada skretnica na zvučnim kutijama i razrađenost komponenti su predstavljale bitnu razliku i kvalitet više u odnosu na TF u Sisku. Ipak, čini mi se da bi sama skretnica zvučne kutije trebala još malo pažnje i rada na ujednačavanju glasnoće visokotonca i bas zvučnika! Mislim, a s obzirom da realno slabije čujem visoke tonove (>10kHz), da bi trebalo smiriti pomalo prezentan ton zvučnih kutija i blagu dominantnost visokotonca. Sam sistem kao komplet je bio vrlo dinamičan i mogao se nositi sa vrlo zahtjevnim audio snimkama, iako mi je žao što nisam čuo i neko klasično djelo barem na trenutak za potvrdu!
Pojačalo za slušalice nisam čuo, iako sam čuo nekoliko pohvala na račun njega od strane nekoliko Splićana (bio sam s druge strane pulta) mada na raspolaganju nisu bile slušalice sa optimalnom impedancijom.

-Edison se predstavio sa vrlo dorađenim pojačalom sa 300B u izlazu izvrsnog zvuka i izuzetnog komfora u rukovanju (daljinski upravljač) sa uobičajenom preciznosti izvedbe. Isprobao sam ga na svoje zvučnike koji su zvučali bolje, mirnije i s manje agresivnosti nego sa mojim pojačalom (također sa 300B u izlazu!). mala zamjerka se može uputiti jedini nešto manjoj dinamici i ranijem odlasku u "clipping". Na šasiji se vide bogato dimenzionirani transformatori (i izlazni!), pa se to ne može pripisati eventualnom zasićenju jezgri ili nedovoljnom induktivitetu (za niske tonove) pa se razlog za to može potražiti u pobudnom stupnju sa elektronkom 6SN7. Ta vrlo linearna elektronka ima vrlo niska izobličenja u naponskom pojačanju, ali i nedovoljan neizobličen pobudni napon za punu pobudu 300B. Uz osjetljive zvučnike i manje zahtjevnu glazbu se ništa ne osjeti, ali prosječni zvučnici uz klasičnu glazbu bi tražili jaču pobudu nižeg un utrašnjeg otpora.
"Projekt Potemkin" (AMC CVT3030) nisam čuo (na žalost!), ali svakako se treba diviti maštovitoj, preciznoj i "Edisonovski" urednoj izvedbi s kosum smještajem pločica sa izlaznim elektronkama!
Korekciono RIAA predpojačalo se nije predstavilo u punom svjetlu jer se iz gramofona (Lest) nije mogao dobiti signal bez brujanja (problemi sa uzemljenjem) pa niti neko značajnije pojačanje te ozbiljnija prosjena kvalitete. Samo korekciono predpojačalo je bilo vrlo tiho (s otvorenim ulazom!) čak i ovako izvedeno kao prototip i bez gornjeg poklopca.
Ostale Edisonove uređaje također nisam čuo, najviše zbog nedostatka vremena (zapravo i ne znam što je još donio na TF?).

-Sonny je predstavio pojačalo sa 807-icama na šasiji koja izaziva divljenje (nisam ga čuo na ovom TF-u, ali mislim da ovako usvirano može svirati samo bolje nego na TF-u u Sisku!) i par zvučnih kutija u samogradnji.
Kutije sam čuo na kompletu kod SaWa-e gdje su radile odlično, glasno, kontrolirano, dinamično i uravnoteženo. Čuo sam samo reprodukciju preko gramofona, ali za potpunu procjenu mi je trebao i CD-izvor (koji na žalost nisam čuo!) pa niti ne mogu biti potpuno objektivan.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la pamook » Pet svi 06, 2016 6:11 pm

:lol: proslo je tjedan dana od kako je stavio na ruku, i ne da skinut :P ... toliko o tome koliko im znaci sto su bili i kako su se proveli :clap: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la Edison » Pet svi 06, 2016 8:40 pm

davorin napisao:Nastavak osvrta na protekli TF:

-Edison se predstavio sa vrlo dorađenim pojačalom sa 300B u izlazu izvrsnog zvuka i izuzetnog komfora u rukovanju (daljinski upravljač) sa uobičajenom preciznosti izvedbe. Isprobao sam ga na svoje zvučnike koji su zvučali bolje, mirnije i s manje agresivnosti nego sa mojim pojačalom (također sa 300B u izlazu!). mala zamjerka se može uputiti jedini nešto manjoj dinamici i ranijem odlasku u "clipping". Na šasiji se vide bogato dimenzionirani transformatori (i izlazni!), pa se to ne može pripisati eventualnom zasićenju jezgri ili nedovoljnom induktivitetu (za niske tonove) pa se razlog za to može potražiti u pobudnom stupnju sa elektronkom 6SN7. Ta vrlo linearna elektronka ima vrlo niska izobličenja u naponskom pojačanju, ali i nedovoljan neizobličen pobudni napon za punu pobudu 300B. Uz osjetljive zvučnike i manje zahtjevnu glazbu se ništa ne osjeti, ali prosječni zvučnici uz klasičnu glazbu bi tražili jaču pobudu nižeg un utrašnjeg otpora.


Davorine, sve si dobro cuo i zakljucio. :)
To 300B pojacalo je nastajalo 2010. godine za prvi TF u Krasnu. To je moje drugo pojacalo, prije njega sam izradio samo malo EL84 pojacalo (RH-84). Pojacalo je radjeno prema shemi Zvonimira Vukovojca (izlazni dio, ultrapath) i JE Labs, ulazni dio s sa 6SN7). U pojacalu rijetko gdje ima elektrolita, vecinom su polipropileni (i u katodama 300B, i u ultrapathu, i vecinom u napajanju). Pojacalo ima i daljinsku kontrolu glasnoce i mute funkciju. Izlazne trafoe je izracunao nas Zmajz, namotao Kolarek, a doradio Branko iz Odeona. Izlazni trafoi su kvalitetni. Napajanje je moja konstrukcija i ima odgodu visokog napona, a moze biti s cjevnom ispravljacicom ili s diodama. Imam tako 4-5 plocica s raznim ispravljacicma i tipovima dioda. To se da promijeniti u 5 minuta s malim odvijacem, treba samo promijeniti plocicu i prespojiti par zica. Pojacalo je veliko i tesko, ali to ste svi vidjeli. Svira dobro, a radilo je ukupno preko godinu dana.

Jedina mana ovom pojacalu je driverski dio (onaj sa 6SN7). To mi je na prvom TF u Krasnu napomenuo i Harkonen, koji je bio zadovoljan zvukom, ali je spomenuo relativno slab "drive". U ono vrijeme ja sam tek pocinjao s cijevima, i niti sam znao niti sam mogao to bolje sloziti. U medjuvremenu sam nesto naucio, ali nemam odgovarajucih cijevi da to realiziram. Isao bih na slicnu koncepciju kao sto je davorinov 300B s drivericom tipa 6EA7, 6EM7 ili 6GL7, ali ih nemam, a trebao bih bar 4 dobre cijevi. To bi sigurno diglo ovo pojacalo zvucno za jednu stepenicu vise.

davorin napisao:"Projekt Potemkin" (AMC CVT3030) nisam čuo (na žalost!), ali svakako se treba diviti maštovitoj, preciznoj i "Edisonovski" urednoj izvedbi s kosum smještajem pločica sa izlaznim elektronkama!


Potemkin je svirao jedno krace vrijeme u odvojenoj prostoriji. Dobro je svirao i ima je malo vise "grunta" od 300B pojacala. Samo sam ga htio probati pa je sviralo nekih 45 minuta. Svima je 300B bilo interesantnije za poslusati.

davorin napisao:Korekciono RIAA predpojačalo se nije predstavilo u punom svjetlu jer se iz gramofona (Lest) nije mogao dobiti signal bez brujanja (problemi sa uzemljenjem) pa niti neko značajnije pojačanje te ozbiljnija prosjena kvalitete. Samo korekciono predpojačalo je bilo vrlo tiho (s otvorenim ulazom!) čak i ovako izvedeno kao prototip i bez gornjeg poklopca.
Ostale Edisonove uređaje također nisam čuo, najviše zbog nedostatka vremena (zapravo i ne znam što je još donio na TF?).


Dobro je da smo Lestov gramofon uspjeli uopce pustiti u pogon. Trebalo je naliti ulje u casu lezaja i podesiti antiskateing. Sreca da smo zuzi i ja inzenjeri, i da sam imao u torbi male inbus kljuceve. Gramofon je podesen "tek da svira", i daleko je to od pravog podesavanja.

Na TF sam donio 7 uredjaja. Osim tri nabrojena gore, jos sam ponio i Twilight cjevno pojacalo za slusalice, Aleph-H pojacalo za slusalice, MX-50 tranzistorsko pojacalo, 6n3p cjevno pretpojacalo i 600-ohmske slusalice Beyerdynamic DT880 pro. Sve je sviralo osim tranzistorskog pojacala MX-50. Pojacala za slusalice su radila prakticno cijelo vrijeme festivala, a pretpojacalo sa 6n3p kad je kome trebalo pretpojacalo. Svi uredjaji su izdrzali cijelu torturu, nista se nije pokvarilo, ostetilo ili slicno. Zadovoljan sam kako je moja oprema radila, a jos sam zadovoljniji susretom s kolegama samograditeljima u Zadru. :D
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Triode festival

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju