Fender Band-Master 1966.

Fender Band-Master 1966.

PostPostao/la davorin » Sri sij 06, 2016 2:59 pm

Danas završen servis starog i neprekidno korištenog pojačala u zadnjih ~50 godina. Uz 3 slabe elektronke (12AT7/ECC81 i 2 komada 7025/ECC83 koje su ipak odradile cijelih 10 godina!) morao sam ugraditi i novi izlazni trafo (iz vlastitih zaliha), što i nije čest slučaj!
Originalni trafo ima djelomični proboj (između 2 reda) jednog primarnog namotaja, pa je osim vrlo izobličenog zvuka, davao i puno manju snagu. To isto pojačalo je bilo kod mene na servisu prije ~10 godina kad sam zamjenio sve elektrolite, sve elektronke i neke potenciometre. Tom prilikom su ubačene izlazne NOS elektronke 6L6GC firme "Sylvania" koje se smatraju među najboljima uopće konstruiranim (poznate kao "FAT-GIRL", a proizvedene 1970. godine), a taj su renome dokazale sa trajnosti i nepromijenjenom emisijom kroz 10 godina rada! Izmjerena struja im je jednaka onoj koju su imale kad sam ih ugradio!?
Ugradio sam gotov izlazni trafo, a originalni će pričekati premotavanje kad osposobim brojač na motalici.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju