Triode Festival 2020

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la SasaKC83 » Ned ruj 27, 2020 2:02 pm

Ovaj rustikalno-hladnoratovski prostor kao stvoren za DIY ekipu i lude audio kreacije. :lol:

:clap: :dance: :violin:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la djmilicic » Ned ruj 27, 2020 6:47 pm

Zavidim vam!!!
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
djmilicic
 
Postovi: 183
Pridružen: Pon stu 05, 2018 9:54 pm
Lokacija: Beograd

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Bepone » Ned ruj 27, 2020 7:37 pm

labinjonska podruznica je doma i nastavila u istom tonu kao i jucer! :lol: :lol: slusale su se ploce celo popodne u ugodnom druzenju, kao da smo i dalje u 70tima, ilitiga kako lepo ovo fenomenalno druzenje zadnjih 3 dana u puli potakne moment za bavljenje ovin sportom, muzikom kreativom i svim ca gre!

posebno veli pozdrav Pepelu koji je napravio toliko puno za svih nas , udovoljio svim zeljama i sitnicama, hrana, pice , logistika, voda, nevoda, ubio se od organizacije da u momentima nije znao gdje mu je glava gdje mu je rep, a s lakocom sve odradio, i mojin pretelima mladim nadama nasega kraja ki su dosli iz Labina, Motetu i Lukezu da bi svirali na svojim pojacalima i kabinetima i to odradili kao veli profesionalci.

prostor je bi fenomenalan, ljudi su izlazili iz svih zidova i kantuna po danu i posebno po noci , svih je nesto zanimalo da ca smo mi tamo , puno novih poznanstava je palo kao najveca kvaliteta ovoga festivala (ljudi se bave s lampadinama i pojacalima lokalno a mozda ce ih ovo potaknut za se uclanit na forum i sudjelovat u sveopcem maltretiranju svih :mrgreen:).. u petak i u subotu je kroz festival proslo dosta ljudi, a u nedelju neki nisu imali srece za cut nis, jer su vec sistemi bili zapakirani za doma. do slijedeceg druzenja lepi pozdrav svima, lepo je bilo se videt sa puno poznatih na istoj valnoj duljini :greetings-waveyellow:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Edison » Ned ruj 27, 2020 8:02 pm

Bas je bilo dobro na ovogodisnjem Triode festivalu. Iako smo bili prepolovljeni, ipak nas je bilo dosta. I posjetilaca je bilo vise nego obicno bude. Bilo je sto cuti i vidjeti. Imali smo dvije prilicno velike prostorije, zanimljivo dekorirane. Bilo je i klupica, ogromnih fotelja, dvosjeda, trosjeda, kauca... Samogradnje su dobro radile. Zvucnika je bilo svih vrsta. Bepovi monoblokovi "s puno Watta" su bili dobri. Bilo je i par gramofona. Navecer su nas dvojica mladih gitarista pocastili svojom svirkom. Zajednicka vecera je bila dobra i nitko se s nje nije vratio gladan. A da napomenem da je na samom Festivalu uvijek bilo dovoljno sira, kulena i prsuta za prigrist u prolazu... kolaca, nekoliko vrsta piva. Ni tu nitko nije trebao ostati gladan ni zedan.

Jedan posjetitelj je donio svoje pojacalo za slusalice, vrlo ambiciozno radjeno, jos na dasci i u dijelovima, da nam pokaze sto radi. Veli da to sastavlja nekih 7 godina, i da bi kroz koju godinu moglo biti zavrseno. Ne zuri mu se...

Ja sam imao dva pojacala, oba SE ustroja. Pojacalo prema shemi Clausa Byritha radilo je s KT150 cijevima. Snagu mu jos nisam mjerio, ali trebala bi biti izmedju 11 i 12W. Pojacalo sa 6F6 cijevima ima snagu od 4,5W. U pocetku je sviralo jace pojacalo. Probali smo ga s Tannoyima, Khadgarovim zvucnicima "s puno ovala" i Paovim novim hornama. Te horne fantasticno izgledaju uzivo. Drvena polirana kugla i iza nje veliki bijeli bas saxofon... prekrasno. Driver je bio Fostex 103, malen ali zanimljiv zvucnik. Najvise smo slusali te horne. Iako im nedostaje malo u donjem dijelu, srednji i visoki su bili kristalno jasni i prozracni, zavodljivi, magicni... Par lokalnih audiofila je slusalo to preko sat vremena i dvaput su se vracali. Kasnije smo horne spojili na slabije pojacalo. Mislio sam da pojacalo od 4,5 Watta nema sto raditi u prostoriji visokoj 4 metra i onolike povrsine, ali zacudo, radilo je prilicno dobro. Rasirili smo horne nekih 5 metara i sjeli na trosjede i fotelje na udaljenosti vecoj od te, i dobro je sviralo.

E da, posjetio nas je i kaligula, s familijom. On je organizirao TF u Sibeniku, a kasnije se malo povukao, no dosao nas je pozdraviti i malo razgledati ovogodisnji susret.

Sve u svemu, bio je ovo dobar Triode festival. Bio bi jos bolji da su mogli doci svi koji su zeljeli. Bitno je da smo odrzali kontinuitet. Nadajmo se da ce sljedeci biti jos kvalitetniji.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Bepone » Ned ruj 27, 2020 8:33 pm

evo par slik
k11.jpg
k5.jpg
k9.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Bepone » Ned ruj 27, 2020 8:37 pm

k4.jpg
k7.jpg
k3.jpg
k1.jpg
k2.jpg
k13.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Master of disaster » Ned ruj 27, 2020 9:19 pm

Doglavinjao i ja doma. To nije prošlo nezamjećeno jer je kiša krenula čim sam pomislio na iskrcaj skalamerije. :lol:

Ovogodišnji festival je unatoč koroni i pratećim problemima bio genijalan. Rojc me je oduševio. Pao Pepeo je vrhunski organizator i potrudio se da ispuni sve prohtjeve (Pao, zahvali se i pozdravi tetu koja je ustupila spavaonu). Hvala mu na vikendu za pamćenje.
Atmosfera na festivalu je bila vrhunska, dugo se nisam toliko nasmijao.
Izloženi uradci su bili i oku i uhu ugodni. Prosjek je bio vrlo visok, niti jedan sistem nisam slušao a da nisam poželio na njemu čuti još nešto.
Slike nisam radio. Teško je sa pivom u ruci. :mrgreen:

Pozdrav svima i do druženja!
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Edison » Ned ruj 27, 2020 9:26 pm

MoD, basa ima... ali fali ti visokih... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Master of disaster » Ned ruj 27, 2020 9:29 pm

A ne ne. Inzistiram da fali basa. I visokih isto. Uostalom, ljepo sam prijavio na listu izlagatelja dvostazni srednjetonac. :lol:
Zadnja izmjena: Master of disaster; Pon ruj 28, 2020 6:37 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Triode Festival 2020

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned ruj 27, 2020 10:34 pm

napokon mi se ispunila zelja da dovedem ovaj Triode cirkus u moj grad , a zelju imam od kad sam vas prvog puta posjetio godinama unazad
lijepo je bilo opet druziti se a one koji nisu uspijeli doci vidimo se dogodine ako ne i prije negdije usput
u organizaciji je sudjelovao i capucinno nesmije se zaboravit , a i mnogi prijatelji koji su kasnije prosli kao posjetioci
drago mi je da vam se Rojc svidio , njime se po Puli dicimo . Mjesto koje koliko je posarano i nacrtano iz vana jednako je vedro i pozitivno iz unutra . Meni su ustupili prostore , nekima i smjestaj za spavat pomogli i oko organizacije a najbitnije sirili tu nasu pozitivu .

Bilo mi je drago viditi dosta posjetioca , di su se mnogi zadrzali i sat i vise vremena , bilo je i onih koji su se vratili sva tri dana !!
Upoznao sam neke forumase koje prije nisam sreo , pogotovo ona dva mladica sa svojim DIY gitarskim pojacalima i gitarama . Hvala ima na svirci i nadam se ponovnom druzenju .
Triode Festivali vec prolaze skolski , svaki novi sve mi je sve bolji
iduci kojega cu " igrati u gostima " biti ce mi laksi sigurno , ali ipak ne drazi od ovog di sam vas ugostio

Veliko hvala svima koji su navratili :D

P.S.

nas bepo skroman kao i uvijek :lol: nije se pohvalio sto je vidio Papu :angelic-blueglow:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Triode festival

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju