EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la davorin » Sub pro 29, 2018 11:14 am

Nije mi jasno kako je tinjalica (indikator uključenosti) došla u blizinu potenciometra za visoke tonove(treble)!?
Logičan redoslijed komandi ide ovim redom:
1.prekidač za ukjlučenje (on/of)
2.tinjalica za indikaciju uključenosti
3.potenciometar "master volume"
4.potenciometar "bass"
5.potenciometar "treble"
6.potenciometar "volume"
7.prekidač "bright"
8.input "lo"
9.input "hi".
Dakle između potenciometra "treble" i tinjalice se trebaju nalaziti najmanje 2 potenciometra ("master volume" i "bass") što je i na vrlo "stisnutoj" šasiji udaljenost od barem~9-10 cm ili više!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la membrana » Sub pro 29, 2018 11:46 am

Super, drago mi je da ti radi.
Sad ćeš imat posla oko toga da nateraš pojačalo da zvuči kako ti hoćeš, nije samo dovoljno da radi.
Ja sam svoje pojačalo modificirao sigurno 100 puta u ovih 3 godine, a svodi se na izmjenu vrijednosti kapaciteta i otpora, a zadnju godinu najviše sam petljao u krugu NPV u koji sam dodao zavojnicu iz Gorenje kolor tv-a, jednostavno "tjuniraš" ga po sluhu i svom ukusu, a to ovisi da li sviraš sa single-coil ili hambakerima, otvoreni ili zatvoreni kabinet (?), alnico ili keramika magnet... mogo bi sad nabrajat

Ubuduće bit će ti lakše ako posegneš za ovim: https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... d&_sacat=0" target="_blank
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
membrana
 
Postovi: 52
Pridružen: Sub vel 01, 2014 11:16 am

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Sub pro 29, 2018 12:36 pm

membrana napisao:Super, drago mi je da ti radi. a to ovisi da li sviraš sa single-coil ili hambakerima, otvoreni ili zatvoreni kabinet (?), alnico ili keramika magnet... mogo bi sad nabrajat


Ima više kabineta i sve (skoro) jednako koristim, kad idem na svirku nosim 1x12" 50W keramički cab (glavni izbor, jedini moj cab, sve ostalo tatino) i taj amp ili Albion GS12 ali najčešće to...
Sve što kod kuće imamo je uglavnom keramika, tata ima jedan alnico od 15" koj se rijetko koristi, ovaj 1x12" je semi open back, često sviram i na closed backu kod kuće ili na stageu, kad sviramo neki veći event što je rijetko nosim 2x12 closed Albiona ili Marshalla...

Za gitare je duga priča, najčešče sviram SG iz 1977, Humbuckeri, harmonica bridge (isto tatino) ili posudim od frenda nekog hollow Gibsona ili Epiphonea jer obožavam njihov feedback i ne štopam ih s krpama kao neki gitaristi, jer što više hvata feedback to mi je draže tako da je to isto kao neki "naputak" da želim da pojačalo malo više "pjeva" feedback, Strat (all single coil) mi je isto neizbježan ali ga 2x manje koristim nego SG i takve gitare tako da dosta toga ima pogotovo kad snimam neki song da bude pun različitih zvukova. Volim da mi je sound jako dinamičan i da ima creamy break up i da je jako osjetljiv na moje prste kada sviram bez trzalice (kada meko diram žice da je potpuno clean i pomalo mutan, a čim ih malo jače opalim da ode u predivan, glasan crunch).

EDIT: Volim da jako feedbackira, slično Ted Nugentu na pjesmi Home Bound ali ne da ima previše "sinusan" ton nego da gitara i dalje kroz puno distorzije pokazuje svoj karakter!
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la s@ki » Sub pro 29, 2018 12:57 pm

bio sam uvjeren da su audiofili jedna posebna bića dok nisam počeo čitati ovo što naš mlađahni kolega piše. Sada sam definitivno zaključio da sam ja gluh(p) jer nikako ne uspjevam izrecitirati recepte pola slastičarne opisujuć zvuk :)
Barem ne "properno".

hmm..da.. konj sam. :D priznam.

lijepo da konacno radi kak se spada. Vidiš da ipak nešto teorije nije za odbaciti, a i da imaš još dosta za naučiti neovisno što si toga "jako puno" popravljao, izradio/modificirao.
Samo pamet u glavu s modifikacijama bilo čega bez dobrog razumjevanja kako što radi. Prečesto se viđaju "nadogradnje" za koje jedino možeš reći WTF?!
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Uto sij 01, 2019 1:04 pm

Malo sam modirao vrijednosti koje su na signalnom putu i pojačalo je točno onakvo kakvog sam ga zamislio i zaželjeo, ostaje još samo dodati attenuator za glasnoću, jedan izlaz je direct out iz izlaznog trafa, a drugi će bit preko attenuatora koji sam već napravio kako bi ga mogao malo "navinuti" kod kuće.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Sri lip 24, 2020 11:54 am

Ovo pojačalo me dobro služilo, svaki live bi svirao sa njim, furan je na full output volumenu, koliko je išlo je išlo, i uglavnom uskoro bi sa bendom trebao opet imat svirku i izvlečem ja pojačalo danas da sviram malo, kad ono, tragedija, dok ga sviram sve tiše i tiše, i sve više neugodno distorzira kako postaje tiše. Mislim da je do grijanja, jer mi nekako slabo lampe svjetle, ali moglo bi još toga biti. Nadam se da nije neki veliki problem i da se sve to da riješiti.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Pon kol 16, 2021 11:30 am

Watch on youtube.com


Eto da i to pokažem konačno!

EL86 amp, vrtim na 4x12 greenback, Cats SG custom.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Edison » Pon kol 16, 2021 12:33 pm

:clap:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Pon kol 16, 2021 2:09 pm

Polako rješavam sve problemčiče koje pojačalo ima
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Master of disaster » Pon kol 16, 2021 4:17 pm

DrFireBottle napisao:https://youtu.be/esZ2lkT2Nec" target="_blank

Eto da i to pokažem konačno!

EL86 amp, vrtim na 4x12 greenback, Cats SG custom.


Odlično! :clap: :clap:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju