25W za ROCKABILLY

25W za ROCKABILLY

PostPostao/la davorin » Uto kol 02, 2016 9:06 am

Prije nekoliko godina sam od jedne firme vrlo jeftino kupio gotovo pojačalo (komplet šasija bez kutije zvučnika i REVERB-unit -a) AKITA 30. Pojačalo je inače uvezeno kompletno, ali je pri transportu toliko oštećeno da su prodavali samo šasiju pojačala.
Pojačalo je imalo vrlo ružan zvuk, zapravo neupotrebljiv za bilo kakvu vrstu glazbe. Krivac za to je uglavnom jako loše projektiran i namotan izlazni trafo (inače dosta velikih dimenzija!?), a i sama šema spoja (bazirana na poluvodičkom predpojačalu sa dodatnim pojačanjem, okretačem faze i izlaznim stupnjem sa elektronkama) koja je trebala kompenzirati frekventno potpuno neodgovarajući izlazni trafo.
Samu šemu pojačala (modificiranu!) ću naknadno nastojati nacrtati i objaviti, a trenutno je na redu izrada kutije i izbor zvučnika.
Zainteresirani gitarist za pojačalo svira u "bend"-u koji na repertuaru ima uglavnom reproduktivnu glazbu iz perioda '50-ih i '60-ih godina prošlog stoljeća sa naglaskom na ROCKABILLY.
S obzirom da sama šasija ima dosta velike dimenzije, a koristiti ću zvučnik od 12", odlučio sam se za dimenzije 54x46x25 (Š-V-D u cm) vodeći računa da će na dno biti montirani reverb-federi.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6931
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la davorin » Pet kol 12, 2016 7:19 pm

Nastavak radova:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6931
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la davorin » Pet kol 19, 2016 8:46 am

Slike završenog pojačala:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6931
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la Master of disaster » Pet kol 19, 2016 11:06 am

Jako ljepo :clap:
Zašto je reverb tank zamotan u najlon? Neće li "šuškati" kod većih glasnoća?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la davorin » Pet kol 19, 2016 11:12 am

Master of disaster napisao:Jako ljepo :clap:
Zašto je reverb tank zamotan u najlon? Neće li "šuškati" kod većih glasnoća?

:lol: :lol: Neće šuškati, a i ako bude malo, kako bi se čuo pri većim glasnoćama!? :lol:
Reverb-Tank stoji potpuno slobodno u vrećici sa zračnim balončićima da se spriječi povratna veza putem vubriranja cijelog pojačala prilikom sviranja čime se osigura od mikrofonije.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6931
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la s@ki » Pet kol 19, 2016 11:26 am

zapravo je sfušao, fali šarafa i sad se vadi na neke mikrofonije :D

vidiš, zanimljivo riješenje. nekako sam bio uvjeren da baš treba biti čvrsto spojen na kutiju
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la Master of disaster » Pet kol 19, 2016 12:56 pm

I ja, čak sam razmišljao kako vibracije koje se prenesu dodatno obogaćuju zvuk reverba.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 25W za ROCKABILLY

PostPostao/la tom_hifi » Pon kol 22, 2016 10:25 am

Slušao sam Davorinovu svirku preko dotičnog pojačala. Meni se jako svidjelo, a pojačalo je vrlo uredno napravljeno. :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm


Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju