VOX-AC50-new!

VOX-AC50-new!

PostPostao/la davorin » Ned ruj 28, 2014 11:00 am

Donijeli su mi na popravak potpuno novo pojačalo VOX-AC50, lijepog tona i prilično komplicirane izvedbe! Mislim da je takava kompleksnost izvedbe u kojoj se firme trude u jedan uređaj utrpati sve što im padne na pamet i razlog pojavljivanja problema u relativno kratkom roku. Veliki broj tiskanih ploče (i vrlo vrlikih ploča!), veliki broj komponenti, veliki broj inter-konekcija, veliki broj lemnih mjesta i brojni pomični dijelovi (potenciometri, prklopnici, utičnice, itd.) statistički jako povećavaju mogućnost kvara u usporedbi sa jednostavnijim "point to point" pojačalima kakva su ranije bila u proizvodnji.
Takva stara, "vintage" pojačala nisu u pravilu imala gomile tonskih i tehničkih mogućnosti kao današnja, ali su radila vrlo dugo i pouzdano.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: VOX-AC50-new!

PostPostao/la Edison » Ned ruj 28, 2014 7:33 pm

Kod davorina vise gitarskih pojacala nego sto su The Shadows vukli na turneju... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: VOX-AC50-new!

PostPostao/la davorin » Ned ruj 28, 2014 8:31 pm

Edison napisao:Kod davorina vise gitarskih pojacala nego sto su The Shadows vukli na turneju... ;)

I previše...
Na forumu prikažem samo vrlo interesantna i relativno rijetka pojačala, a veliki dio njih to nije. Zato trpi moj hobi i eksperimentiranje sa vlastitim konstrukcijama. :(
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska


Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju