SUPER LEAD 100W -sa modifikacijama

Re: SUPER LEAD 100W -sa modifikacijama

PostPostao/la davorin » Sub lip 13, 2015 1:53 pm

Zmajz napisao:Ja bih to radije presvukao jednim slojem staklenog tkanja i smolom. Kroz njega se vidi struktura i boja drva, a zaštita je bolja od Tolexa.
Meni se Tolex ne sviđa, to je jedini razlog.

Slažem se s tvojim mišljenjem, pogotovo kad se sjetim koliko truda treba oko tolex-a, a vrlo je osjetljiv na udarce, zapinjanja i paranje oštrim predmetima.
Iz meni nepoznatog razloga gitaristi su vrlo konzervativni pa odstupanja od nekih "standarda" jako slabo prolaze!
Moram pojačala ubacivati u kutije koje imaju "očekivani" izgled jer je to jedini način da izfinanciram cijeli moj elektronički HOBY! :lol:
Napravio sam priličan broj pojačala koja sam dizajnirao tako da izgledaju neuobičajeno, ali uglavnom sam ih morao pokloniti jer nitko nije bio zainteresiran za kupnju! Nudio sam ih po vrlo niskim cijenama (imam primjer u rubrici: "prodajem" na ovom forumu!), ali takve stvari ne nalaze kupca.
Nasuprot tome, ukoliko na kutiju stavim neko "Brand Name", nemam problema sa prodajom, iako je pojačalo napravljeno kao CUSTOM (odnosno po posebnim zahtjevima) i naručitelj zna da to zvukovno uopće ne liči na uređaj čije ime nosi!
Nije mi se nikad dalo brandirati pojačala sa svojim imenom jer bi to značilo na neki način i obavezu da nastavim i ponavljam uspješne varijante, a to mi ne pada na pamet!
Ovako su sva pojačala tonski posebna i zapravo me i nije briga što na njima piše i kako izgledaju.
Cijela ova "storija" oko izrade ovakvog pojačala napravljena kao FOTO-STRIP ima smisla samo ako netko primjeti kako su pojedini tehnički problemi praktično izvedeni, a svakako se ne raklamiram na ovom forumu.
Malo tko (nitko?!) je pitao za zanimljive detalje oko tehničkih izvedbi vođenja mase, filtracije napona, rasporeda dijelova, izbora komponenti itd.
Za primjer tome mogu navesti samo podatak da je grijanje elektronki izvedeno sa izmjeničnom strujom, ulazna osjetljivost je ~2-5mVeff/1MOhma (dakle mikrofonska! ; gotovo kao da se radi o MM-zvučnici za gramofon!), a pri uključenju pojačala nema traga nikakvom šumu ili brujanju!
Iako se radi o pojačalu za gitaru, tehničko rješavanje problema praktične izvedbe je jednako onome u HI-FI audio tehnici ili uređajima za korištenje u studiju pa su uspješni detalji univerzalni.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: SUPER LEAD 100W -sa modifikacijama

PostPostao/la davorin » Sub lip 13, 2015 9:34 pm

Okvir je gotov (uglavnom! :lol: ), a sutra bih treba napraviti prednju i stražnju ploču kutije:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: davorin; Pon lip 15, 2015 5:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: SUPER LEAD 100W -sa modifikacijama

PostPostao/la davorin » Ned lip 14, 2015 7:29 am

Evo i šema:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: SUPER LEAD 100W -sa modifikacijama

PostPostao/la davorin » Ned lip 14, 2015 10:33 am

Zatvorio sam stražnji otvor (drveni okvir i Al-mreža), a ostaje prednji (teži dio, naravno! :mrgreen: ).
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: SUPER LEAD 100W -sa modifikacijama

PostPostao/la davorin » Ned lip 14, 2015 2:07 pm

DIY foto strip je pri kraju: gotova je i prednja ploča drvene kutije. :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Prethodni

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju