JTM-100

JTM-100

PostPostao/la davorin » Pon pro 23, 2013 10:39 am

Vrijeme je za novo gitarsko pojačalo!
Varijanta (manje-više!? :lol: ) s kakvom je Jimi Hendrix nastupio na Woodstock festivalu, pojačalo MARSHALL-JTM-100 sa elektronkama 4xKT66 u izlaznom stupnju i 3xECC83 u okretaču faze i predstupnjevima.
Iako pojačalo ne radim besplatno (budući vlasnik se složio s objavljivanjem tjeka izrade na ovom forumu), smatram da bi detalji izvedbe mogli biti interesantni članovima foruma.
Ipak, ukoliko netko smatra da takvim profesionalnim i komercijalnim izradama (iako se radi o pojedinačnom uređaju) nije mjesto tu (i ja sam u dilemi?), uklonit ću danas objavljeni prilog.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: JTM-100

PostPostao/la s@ki » Pon pro 23, 2013 10:48 am

gle, ljudi smo, dogovorit ćemo se...admin je potkupljiv :violin: :whistle:

(samo piči bez dilema, vjerujem da i drugi dijele mišljenje)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: JTM-100

PostPostao/la davorin » Pon pro 23, 2013 11:02 am

s@ki napisao:gle, ljudi smo, dogovorit ćemo se...admin je potkupljiv :violin: :whistle:

(samo piči bez dilema, vjerujem da i drugi dijele mišljenje)

Amenovan sam "odozgora"( :angelic-green: ), ali ipak, ukoliko bilo tko izrazi negodovanje, uklonit ću (ili prestati s objavama napredka) cijeli TOPIC.(neću nitkom zamjeriti i bit će to bez ljutnje! :D ).
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: JTM-100

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon pro 23, 2013 11:39 am

Ma ti staviš cijeli projekt, mi nešto znanja i trikova pokupimo(i pritom možda zaradimo koju kunu :lol: ) i svi zadovljni.

Ma samo naprijed, nije to serijska proizvodnja pa da se tu reklamiramo. :)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: JTM-100

PostPostao/la davorin » Pon pro 23, 2013 11:48 am

Khadgar2007 napisao:Ma ti staviš cijeli projekt, mi nešto znanja i trikova pokupimo(i pritom možda zaradimo koju kunu :lol: ) i svi zadovljni.

Ma samo naprijed, nije to serijska proizvodnja pa da se tu reklamiramo. :)

Objektivno, pojačalo je preskupo i nemoguće za bilo kakvu serijsku izradu (jezgre za transformatore su od izgorenih transformatora originalnog pojačala iz 1966-te godine od firme RADIO-SPARE), ali korisnik je vlasnik jednog JTM-45 kojeg sam napravio prije 5-6 godina (također na jezgrama od izgorenih trafoa RADIO-SPARE iz 1965-te) pa je odlučio kupiti i koncertnu varijanu (samo za vani! :lol: ).
Za ovakva pojačala koja se rade po specijalnim željama i osobnim afinitetima mi niti ne treba reklama (zapravo je obrnuto! :angry-banghead: ), ali volim njihov ton! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: JTM-100

PostPostao/la davorin » Pon pro 23, 2013 12:25 pm

"Turret board"(gotovo završen!):
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: JTM-100

PostPostao/la Edison » Pon pro 23, 2013 12:42 pm

Davorine, samo ti gradi, fotografiraj i objavljuj. Rijetko tko ovdje je radio gitarska pojacala pa samo mozemo nesto nauciti.
A ako ti onaj nije platio unaprijed, onda nije za prodaju, nego mozda ce se prodati... Vidis da je sad moda da nitko nikom nista ne placa... ;)

I usput, gdje nabavljas ove busene ploce na koje postavljas turrete?
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: JTM-100

PostPostao/la davorin » Pon pro 23, 2013 12:58 pm

Edison napisao:...I usput, gdje nabavljas ove busene ploce na koje postavljas turrete?

U Kini, kao i sve ostalo! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: JTM-100

PostPostao/la audio kutak » Pon pro 23, 2013 5:42 pm

to sigurno i jako dobro svira! i do sada viđeno je jeftino ;)

imam pitanje: zar se ne može namotati nekakav "slični trafo"? jel štos u samom limu ili izgledu tog starog trafoa ili
je štos u nečem drugom?
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: JTM-100

PostPostao/la davorin » Pon pro 23, 2013 6:36 pm

audio kutak napisao:...imam pitanje: zar se ne može namotati nekakav "slični trafo"? jel štos u samom limu ili izgledu tog starog trafoa ili je štos u nečem drugom?

Može se namotati tonski vrlo sličan (identičan) trafo, ali zbog razlićitih karakteristika jezgre treba eksperimentalno namotavati različite odnose transformacije s različitim brojevima zavoja što na kraju ispadne vrlo skupo! Puno je jednostavnije razmotati izgoreni originalni izlazni trafo i namotati ga ponovo!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Sljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost