Stage monitor s pojačalom za gitaru

Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la flega » Ned ožu 19, 2017 6:26 pm

Frend svira gitaru u bendu koji svira po kafićima. Imaju neki svoj razglas a on ima neko svoje pojačalo. Kaže da je to sve ok, da se dobro čuje u publici ali on ima problem da ne čuje sebe dobro. Pa on misli da bi mu dobro došao neki aktivni monitor koji bi stavio na pod ispred sebe. Pošto nije baš pri novcima da kupi gotov uradak a spretan je sa drvenarijom on bi se bacio u DIY ;)
Moje mišljenje je da bi mu za to bila dovoljna dva 20cm širokopojasna zvučnika, svaki sa svojim pojačalom. Ovako nešto ali za početak bez visokotonca jer sam mišljenja da za gitaru i ne treba. Kao pojačala bi koristio neka D klase i pripadajuće napajanje. On mi kaže da ulaz treba biti "mikrofonski" dakle balansirani a da mikseta ima mogućnost da mikrofonski ulaz koji sluša njegovo pojačalo preusmjeri na izlaz za taj njegov monitor. Pošto pojačalo nema balansirani ulaz kako to izvesti?
Svaki savjet je dobro došao...
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la Zmajz » Ned ožu 19, 2017 9:24 pm

Koliko ja kužim, njemu treba tzv. Wedge monitor, tj. dosta mu je neka 12ica za gitaru u odgovarajućoj kutiji (Eminence legend ili slično). Ovaj Visaton MB208/H je kompletan razglasni zvučnik.
To ne smije koštati više od 100 eurića.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la nik » Uto ožu 21, 2017 7:45 am

On kaže da ne čuje sebe dobro.
Pitanje je da li ne čuje gitaru ili vokal.
Moja pretpostavka je vokal,a u jednoj ili u drugoj varijanti njemu ne treba balansirani ulaz na monitoru.
Većina miksera imaju po nekoliko aux-a iz kojih on može poslati signal u neki aktivni monitor.
Nik.
nik
 
Postovi: 64
Pridružen: Ned ožu 24, 2013 2:16 pm

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la flega » Uto ožu 21, 2017 12:53 pm

nik napisao:On kaže da ne čuje sebe dobro.
Pitanje je da li ne čuje gitaru ili vokal.
Moja pretpostavka je vokal,a u jednoj ili u drugoj varijanti njemu ne treba balansirani ulaz na monitoru.
Većina miksera imaju po nekoliko aux-a iz kojih on može poslati signal u neki aktivni monitor.
Nik.


Ne, kaže da ne čuje sebe (gitaru). Sve ostalo, pa i vokal čuje.
Što se tiče balansiranih ulaza u zvučnik/pojačalo - kaže da ulaz treba biti balansirani. Zašto - ne znam. Ali koliko vidim, dosta D klasa pojačala ima balansirani ulaz pa to ne bi trebao biti neki veliki problem
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la davorin » Uto ožu 21, 2017 1:17 pm

Neka promjeni pojačalo! :lol:
Sva pojačala za gitaru koja napravim se čuju dovoljno jako na samoj pozornici (stage-u), jer im je to jedna od glavnih zadaća! Problem je do sada bio uglavnom obrnut: zbog zvuka gitare iz vlastitog pojačala gitarist ne čuje dobro ništa drugo! (barem kod mojih pojačala! :lol: ).
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la Edison » Uto ožu 21, 2017 1:42 pm

flega napisao:Ali koliko vidim, dosta D klasa pojačala ima balansirani ulaz pa to ne bi trebao biti neki veliki problem


A ja uvijek misklio da su prava pojacala za gitaru cijevna.
A mozda su dobre i te D-klase... bar ne trose puno struje...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la flega » Uto ožu 21, 2017 2:33 pm

davorin napisao:Neka promjeni pojačalo! :lol:


To zna i on :D :D
Ali nema novca da si to priušti :? pa je mislio da bi mu neko jeftinije riješenje pomoglo :think:
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Stage monitor s pojačalom za gitaru

PostPostao/la flega » Uto ožu 21, 2017 2:36 pm

Edison napisao:
flega napisao:Ali koliko vidim, dosta D klasa pojačala ima balansirani ulaz pa to ne bi trebao biti neki veliki problem


A ja uvijek misklio da su prava pojacala za gitaru cijevna.
A mozda su dobre i te D-klase... bar ne trose puno struje...


Mislio sam na pojačalo za podni monitor. Frendovi koji muzikom i zarađuju imaju gitarske lampaše i to više komada. Kolko para tolko muzike :)
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci


Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost